Булгур – прадавня крупа здоров’я й радості

8 листопада 2019

Булгур не дуже популярний у нашій країні, однак якщо вже хазяєчка з ним познайомиться – те полюбить на все життя.

Ця крупа виробляється із пшениці. Злак обробляють окропом, сушать і відлущують. Далі – помел. Існує булгур трьох ступенів помелу – крупний, середній і дрібний. Перший варять (попередньо обсмаживши в маслі), а інші два достатньо залити окропом і настояти (як кус-кус).

З ним готовлять чудесні домашні плови – його важко переварити й перетворити в в’язку кашу, тому плов готується легко, просто й швидко в домашніх умовах.

Всесвітньо відомий салат табулє родом з Лівану готують у багатьох країнах. Крім твердих зерняток відвареного злаку в нього входять свіжа городина і дрібно нарубана зелень. Заправлення – олія з оцтом, сіль і перець. Табулє з булгуром – легка, ситна страва, що освіжає в літній день, до того ще й дуже корисна.

Цю крупу ще називають європейським рисом, тому все, що готується з рисом, можна сміло приготувати й з ним.

Він входить до складу східних котлеток. Ним можна фарширувати перці, томати й баклажани. Він дивовижним образом поєднується й з куркою, і з бараниною, із часником і всіма городніми (і не тільки) травами.

Готовий булгур легко засвоюється, він досить ситний, не залишає відчуття важкості. Його сміло можна назвати універсальним продуктом для любителів корисної їжі.

БУЛГУР ДЛЯ ГАРНІРУ

Булгур - 190 г, вода - 400  мл, рослинна олія - 1 ст. л., сіль - за смаком.

В підходящу за об’ємом каструлю з товстим дном налийте рослинну олію, нагрійте її.

Викладіть в розігріту олію булгур. Промивати крупу або не промивати, вирішуйте самі. У деяких джерелах рекомендують усе таки промити, у багатьох статтях цей етап пропускають. Максимально правильно буде, мабуть, усе таки промити булгур і потім підсушити його, повернувши йому розсипчастість.

Помішуючи, обсмажуйте його до легкого підсушування й невеликого горіхового аромату.

Залийте обсмажений булгур киплячою водою, тільки робіть це поступово. Не варто відразу, одномиттєво, вливати весь обсяг води, тому що почнеться сильне бурління. Налийте небагато води, почекайте, поки вона розійдеться по дну й поступово, частинами, уже вливайте залишок. Посоліть за смаком.

Після закипання зменште вогонь до мінімуму, накрийте кришкою каструлю й варіть близько 20-30 хвилин. Готовий булгур повинен всотати в себе всю воду, помітно збільшитися в об’ємі, зберегти розсипчастість.

Замість рослинної олії можна використовувати вершкове масло.

У воду, де варитися булгур для різноманітності можна додати небагато томатної пасти, а разом з олією обсмажити пряності за смаком.

ТАБУЛЄ

Булгур - 100  г, вода - 200 мл, петрушка - 2 г, зелена цибуля - 1 г, м’ята - 2 г, помідори - 3 шт., лимони - 1  шт., оливкова олія - 5 ст. л.

Для табулє булгур всипаємо в посуд з товстим дном, заливаємо киплячою водою, щільно накриваємо кришкою й залишаємо на півгодини. Посуд бажане вкутати рушником, щоб булгур упарився, і вся вода всоталася. 

Петрушку й зелену цибулю промиємо, обсушимо. Для салату нам знадобляться тільки листочки петрушки. Зелень бажано дуже дрібно порубати, чим дрібніше вийде, тим краще.

Помідори нарізаємо кубиками. Якщо помідори дуже соковиті, то можна злити зайвий сік. М’яту для більшої духмяності краще подрібнити руками, а не ножем.

До зелені, помідорів і м’яти додаємо готовий булгур. В окремому посуді змішуємо оливкову олію, сік від одного лимона, сіль і гарненько збиваємо, поки маса не побіліє. Готовим соусом поливаємо салат і добре перемішуємо.

Подається табулє холодним.

СУП З БУЛГУРОМ І КОПЧЕНИМИ РЕБЕРЦЯМИ

Копчені свинячі реберця - 4-6 шт., булгур - 100-120 г, томатна паста - 250 г, картопля - 2-3 шт., цибуля ріпчаста - 1 шт., морква - 1 шт., олія рослинна - 2 ст. л., сіль – за  смаком, пряності - за смаком.

На дно каструлі, у якій буде варитися суп, налийте олію й трохи її нагрійте.

Після цього всипте булгур і перемішайте. Булгур повинен бути покритий олією, але не плавати в ній. Потримаєте 5-10 хвилин на повільному вогні, регулярно перемішуючи й не даючи булгуру підгоряти. 

У цей час підготуйте реберця. Зріжте з них частину м’яса, але залишаючи дещо й на кісточках. Паралельно дрібно наріжте цибулю, а моркву натріть на дрібну тертку.

Через 10 хвилин після закладки булгуру в жир додайте в каструлю цибулю з морквою, зрізане з ребер м’ясо й пасту.

Усе це, періодично помішуючи, потримайте на малому вогні ще хвилин 5-10.

Потім долийте воду. Додайте сіль, спеції (блюдо турецьке, так що зі спеціями можна й потрібно експериментувати), копчені реберця й варіть 15 хвилин.

Потім додайте нарізану кубиками картоплю. І варіть до готовності, орієнтуючись на картоплю, періодично помішуючи.

Подавайте із хлібом або грінками.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1988 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс