Як заморожувати зелень

29 липня 2015

Морозити можна практично будь-які пряні трави. З того, що найчастіше використовується в готуванні в побуті, тільки базилік і м'ята не дуже добре переносять заморозку - вони темніють і сильно втрачають в ароматі.

ПІДГОТОВКА

Свіжі трави перебираємо - викидаємо все, що зав'яло, пожухло, пожовкло. Потім миємо й обсушуємо - за допомогою центрифуги для салату або за допомогою паперових рушників. Потім сортуємо, нарізаємо, при необхідності змішуємо (якщо ви хочете зробити готову суміш, котру потім будете відразу додавати в страву).

ЗАМОРОЖУЄМО В ПАКЕТАХ І КОНТЕЙНЕРАХ

Якщо ви хочете заморозити трави цілими, не подрібнюючи, то скористайтеся пакетами для морозилки. Складіть трави в пакет із зип-застібкою, герметично закрийте та заморозьте.

Велику кількість нарізаної зелені можна заморозити в пластикових контейнерах і в них же потім і зберігати. Якщо вам лінь різати, ви можете заморозити зелень на піддоні, а потім розтерти (у замороженому вигляді це буде зробити дуже просто) і знову відправити в морозилку - уже в контейнерах.

ЗАМОРОЖУЄМО КРИЖАНІ КУБИКИ

Дуже зручно заморожувати здрібнену зелень у формочках для льоду. Заготовлену таким чином зелень потім зручно дозувати, плюс її можна додавати, скажімо, у супи без попереднього розморожування.

Для цього підготовлені трави дрібно нарізаємо, розкладаємо по формочкам і заливаємо водою доверху. Якщо ви будете використовувати зелень для супів, то можете залити її не водою, а легким бульйоном - курячим, рибним або овочевим.

Заморожені кубики витрушуємо з формочок і кладемо в пакети із зип-застібкою або загортаємо кожний кубик у фольгу.

Зрозуміло, всі заморожені трави варто підписати, тому що в замороженому вигляді вони можуть бути дуже схожими візуально.

ЗАМОРОЖУЄМО ОКРЕМЕ ЛИСТЯ

Такий варіант заморозки більш рідкісний, чим два попередніх. Таким способом добре заморожувати, наприклад, шавлію, черемшу, м'яту та інші трави, які темніють при нарізці. Беремо аркуші пергаментного паперу, змазуємо рослинною олією і укладаємо між ними листя. Стопку акуратно обгортаємо фольгою, маркіруємо та заморожуємо.

Зберігати заморожену зелень можна до року. Але враховуйте, що з часом аромат стає усе слабкішим.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2953 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс