Післясвяткова депресія. Як з нею впоратися
Усі ми з нетерпінням чекаємо свят. А коли вони закінчуються, із труднощами повертаємося в робочий ритм, нерідко зазнаючи роздратування, пригніченість, утому, незважаючи на відсутність видимих причин. Це так звана післясвяткова депресія. Вона може тривати від декількох годин до декількох днів і виражатися як у сильній пригніченості, так і, навпаки, у підвищеній нервовій активності. Чому свята можуть стати причиною депресії, і що із цим робити, розповідає к.м.н., лікар-психотерапевт Андрій Шевцов.
«Організм повною мірою ще не перешикувався на літній режим. А недавня недостатня тривалість світлового дня протягом тривалого часу приводила до зниження вироблення серотоніну - гормону, відповідального за емоційне тло. Його дефіцит викликає зниження концентрації уваги, сонливість, загальну утому. У цей період організму потрібне відновлення, але передсвяткові турботи, аврал останніх робочих днів лише підсилюють нервозність. У кров викидаються гормони стресу, що приводить до наростання тривоги. Організм зазнає сильний психоемоційний струс, супроводжуваний прискореним серцебиттям, ускладненим диханням, запамороченням, посиленим потовиділенням, тремтінням у тілі.
Негативний вплив на організм виявляє і рясне застілля. Жирна, смажена, копчена їжа й алкоголь підсилюють вироблення шлункового соку, у надлишку виділяється соляна кислота; у результаті виникають печія та болі в шлунку. Порушення травлення збільшує проникність стінок кишечнику, що підсилює навантаження на підшлункову залозу. Усі ці процеси обтяжуються наслідками алкогольної інтоксикації.
Як упоратися з післясвятковим стресом? Насамперед, необхідно організувати розвантажувальні дні. Ефективний спосіб реабілітації організму - фруктово-овочева дієта. З напоїв підійдуть трав'яні чаї, відвар шипшини. У якості адсорбенту приймайте активоване вугілля. Корисним є прийом мультивітамінного комплексу: важливо, щоб він включав вітаміни (А, С, Е) і мікроелементи (цинк, магній, селен).
Обов'язково знайдіть час на заняття фітнесом, басейн і Spa-процедури. Частіше здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі. Якщо навіть при активному відпочинку час від часу виникає почуття тривоги, упоратися з ним допоможуть теплі ванни з ароматичними оліями та заспокійливі чаї з валеріани, звіробоя, пустирника та м'яти.
Включайтеся в роботу поступово: перший день присвятіть плануванню завдань, сортуванню документів, упорядкуванню робочого місця. Не завантажуйте себе роботою відразу: надмірні навантаження, до яких організм не готовий, можуть привести до повторного стресу».
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4119 |
|
© Газета Домовик 2012-2023