Тонкощі готування страв у горщиках

19 квітня 2018

Цей спосіб готування один з найдавніших, але як і раніше залишається актуальним і улюбленим багатьма професійними кухарями й аматорами. Ідеального готування добитися не так складно, якщо знати кілька тонкощів і хитростей.

ДОБІР ПРОДУКТІВ

Щоб усі продукти приготувалися в горщику, як слід, варто пам'ятати специфіку кожного інгредієнта. Наприклад, цибулю завжди потрібно класти сирою або трохи підсмаженою. А от сира морква навряд чи дійде до кондиції разом з іншими складовими. Тому її краще трохи поварити до того, як покласти в горщик. Курку й рибу попередньо обсмажувати не потрібно, а м'ясо можна, якщо є побоювання, що воно не занадто соковите. Картоплю краще різати подрібніше, тому що вона буде готуватися довше м'яса.

ПІДГОТОВКА ПОСУДУ

Керамічний посуд, який являють собою горщики, досить ніжний, тому необхідно провести ряд підготовчих заходів перш, ніж закладати в них продукти. Так, потрібно на 15 хвилин налити в горщик холодну воду. Це збалансує кількість повітря в порах глини й надалі збереже весь сік страви усередині. Ще один запобіжний захід – кип'ятіння води в горщику. Глиняну ємкість потрібно помістити в холодну духовку і довести воду в ній до кипіння.

ТОНКОЩІ

Поставивши горщики в холодну духовку, можна забути про них на якийсь час, однак поверніться подивитися, чи не виливається і не википає вода.

При готуванні страв у горщиках слід обов'язково використовувати кришку. Але якщо її з якоїсь причини немає, можна накрити ємкість шматочком тіста. Він просочиться соком і стане відмінним гарніром до основної страви. Інгредієнти в горщик потрібно закладати шарами і можна не перемішувати. Простежте лише за тим, щоб сіль і спеції пересипали кожний шар.

ЩО ГОТУВАТИ?

Практично що завгодно можна приготувати в горщиках у різних комбінаціях. Страви томляться, а не варяться, печуться або тушкуються. Тому у страв, приготовлених цим способом, такий неповторний аромат. Єдине обмеження – занадто різні за часом готування інгредієнти. Що точно можна не класти в горщики, так це жири. Специфіка глиняного посуду така, що їжа не пристане до стінок і дна, а також не пригорить. Тому їжа з горщика ще й дуже корисна – ніяких канцерогенів і зайвих калорій.

ПЕРЕВАГИ

Страви в горщиках можуть стати справжнім порятунком для родини, члени якої мають кардинально різні пристрасті. Під час готування звичайної страви складно догодити всім – і тим, хто любить гостре, і тим, кому увесь час здається, що страву пересолили. Три різні горщики з тією самою стравою вирішать проблему. При однакових інгредієнтах можна додати різну кількість солі, перцю та різний набір спецій. 

Ще одна перевага горщиків – вони не вимагають постійного спостереження. Залишивши їх у духовці на годину-півтори, можна зайнятися справами, поки вечеря готується сама.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Глиняні горщики – це особливий вид посуду, який вимагає особливого відношення. По-перше, їх не можна мити в посудомийній машині. По-друге, пориста глина не терпить герметичного стану під час зберігання. Якщо забути зняти кришку, горщики дуже швидко запліснявіють. По-третє, ніяких мийних засобів, інакше ви ризикуєте назавжди залишити в порах горщика запах хлорки або ароматизатора. 

Нарешті, дотримуйте температурного режиму. Не можна ставити холодний горщик у гарячу духовку і гарячий – на мокру або занадто холодну поверхню.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2399 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс