Лікувальна гімнастика для кишечнику

9 жовтня 2013

Пропонуємо вам комплекс із 8 вправ, які допоможуть налагодити роботу кишечнику, зміцнити м'язи преса і поліпшити кровообіг органів черевної порожнини. 

Запор - не тільки неприємні фізичні відчуття, такі як «кам'яний живіт», важкість і здуття.

Залишки перетравленої їжі, що затрималися в кишечнику, отруюють організм токсинами, викликають головний біль, безсоння, стан тривожності, можуть стати причиною і більш серйозних проблем зі здоров'ям. 

Одиничний випадок запору не такий страшний, але, якщо він здобуває хронічний характер, треба терміново вживати заходи.

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ЛЕДАЧОГО КИШЕЧНИКУ

Насамперед, треба з'ясувати причину запору. Адже він може бути викликаний не тільки банальним колітом, але і виразкою дванадцятипалої кишки та іншими серйозними захворюваннями. 

Однак найбільш часта причина запору - млявий, ледачий кишечник, коли функція перистальтики вповільнена. У цьому випадку його можна стимулювати за допомогою фізичних вправ, що тренують м'язи черевного преса, діафрагми і тазового дна, а також самомасажу та дієти.

ВАЖЛИВО 

Комплекс гімнастики і самомасажу протипоказаний при пупочній грижі, виразці кишечнику або дванадцятипалої кишки, вагітності, при підвищеному артеріальному тиску, у дні менструації. Їх не можна робити на повний шлунок. Після їжі необхідно виждати як мінімум 2 години. 

Гімнастика, «пробуджуюча» кишечник, дуже проста і не вимагає якихось неймовірних зусиль, ви її освоїте швидко. Причому, що обрадує багатьох, добра половина вправ виконуються лежачи у ліжку. 

Головне - не лінуватися і виконувати її регулярно. Тоді вона підстьобне роботу кишечнику за рахунок поліпшення кровообігу органів черевної порожнини, зміцнення м'язів живота, а також полегшить відходження газів при метеоризмі.

1. Вихідне положення (В. П.) - лежачи на спині. Трохи зігніть ноги в колінах, робіть ногами рухи, що імітують їзду на велосипеді. Повторіть 30 разів.

2. В. П. - те ж. Зігнуті в колінах ноги притягніть руками до живота, поверніться у В. П. Повторіть 10 разів.

3. В. П. - те ж. Підніміть одночасно обидві ноги і постарайтеся закинути їх за голову - 10-15 повторень.

4. В. П. - лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Зводьте і розводьте коліна - 15-20 разів.

5. В. П. - стоячи на колінах, опираючись витягнутими руками на підлогу. Хребет паралельний підлозі. Піднімайте зігнуту в коліні ліву ногу, потім - праву. Повторіть 10 разів для кожної ноги.

6. В. П. - те ж. Наберіть повітря через рот, на видиху прогніть поперек униз і розслабте живіт. Трохи затримайтеся в цій позі. Поверніться у В. П., наберіть повітря через рот. На видиху втягніть живіт і прогніть спину нагору «будиночком» - як кішка, що наїжилася. Зробіть 20-30 повторень.

7. В. П. - стоячи, руки уздовж тулуба. Зробіть глибокий видих, втягайте і витягайте живіт. Повторіть 5-8 разів. Ця вправа відмінно масажує внутрішні органи, поліпшує моторику кишечнику.

8. Закінчіть комплекс ходьбою на місці з високим підніманням колін - 2-3 хвилини.

ПРИЙОМИ САМОМАСАЖУ

Вони теж дуже прості, і їх усього два.

1. Ляжте на спину, розслабтеся. Покладіть праву руку на живіт, робіть кругові погладжування за годинниковою стрілкою. Погладжування повинні бути досить м'якими, без різких рухів і натиснень.

2. Лежачи на спині, масажуйте звід стопи, активно розминаючи і розгладжуючи його. Для цього можна використовувати ручний масажер.

РЕФОРМУЄМО ХАРЧУВАННЯ

Відновити нормальну роботу кишечнику допоможуть і наступні заходи:

1. Пийте достатню кількість води - не менше 1,5-2 літрів на день. Це допоможе розм'якшити стілець.

2. Намагайтеся налагодити дробове харчування (4-5 разів на добу), при цьому їжте повільно, ретельно розжовуючи їжу.

3. Відмовтеся від перекусів всухом’ятку. Намагайтеся ввести в раціон більше клітковини, перейдіть на хліб з висівками, додавайте при готуванні страв пшеничні висівки.

4. Щодня з'їдайте не менше 500 г свіжих фруктів і овочів. Намагайтеся їсти якнайбільше буряка в будь-яких видах. Цей коренеплід відмінно стимулює роботу кишечнику. Намагайтеся щодня вживати салати зі свіжих і варених овочів, заправлених нерафінованою рослинною олією. Вона діє як змащення, полегшуючи дефекацію.

Відмовтеся від наваристих бульйонів, сала, смаженого м'яса, м'ясних і рибних консервів, булочок і печива, білого хліба, кави. Також при запорі не рекомендуються фрукти і ягоди, що володіють в'язким смаком: вони сприяють закріпленню кишечнику. До них належать груші, гранати, айва, кизил, чорниця, чорноплідна горобина і т.д. Щодня перед сном випивайте по склянці кефіру.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6703 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс