Перехід на літній час: як безболісно пережити
Учені затверджують, що перехід на літній час не відповідає нашому біологічному ритму й шкодить здоров’ю. Багато хто з них призивають відмовитися від переходу із зимового на літній час.
До переходу на літній час, який відбудеться в ніч із суботи на неділю, 31 березня, готовий далеко не кожний. Згідно з підсумками опитування населення Німеччини, проведеного інститутом по вивченню суспільної думки Forsa на замовлення лікарняної каси Kkh-allianz, у половини респондентів через переведення стрілок на годину вперед виникають проблеми зі сном. Більшості опитаних необхідно кілька днів, щоб повернутися до нормального ритму життя.
Як показали останні дослідження, перехід на літній час має не тільки короткостроковий негативний вплив на здоров’я (наприклад, неспокійний сон). Негативні наслідки проявляються в більшості населення протягом усіх наступних семи місяців, аж до переходу на зимовий час, що може привести до виникнення хронічного безсоння. Крім того, медики стверджують, що з переходом на літній час підвищується число інфарктів.
Тому багато вчених усе наполегливіше вимагають відмовитися від переходу на літній час. І з жовтня нинішнього року європейські країни припинять перехід на зимовий/літній час, про що заявила єврокомісар Віолета Булк у вересні 2018 року.
ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ
Лікарі радять добре висипатися протягом декількох днів. Наприклад, за тиждень до переведення годин лягати спати на 15 хвилин раніше, щоб швидше адаптуватися. Найкраще засипати за пару годин до півночі.
Також варто більше рухатися й гуляти на свіжому повітрі, щоб зміцнити здоров’я й привести організм у тонус.
А алкоголь, жирне й солодке краще виключити з раціону. Це допоможе провести своєрідне розвантаження й очистити організм. Краще замінити перераховане вище на овочі та фрукти, які містять багато вітамінів. Також потрібно пити більше води.
За кілька днів до переходу на літній час краще дати організму відпочити й уникати надмірних фізичних навантажень, перевтомлень і стресових ситуацій.
Протягом тижня влаштовувати перед сном розслаблюючі процедури: гаряча ванна (із сіллю, оліями), трав’яний чай. Краще не користуватися в цей час гаджетами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2912 |
|
© Газета Домовик 2012-2023