Ромова баба
Для тіста: опара, 200 г пшеничного борошна в/г, 103 г вершкового масла або маргарину жирністю 82%, 105 г цукру, 82 г курячого яйця (2 дуже дрібних або 1 дуже велике), 1/2 чайної ложки солі, пакетик ванільного цукру, 52 г ізюму (розпарити до м’якого).
Для опари: 212 г пшеничного борошна в/г, 147 г води, 5 г сухих інстантних дріжджів (наприклад, САФ момент).
Для просочення: 240 г цукру, 240 г води, ароматизатор - за смаком.
Для цукрової помади: 500 г цукру, 160-170 г води, 1 ч. л. лимонного соку.
Для опари змішайте борошно із дріжджами. Поступово додаючи теплу воду, замісіть м’яке тісто. Накрийте й залиште у теплі на 3-4 години для шумування. Вишумовувати опару можна орієнтуючись на час, а можна до початку осідання: у процесі шумування опара спочатку буде збільшуватися в об’ємі, рости, а потім її поверхня покриється бульбашками, що лопнули, й вона почне зворотний рух, причому просяде в першу чергу середина, що й буде ознакою її готовності.
До готової опари додайте перемішані з яйцем сіль і цукор, борошно, ванільний цукор і замісіть м’яке тісто.
Продовжуючи вимішувати тісто, малими порціями додайте розм’якшене вершкове масло. У результаті у вас повинне вийти дуже м’яке рухливе тісто.
Тісто викладіть на сухий (без борошна) стіл і гарненько вимісіть до гладкого однорідного стану 10-15 хвилин. У готове тісто вмішайте ізюм.
Миску злегка змажте рослинною олією, викладіть тісто, округліть й поставте на 1 годину в холодильник. Через годину тісто дістаньте, викладіть на робочий стіл і помісіть ще 1-2 хвилини, округліть, накрийте й знову поставте в холодильник ще на 1-1,5 години.
Готове тісто викладіть на злегка притрушений борошном стіл і розділіть залежно від об’єму формочок (на 16 булочок). Шматочки тіста округліть.
Форми змажте вершковим маслом і припорошіть борошном. Розкладіть тісто, розрівняйте, ущільніть. Тісто повинно займати приблизно 1/3 усього об’єму форми.
Форми з тістом накрийте й залиште у теплі до збільшення в об’ємі вдвічі (приблизно на 1,5 години).
Перед випічкою дуже акуратно, щоб не осадити тісто, змажте верх збовтаним яйцем.
Випікайте в розігрітій до 210°С духовці до рум’яності (за нормою близько 45 хвилин, але все залежить від духовки – стежте за рум’яністю й випікайте до сухої палички).
Після випічки дайте злегка охолонути у формах, а потім дістаньте, поставте вузькою стороною вниз і залиште на 2-4 години, щоб повністю охололи.
Переверніть вузькою стороною нагору й залишіть на 4-8 годин підсушитися.
Для сиропу всипте в каструльку цукор, додайте воду, нагрівайте до повного розчинення цукру, потім доведіть суміш до кипіння й варіть 2-3 хвилини (до 103°С), зніміть з вогню й дайте повністю охолонути. В остиглий сироп додайте ароматизатор.
Для помадки в окрему каструльку всипте цукор, додайте необхідну кількість води й при акуратному нагріванні й інтенсивному помішуванні добийтеся повного (до єдиного кристалика) розчинення цукру. Якщо раптом цукор ніяк не розчиняється, можна додати ще небагато води, оскільки кількість води тут не є визначальною, можна й більше зазначеного в рецепті, просто доведеться довше уварювати. Дуже важливо, щоб до початку кипіння весь цукор повністю розчинився тому що після початку кипіння мішати цукровий розчин уже більше не можна. Перед початком кипіння пензликом, змоченим у воді, змийте із внутрішніх стінок каструлі бризи цукрового сиропу, накрийте каструлю кришкою й перші 2-3 хвилини варіть сироп на швидкому вогні під кришкою. Далі зніміть кришку й варите при інтенсивному кипінні до приблизно 108°С, додайте лимонний сік і варите далі до 115-117°С або до проби на м’яку кульку. Зніміть каструлю з вогню й швидко остудіть приблизно до 60°С. Збийте охолоджений сироп міксером або лопаточкою до утворення білої цукрової помадки. Не перезбийте! Помаду накрийте, щоб не підсихала, і залиште до ранку вистоятися.
Підсушені заготовки з тіста для ромових баб наколіть із тонкої сторони зубочисткою або іншою паличкою.
Занурте на 10 секунд у теплий сироп (можна злегка підігріти) вузькою частиною вниз.
Просочені баби покладіть вузькою частиною догори й дайте постояти 5-7 хвилин, щоб сироп рівномірно розподілився.
Акуратно розігрійте помадку до рідкого стану (приблизно до 50°С). Розігрівайте або на водяній бані, або в мікрохвильовій печі імпульсами - включили на 2-3 секунди – дістали, помішали - знову на 2-3 секунди - знову помішали і т. д. у тому ж порядку поки помадка не стане рідкою. При необхідності помадку можна розбавити невеликою кількістю теплої води (якщо густувата), можна пофарбувати харчовими барвниками.
Заглазуруйте просочені баби цукровою помадою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1807 |
|
© Газета Домовик 2012-2023