Користь контрастного душу. Плюси й мінуси загартовування
Користь контрастного душу доведена багатьма особистими прикладами й історіями, та й медики озиваються про процедуру позитивно. Обговоримо плюси, мінуси, шкоду й користь такого способу загартовування.
Думаємо, що ви вже зіштовхувалися з поняттям "контрастний душ". Для початку розберемося, у чому ж полягає його "контрастність". Від звичайного прийому душу ця процедура відрізняється за декількома параметрами.
По-перше, контрастний душ придуманий зовсім не для того, щоб зробити наше тіло чистішим. Під час його необов'язково використовувати різноманітні гелі для душу, шампуні, мило й мочалку. Ні, контрастний душ - процедура, скоріше, лікувально-оздоровчого характеру.
По-друге, звичайний душ за часом можна застосовувати скільки завгодно, поки вам не набридне. У душу, що гартує, існує певний часовий регламент. І, зрештою, ця процедура має бути регулярною.
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ КОНТРАСТНОГО ДУШУ?
Насамперед, увесь смисл контрастного душу саме в різких перепадах температури, що впливають на ваш організм. Тому для правильного виконання процедури вам знадобиться:
1. Власне, час. Тривалість процедури варіюється від 10 до 15 хвилин.
2. Ванна або душова кабінка. Приймати контрастний душ доведеться стоячи, тому рекомендовано подбати про те, щоб душ був закріплений на стіні вище голови. Для зручності.
3. Звичайно ж, сама вода. Діапазон має бути від "гарячої і майже палючої" до "ух як холодно". Але без фанатизму: пацієнтів з опіками й обмороженнями у травмпунктах достатньо і без вас.
4. Рушник, бажано нем'який, з твердими волокнами. Немаловажний крок у виконанні процедури - розтирання після прийому контрастного душу.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИЙМАТИ КОНТРАСТНИЙ ДУШ?
Кращий час для прийому контрастного душу, чим ранок, придумати складно. Як відомо, ця процедура надає незвичайний заряд бадьорості й енергії. А що, як не це, потрібно для гарного початку дня? Хотілося б відразу застерегти від прийому контрастного душу ввечері або, тим більше, на ніч. Після такого раптового струсу всього організму вам навряд чи вдасться спокійно та міцно заснути. Тому просто рекомендується лягти спати раніше, а зранку, зі свіжими силами вступити в бій з холодно-гарячою стихією.
Правильний контрастний душ потрібно приймати наступним чином:
1. Увімкніть теплу приємну вам воду і постійте якийсь час під нею, щоб звикнути. Достатньо 3-4 хвилин.
2. Далі, додайте гарячої. Додавайте доти, поки не відчуєте, дійсно високу температуру води, таку, що можна "от-от обпалитися". Але до цього доводити не треба. Постійте 2 хвилини.
3. Потім як можна різкіше перемикаємося на холодну воду, щоб організм відчув шок. Не варто "поступово" переходити до холодної або обливатися "злегка прохолодною". Це не принесе ніякої користі і навіть, навпаки, може заподіяти шкоду. Вся суть у різкому перепаді - "контрасті". Стоїмо від 30 секунд до хвилини.
4. Далі, повертаємося до тієї ж гарячої ще на хвилину.
Усього процедуру повторюємо від 3 до 5 разів (кому як зручно), перебуваючи під гарячою й холодною водою приблизно від 30 секунд до півтори хвилини. Закінчуємо контрастний душ ЗАВЖДИ на холодній воді. Виключаємо воду, виходимо з ванни й ретельно обтираємося жорстким рушником, розганяємо кров. Треба домогтися ефекту злегка почервонілої шкіри.
Витираємося насухо й виходимо з ванної, задоволені собою.
ЯК ВИРОБИТИ ЗВИЧКУ?
Багато успішних особистостей, або звичайні люди з добре вибудуваним розпорядком дня, які ефективно витрачають час, часто радять користуватися так званою "методикою 30 днів". Суть така: якщо якусь не особливо приємну, але дуже корисну для вас справу, робити рівно 30 днів, не пропускаючи жодного, через цей короткий строк вона стане звичкою. Вам не потрібно буде більше змушувати себе це робити, навпаки, ви навряд чи будете добре себе почувати, упустивши цю важливу подію. На відміну від шкідливих звичок, яких у нас і так вистачає, буде незайвим отримати хоча б одну корисну.
Абсолютно так само можна зробити і з контрастним душем. Користь контрастного душу при цьому зростає в арифметичній прогресії. Щоранку протягом 30 днів потрібно просто змушувати себе займатися холодним загартовуванням. Незалежно від того, як рано доведеться вам вставати, або як вам "не хочеться під холодну воду", потрібно робити цю процедуру.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3160 |
|
© Газета Домовик 2012-2023