Кому не можна їсти мандарини: рекомендації медиків

20 грудня 2017

Медики відзначають, що мандарини сприяють поліпшенню апетиту, підсилюють обмінні процеси в організмі людини. Узимку вони можуть дати нам велику кількість необхідних вітамінів.

Мандарини й мандариновий сік при регулярному застосуванні зміцнюють організм, поліпшують травні процеси. 

Фітонцидні властивості цього фрукта забезпечують антимікробну дію. Фітонцидна активність соку дозволяє йому боротися з деякими патогенними грибами, що приводять до шкірних захворювань. 

У народній медицині популярна спиртова настоянка цедри мандарина, яка дуже добре розріджує мокротиння,і використовується для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. Настої та відвари з мандаринової цедри застосовуються як протиблювотне, жарознижуюче, а також в'яжучий засіб при діареї. 

Мандарини підійдуть для фруктових салатів і десертів, їх можна додати в начинки пирогів або прошарки тортів. Соус із мандаринами може стати відмінним заправленням для овочевих салатів, а також підливою для м'ясних і рибних страв. Крім усього іншого, сік мандарина містить білки, залізо, каротин, вітаміни групи B і вітамін С. Висушена кірка мандарина виявляє заспокійливу дію, а свіжі мандарини, також як і апельсини є натуральним жарознижуючим засобом.

Однак медики попереджають, що мандарини мають і небезпечні властивості. Мандарини можуть подразнювати нирки й слизову оболонку шлунка та кишечнику. Із цієї причини не слід їсти їх людям, які страждають виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритами з підвищеною кислотністю, ентеритами, колітами і загостреннями запальних захворювань кишечнику, а також при холециститі, гепатиті й гострому нефриті.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2983 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс