Корисні властивості сала

25 лютого 2015

Лікарі та дієтологи солідарні в думці, що корисні властивості сала воістину безмежні.

Сало - найцінніше джерело тваринних жирів, без яких функціонування людського організму є неможливим. Тільки у свинячому жирі міститься насичена арахідонова кислота, що забезпечує роботу клітинних мембран і м'язових клітин серця. Саме завдяки таким кислотам відбувається в організмі холестериновий обмін - свинячий жир допомагає сформувати корисний холестерин.

За допомогою цього продукту оздоровлюються судини печінки та серця. Також дієтологи рекомендують вживати його для профілактики захворювань печінки. Крім того, цей продукт має корисний жовчогінний ефект. Його широко застосовують у токсикології. Свинячий жир може зв'язувати радіонукліди і виводити токсини з органів і тканин.

Сало застосовується і як зовнішній засіб при артрозі та артриті будь-якого типу, при маститі, термічному опіку, при обмороженні та поверхневих ранах. Свинячий нутряний жир - неперевершений засіб для натирання під час ГРЗ і бронхітів. Крім того, даний продукт корисний тим, хто страждає від недоліку в організмі селену, що є присутнім у достатній кількості саме в ньому. Особливу потребу в селені можуть зазнавати запеклі курці.

Сало вкрай зручно тим, що не піддається псуванню, і може довго зберігатися в холодильнику. При цьому воно - справжній енергетик. З'ївши пару скибочок навіть на голодний шлунок, ви відразу ж відзначите появу ситості. Навіть деякі дієти для схуднення, як це ні дивно, засновані на помірному вживанні даного продукту. Урятує воно і під час тривалих застіль, тому що зводить до мінімуму вплив на організм алкоголю. Людина, яка ним закушує, швидко не сп'яніє, і не буде потім мучитися від важкого похмілля. Свинячий жир просто обволікає шлунок, що не дає спиртному засвоїтися швидко та сильно нашкодити.

Однак не слід забувати, що надмірне вживання сала загрожує ожирінням і розвитком серцево-судинних захворювань.

Застосовується даний продукт і в косметології. Його корисні властивості забезпечують омолоджування, оздоровлення шкіри. Це натуральний косметичний засіб, що ефективно поставляє в підшкірні шари весь спектр корисних речовин. Багатьма жінками, що люблять рівну та гарну засмагу, використовується свинячий жир замість захисного крему. Цей засіб допомагає засмазі лягати рівно, не отримуючи при цьому сонячні опіки.

САЛО НА ВОДЯНОЙ БАНІ З ЧАСНИКОМ

Сало - 600 г, лавровий лист - 3 шт., часник - 6-10 зубків, сіль - 1 ч. л., чорний мелений перець - 1 ч. л.

Сало порізати шматками, щоб вони проходили в банку. До нього додати спеції, поламаний лавровий лист і пропущений через прес часник. Усе добре перемішати.

Сало укласти в банку як можна щільніше одне до одного. Зверху банку накрити скляною кришкою (можна використовувати кришку для консервації - не закручувати, а просто накрити).

На дно каструлі укласти щільну тканину, поставити на неї банку і залити водою. Вода має бути врівень або трохи вище рівня сала.

Довести воду до кипіння і варити сало на водяній бані 2,5-3 години. Можна накрити каструлю кришкою. Воду при википанні доливати, але пам'ятайте, що якщо вода буде холодною, то банка лопне.

Готове сало можна їсти гарячим або охолодженим.

СОЛОНЕ САЛО З ЧАСНИКОМ І ПЕРЦЕМ

Вибрати свіжий шматочок сала з м'якою шкіркою, з м'ясними прожилками. Ідеально підходить сало із грудинки. Розрізати сало невеликими шматками.

Кілька зубків часнику нарізати тонкими колечками. У салі ножем зробити глибокі проколи, у кожний помістити кружальце часнику, заштовхати його поглибше.

Натерти сало чорним і червоним меленим перцем. Потім натерти сало сіллю грубого помелу. Не бійтеся переборщити, сало візьме стільки, скільки потрібно.

Скласти шматки в миску, накрити кришкою й розмістити зверху гніт. Поставити миску в холодильник. Через кілька днів (зазвичай 3-4 дні) дістати сало з миски, загорнути шматочки в папір або фольгу і прибрати в морозилку, де воно може зберігатися дуже довго.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3417 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс