Сім порад як уникнути сезонних застуд
У холодний період зростає ризик підхопити застуду, яка до того ж чревата ускладненнями. Від цього ніхто не застрахований, але будь-хто може допомогти собі сам не піддатися повальній епідемії вірусів.
Ці поради допоможуть зберегти здоров'я і не підхопити застуду:
1. ПИТИ БІЛЬШЕ ВОДИ
Вода – першоджерело енергії, необхідної для підтримки здоров'я та життєвого тонусу.
Правильний водний баланс – це застава надійного імунітету. Чиста вода є гарною профілактикою вірусних інфекцій. До того ж вона рятує організм від токсинів і шлаків, скупчення яких приводить до частих застуд.
За добу необхідно вживати не менше 30 мл води на 1 кг. У період сезонних застуд у воду корисно додавати лимон, який заповнить нестачу вітаміну C і захистить імунітет.
2. ПРОВІТРЮВАТИ Й ВОЛОЖИТИ ПРИМІЩЕННЯ
Сухе повітря негативно діє на слизові, викликаючи першіння в горлі і закладеність носа. Помірно прохолодне і вологе має зм'якшуючу дію. Регулярне провітрювання знищує хвороботворні мікроби.
За допомогою зволожувача повітря в приміщенні можна підтримувати необхідний рівень вологості. В осінній і весняний періоди це 30-40 %. Через брак даного приладу, можна скористатися іншим способом зволоження. Таким як розпилення води за допомогою пульверизатора з додаванням у нього декількох крапель олії евкаліпта, яка виявляє протизастудну дію.
3. ЇСТИ ПРОДУКТИ, БАГАТІ ВІТАМІНАМИ
Краще джерело вітамінів – це фрукти й овочі. Необхідно скорегувати своє харчування, включивши їх у свій щоденний раціон. «Чемпіонами» за вмістом вітаміну C є — лимон і ківі. Також його багато в смородині та квашеній капусті. Аскорбінова кислота сприяє зміцненню імунітету, блокує проникнення вірусів у кров. У боротьбі проти застуди корисні вітаміни – A і E. Велика кількості вітаміну А міститься в моркві. Вітамін Е в яєчному жовтку, горіхах, соняшниковій олії.
4. ВИСИНАТИСЯ
Здоровий сон є профілактикою застуди. Стомлений організм не має сил боротися з вірусами. Без повноцінного відпочинку слабшають його захисні функції. Доведено, якщо нічний сон складає менше 7 годин, ризик занедужати ГРЗ зростає. Щоб не стати вразливим до застуди, слід лягати вчасно, заздалегідь провітрюючи кімнату. Якщо вже відчуваються перші ознаки захворювання, для якнайшвидшої їхньої ліквідації необхідний постільний режим.
5. НЕ ЗАБУВАТИ ПРО ЦИБУЛЮ ТА ЧАСНИК
Для профілактики застудних захворювань можна скористатися простими народними засобами. Якщо хтось із домочадців уже підчепив застуду, слід розкласти по кімнатах розрізані частини цибулі, щоб не заразилися інші. Маленьких дітей убезпечити від інфекцій можна в ігровій формі. Проробивши у верхній частині пластикового контейнера з під кіндер-сюрпризу дві дірочки середнього розміру і кілька маленьких, покласти в нього здрібнений часник. У дірочки просмикнути шнурок і, зав'язавши його, одягнути дитині на шию. Таким чином, вдихаючи запах часнику, улюблене чадо буде захищене від застуд. Сказавши йому, що це чарівний амулет, який урятує його від невидимих ворогів, дитина з радістю буде носити свого «захисника». Таким нехитрим способом можуть скористатися й дорослі.
6. ОДЯГАТИСЯ ЗА ПОГОДОЮ
Щоб уникнути застуди важливим завданням є – одягатися не за сезоном, а за погодою. Тому перед виходом на вулицю потрібно орієнтуватися за рівнем температури термометра, установленого за вікном. У вітряну погоду не варто зневажати головним убором і шарфом. Взуття необхідно носити досить тепле і просторе, інакше переохолодження ніг відразу позначиться у вигляді закладеного носа й головного болю. Не варто забувати і про рукавички, крім ципок, що з'явилися, можна заробити й погане самопочуття.
7. ПОЧИНАТИ ЛІКУВАТИСЯ ПРИ ПЕРШИХ ОЗНАКАХ ЗАСТУДИ
Застуду можна зупинити при її перших ознаках. Проігнорувавши її сьогодні, уже завтра вона може звалити з ніг. Якщо почало першити у горлі рекомендується полоскання травами: ромашка, календула, шавлія. При закладеності носа – промивати соляним розчином. Протягом дня рекомендується рясне тепле питво. Перевагу слід віддати молоку з медом, чаю з лимоном і імбиром. Якщо в сльотаву погоду промокли ноги, прийшовши додому необхідно енергійно розтерти ноги горілкою. Після витерти їх насухо й надягнути вовняні шкарпетки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5844 |
|
© Газета Домовик 2012-2023