Готуємося до весни

1 лютого 2018

Навесні так хочеться мати привабливий вигляд. Хоча такий вигляд хочеться мати завжди, але весна - це особлива пора року. Щось пробуджується в душі, тягне до змін.

Потріскані губи, суха шкіра, тьмяне волосся, до цього додаються нігті, що шаруються, і якась хронічна утома, занепад сил і нервозність. Але ж цього можна уникнути, якщо вчасно підгодувати наш організм корисними вітамінками. Так-так, причиною непрезентабельного зовнішнього вигляду, хронічної утоми, плаксивості і проблем з пам'яттю може бути банальний авітаміноз.

Якщо бути точнішим, авітаміноз - це крайній ступінь повної вітамінної недостатності (одного вітаміну або комплексу) і просто є більш уживаним словом. Насправді те, що ми зазнаємо, називається гіповітаміноз (недолік вітаміну або комплексу вітамінів). А його практично завжди супроводжує гіпоелементоз (недолік мінералів).

Завдяки старанням реклами ми знаємо, що несе за собою дефіцит йоду. Недолік або надлишок інших мікроелементів, мінералів і вітамінів приводить до не менш серйозних проблем. І, до речі, реклама чомусь умовчує: до чого веде надлишок йоду. А вітаміни й мінерали не існують у нашому організмі самі по собі. Вони взаємодіють один з одним, причому деякі їхні зв'язки підсилюють позитивну дію на організм, а деякі - зовсім навпаки.

Ось кілька прикладів недоліку й «поганої взаємодії» вітамінів і мінералів.

Недолік вітаміну А, насамперед, позначається на зорі (розвивається так звана куряча сліпота), імунітеті, регенерації шкіри та слизової, на появі сивого волосся, а також може служити причиною появи прищів на шкірі.

Недолік вітаміну В (особливо В6 і В12) може привести до залізодефіцитної анемії, а це слабкість, запаморочення, задишка, причому сама по собі залізодефіцитна анемія не припиняється й у запушеному стані може привести до летального результату. Недолік вітаміну В1 негативно позначається на організмі, тому що приводить до голодування клітин, насамперед нервової системи й серця.

Часті застуди й ламкість судин - наслідок недоліку вітаміну С. Але пити аскорбінку в необмежених кількостях теж не рекомендується, тому що її надлишок перешкоджає засвоєнню вітамінів групи В і сприяє дефіциту міді.

Вітаміни А, С і Е є основою багатьох антиоксидантних комплексів, тому що сприяють оздоровленню й регенерації організму, їх низький рівень - шлях до швидкого старіння, а крім того, недолік вітаміну Е може привести до імпотенції. Антиоксидантний ефект цих вітамінів підсилює селен, але він практично не засвоюється організмом, якщо в раціоні переважають солодкі й борошняні страви (вуглеводи).

Високому артеріальному тиску сприяє гіповітаміноз Р, а швидкій стомлюваності - дефіцит пантотенової кислоти.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3671 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс