Догляд за полуницею навесні

15 квітня 2015

Полуниця вважається дієтичним продуктом. Вона має невисоку енергетичну цінність, поліпшує травлення, угамовує спрагу.

Свіжі ягоди рекомендується вживати при атеросклерозі, виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, при порушеннях сольового обміну. Плоди полуниці багаті каротином, марганцем, кальцієм, лимонною і яблучною кислотою. 

Кожний поважаючий себе дачник, вважає своїм обов'язком посадити полуницю на садовій ділянці. А як доглядати за полуницею, щоб порадувати себе та своїх близьких багатим урожаєм розповімо нижче.

ПІДГОТОВКА ГРЯДОК ДЛЯ ПОЛУНИЦІ

Перш ніж висаджувати саджанці в ґрунт, необхідно підготувати грядки для полуниці. У низинній місцевості й у тих місцях, де проходять ґрунтові води, роблять грядки висотою не менше 35 см. А на височинах формують грядки 8-10 см. Ширина грядок для полуниці має складати не більше 1 м. 

Якщо ґрунт суглинний, то на 1 кв. метр ґрунту додають по відру торфу та перегною. Якщо ґрунт на дачній ділянці піщаний, то в грядки варто додати відро дернового ґрунту, перегною, торфу та кілька кілограмів деревної тирси. Якщо ґрунт торф'яний на 1 кв. м додають 5-6 кг перегною і 10 кг піску, а на глинистий ґрунт - 5 кг тирси, 10 кг перегною і 11-12 кг піску.

Перед посадкою також варто подумати про удобрення ґрунту. На 1 кв. м варто додати 2 ст. ложки нітрофоски. 

Не варто додавати в грядки добрива з хлором, тому що цей мікроелемент згубно діє на рослину.

Перед тим як висадити кущики полуниці перекопайте грядки, очистіть від кореневищ попередніх культурних рослин і бур'янів, також варто знищити личинки хруща і дротянки, якщо такі є. Після скопування, розрівняйте грядки граблями і присипте піском, який служить гарним профілактичним засобом від слимаків, стоніжок, равликів та інших шкідників. Після цього рясно полийте й обробіть ґрунт розчином мідного купоросу. Для готування розчину розведіть в 10 літрах води 2 ст. ложки мідного купоросу. Після цього можна висаджувати розсаду в підготовлений ґрунт.

ПОЛИВ ПОЛУНИЦІ

Поливати полуницю потрібно рано вранці, щоб до вечора, змочені рослини встигли підсохнути. До моменту цвітіння полуницю можна поливати методом дощування. А от у період цвітіння й плодоносіння, полуницю поливають «під корінь», тобто воложиться тільки ґрунт навколо кущиків, а листя і ягоди не зачіпаються. Не варто поливати полуницю часто, тому що це може привести до розвитку сіркої гнилі, борошнистої роси та інших вологолюбних захворювань. 

У спеку полуницю поливають один раз на 10-12 днів. Норма поливу в цьому випадку складає 10-12 л на один метр квадратний, а під час плодоносіння – 20-22 л на 1 кв. м. Полуниця не дуже любить холодну воду, тому поливати її потрібно тільки теплою водою (18-20°С).

ХВОРОБИ ПОЛУНИЦІ

Одним із найбільш небезпечних захворювань полуниці є сіра гниль. Спалах цього захворювання зазвичай відбувається в дощові й холодні дні. На плодах полуниці з'являються розм'якшені бурі плями, а потім ягоди покриваються сірим бархатистим нальотом.

Не залишайте хворі ягоди на грядці, тому що сіра гниль всюди залишає свої спори, які можуть поширитися по всій ділянці за допомогою вітру. 

Профілактична обробка полуниці від сірої гнилі полягає в обприскуванні кущиків (ще до цвітіння) хлорокисом міді. Для готування розчину вам необхідно розвести 1 ст. ложку цього засобу на 10 л води. 

Ще одним небезпечним захворюванням є борошниста роса. Вона вражає листя, стебла і плоди полуниці. Листя здобуває бронзовий відтінок, а ягоди покриваються нальотом, а потім починають гнити. Щоб борошниста роса, не нашкодила кущикам полуниці, ще до цвітіння, збризкайте розсаду розчином сульфариду, або обприскайте розчином марганцевокислого калію.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ПОЛУНИЦЕЮ НАВЕСНІ

Коли сходить сніг, полуниця ще довгий час залишається вразливою до низьких температур і вітрів. Тому багато дачників ще з осені вкривають полуницю сухими листиками, гілочками або соломою. Догляд за полуницею навесні, полягає в обробці грядок. Першою справою необхідно видалити сухе листя і солому, а потім зайнятися кущиками: зрізати сухі листочки, і зняти верхній шар ґрунту (приблизно 3 см). Це дозволить швидше прогріти кореневу систему полуниці і зменшити кількість шкідників, які залишилися в ґрунті з осені. Але ж багато садівників роблять навпаки. Ранньою весною ще більше засипають кореневу систему, через що ґрунт довше прогрівається і кореневище довго не рушає в ріст. Тому й збір ягід переноситься на більш пізній строк. Якщо ж ви все-таки не хочете знімати верхній шар ґрунту, то хоча б прорихліть землю навколо кущиків на 6 см у глибину.

Не варто видаляти всі сухі листочки відразу ж, спочатку необхідно дочекатися появи молодих пагонів.

ПІДЖИВЛЕННЯ ПОЛУНИЦІ

Основне питання, що хвилює починаючих садівників - чим підживлювати полуницю, адже без повноцінного підживлення гарного врожаю не отримати. Підживлювати рослини потрібно точно в строк. Якщо розсада молода, і вона має давати ягоди тільки перший рік, то її необхідно підживити розчином коров’яку. Для цього потрібно розвести 2 склянки гною в 10 л води. Вливайте по 1 л підживлення під кожний кущик. 

Ще одним випробуваним засобом є настій кропиви. Для цього відро свіжозібраної кропиви залийте водою і настоюйте 3 дні. Перший раз збризкайте кущі ще до цвітіння, а в другий раз - уже після збору врожаю.

У період цвітіння полуниці рекомендується обприскувати рослини тільки 0,02% розчином сірчанокислого цинку.

ПІДЖИВЛЕННЯ ПОЛУНИЦІ НАВЕСНІ

Ще до бурхливого росту листя полуниці, її варто підживити. Столову ложку сульфату амонію й 2 склянки коров'ячого гною розведіть в 10 л води. Улийте під кожний кущик приблизно по 1 л підживлення.

Наприкінці травня перед цвітінням теж варто підживити полуницю. Для готування підживлення необхідно розвести чайну ложку сульфату калію і дві столові ложки нітрофоски в 10 л води і по півлітра влити під кожний кущик.

ЩО ЗРОБИТИ ЗАРАЗ? 

Чим більше листя на кущі, тим вищий врожай. Тому рано навесні проводять підживлення кущів аміачною селітрою. Воно викликає бурхливий ріст бадилля і забезпечує кущ пристойним листяним апаратом. Головне - не перестаратися, а то кущі підуть у бадилля. На відро витрачають звичайно 1-2 сірникових коробка селітри. 

Як тільки ґрунт підсохне, скласти «гримучу» суміш із Топазу (2 мл), Ридомілу (25 г), Фуфанону (2 мл) на 10 л води. Обприскують якомога раніше - до цвітіння кущів. Така обробка захистить рослини від шкідників і хвороб. 

Підгорнути кущі полуниці. За зиму їх виперло із ґрунту або коріння оголилося. Підсапуйте акуратно, щоб не засипати серденька. Така процедура допоможе значно підвищити врожайність.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 14330 Подобається: 0 | Не подобається: 1  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс