Не тільки оселедець під шубою: Які ще салати можна приготувати з буряка

30 жовтня 2021

Салат з буряка не тільки корисний, але й красиво виглядає. І при цьому можна навчитися робити салат з буряком смачним.

САЛАТ З ЯЛОВИЧИНОЮ Й ЧОРНОСЛИВОМ

Яловичина - 250 г, буряк - 2 шт., чорнослив - 120 г, ріпчаста цибуля - 1 шт., сіль - до смаку, майонез - до смаку.

Яловичину відваріть за годину-півтори, а буряк - за півтори-дві. Остудіть.

М’ясо наріжте невеликими шматочками. Очищений буряк натріть на великій тертці. Чорнослив і цибулю дрібно порубайте.

Щоб зм’якшити смак цибулі, її можна на кілька хвилин залити окропом.

У салатник викладіть по черзі яловичину, цибулю, чорнослив, буряк. Кожний шар змащуйте майонезом, а яловичину додатково посоліть.

Поставте салат у холодильник на 1-2 години.

САЛАТ З БУРЯКОМ І АВОКАДО

Буряк - 600-700 г, авокадо - 1 шт., салатні листи - 1-2 пучка, фета або сир зі пліснявою - 100 г, волоські горіхи - 1 жменя, оливкова олія - 100-120 мл, бальзамічний оцет - 3 ст. л., мед - 1 ст. л., діжонська гірчиця - 2 ч. л., сіль, мелений чорний перець - до смаку.

Розігрійте духовку до 200°C. Ретельно помийте буряк, загорніть кожен у фольгу. Запікайте близько 1 години або до м’якості.

Остудіть буряк і очистіть. Наріжте шматочками. М’якоть авокадо наріжте так само.

Викладете на блюдо салатні листи, буряк і авокадо. Додайте розкришений сир і горіхи.

Віночком збийте олію, оцет, мед, гірчицю, сіль і перець. Полийте салат заправленням і перемішайте.

САЛАТ З БУРЯКОМ І ОСЕЛЕДЦЕМ

Буряк - 2-3 шт., морква - 1-2 шт., яйця - 3 шт., ріпчаста цибуля - 1 шт., оцет винний або яблучний - 1 ч. л., сіль - 1 щіпка, цукор - 12 ч. л., філе солоного оселедця - 2 шт., яблука - 2 шт., майонез - до смаку.

Відваріть буряк, моркву і яйця. Остудіть й очистіть.

Цибулю наріжте невеликими шматочками. Складіть в миску. Додайте оцет, сіль, цукор. Перемішайте й залишіть на 10-15 хвилин.

Рибу, яйця, яблука (краще кисло-солодкі), моркву й один буряк наріжте невеликими шматочками. Змішайте все з цибулею і майонезом.

Викладіть салат на тарілку. Другий буряк наріжте тонкими скибочками й вставте в салат так, щоб форма нагадувала квітку з пелюстками.

СКІЛЬКИ ВАРИТИ БУРЯК І ЯК ПРИСКОРИТИ ПРОЦЕС

Зварити буряк можна й за 2 години, і за 8-10 хвилин. Усе залежить від того, чим ви скористаєтеся: плитою, духовкою або мікрохвильовою піччю.

Буряк для варіння повинен бути середнього розміру (не більше 10 см у діаметрі), з тонкою темно-червоною шкірочкою, без ушкоджень і гнилизни. Одним із кращих уважається сорт «бордо».

Незалежно від способу готування, буряк потрібно гарненько вимити, зрізати бадилля (якщо є) і небагато вкоротити хвостик. Буряк перед варінням не чистять!

ЯК ВАРИТИ БУРЯК

Спосіб 1. Класичний

Час готування: 2 години.

Покладіть буряк у каструлю й залийте холодною водою. Вода повинна повністю покривати городину. Солити воду не потрібно. Натрій зробить буряк твердіше й сповільнить і без того нешвидкий процес готування.

Поставте каструлю з буряком на середній вогонь. Коли вода закипить, зменште вогонь, накрийте каструлю кришкою й залишіть на дві години.

Щоб буряк зберіг яскраво-червоний колір, у воду можна додати лимонний сік: 1/2 чайної ложки на літр.

Готовність можна перевірити виделкою. Якщо буряк легко протикається, можна зливати воду й остуджувати.

Спосіб 2. Експрес-варіння

Час готування: 45-60 хвилин.

Щоб прискорити процес, деякі господарки запускають буряк у вже киплячу воду й не зменшують вогонь до мінімуму. А щоб температура води була ще вище, додають 2-3 столові ложки рослинної олії.

Коли буряк покипить близько 30-35 хвилин, його знімають з вогню й відправляють під струмінь холодної води ще на 15-25 хвилин. Перепад температур доводить овоч до готовності й заодно остуджує.

БУРЯК У ДУХОВЦІ

Час готування: 20-25 хвилин.

У духовці буряк зручно готовити, коли його потрібно багато. 

Загорніть кожний коренеплід у фольгу й запікайте при 190°С. Не забудьте змазати фольгу зсередини рослинною олією

ЯК ВАРИТИ БУРЯК У МІКРОХВИЛЬОВЦІ

Час готування: від 8 до 20 хвилин.

Час залежить від двох факторів: розміру буряка й потужності мікрохвильовки. У мікрохвильовках з потужністю 1000 і більш ватів буряк звариться за 8-10 хвилин. Якщо у вас менш потужна модель, збільште час у два рази.

Буряк потрібно помити (не чистити!) і покласти в скляний посуд. По краях намагайтеся класти великі коренеплоди, а в центр - самі маленькі. На дно ємності потрібно налити 3 столові ложки води, а зверху - накрити скляною або спеціальною кришкою для мікрохвильовки.

Щоб скоротити час готування в малопотужній мікрохвильовці, покладіть буряк у поліетиленовий мішок для запікання й щільно його зав’яжіть. У цьому випадку кришка вже не потрібна.

Протикати або надрізати буряк не треба: він не вибухне. Переривати процес і перевертати його з боку на бік не обов’язково. Також не варто заливати городину після готування холодною водою. Краще нехай охолоне при кімнатній температурі.

Готовий буряк можна зберігати в холодильнику не більш двох діб.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2071 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс