Лазанья: секрети готування
Лазанья - італійська страва, популярна в усьому світі, що готується з листів тіста, перекладених начинкою, политих соусом і посипаних сиром. Існує багато різноманітних варіантів готування лазаньї. Начинкою для лазаньї може бути як м'ясний фарш, так і різні ковбасні вироби, овочі, морепродукти та навіть фрукти і ягоди (для готування солодких варіантів).
ПАСТА ДЛЯ ЛАЗАНЬЇ
Пасту для лазаньї зараз можна купити готовою практично в будь-якому супермаркеті, але лазанья вийде смачнішою, якщо приготувати пасту самостійно, тим більше це не складно.
Змішайте по 250 г пшеничного борошна вищого сорту й борошна другого сорту, насипте його гіркою на стіл. У центрі гірки зробіть поглиблення й улийте 4 великі яйця. Додайте сіль, чайну ложку маслинової олії і замісіть тісто.
Готове тісто обгорніть харчовою плівкою і покладіть на півгодини в холодильник. Після того, як ваше тісто відпочило в холодильнику, руками сформуйте з нього довгасту ковбаску й наріжте рівними частинами. Кожний шматочок, що вийшов, пересипте невеликою кількістю борошна і розкотіть за допомогою качалки або спеціальної машинки.
Тісто для лазаньї потрібно розкочувати досить тонко, але воно, у жодному разі не має бути прозорим або порватися. Товщина розкатаного листа має вийти близько 1,5-2 міліметрів. Розкотавши тісто, наріжте його довгими, рівними, широкими смужками. Таку пасту для лазаньї не слід довго зберігати. Краще готувати її на один раз.
УКЛАДАННЯ ЛИСТІВ
Ще одним важливим етапом готування лазаньї є правильне укладання листів пасти. На першому шарі всі листи викладаються в одному напрямку, потім викладається начинка, а на наступному шарі листи пасти викладаються хрестоподібно стосовно попереднього шару листів пасти. Такий спосіб укладання листів зробить вашу лазанью більш міцною, і при розрізуванні вона не буде розвалюватися на частини, що дозволить вам подати лазанью рівним, гарним шматком.
ВИБІР ПОСУДУ
Найкращим посудом для запікання лазаньї, є рівні квадратні форми. Квадратна форма для запікання дозволить вам взяти всі смужки пасти одного розміру і тим самим заощадить вам багато часу, що ви могли витратити на нарізування смужок різної довжини для прямокутної форми. Найкраще, якщо форма для запікання буде виготовлена з жароміцного скла або кераміки, але можна взяти й форму з антипригарним покриттям або товстостінну чавунну форму. А ось від тонкостінних металевих або алюмінієвих форм краще відмовитися. Лазанья в такій формі пропікається не рівномірно і часто підгоряє.
ЯКИЙ СИР ПОКЛАСТИ
Класичними сирами для лазаньї вважаються моцарела і пармезан, саме сполучення цих двох сирів надає лазаньї соковиту ніжність і одночасно гостроту й аромат. Однак не слід обмежувати свою фантазію настільки суворими рамками. Для лазаньї підійде будь-який ваш улюблений сир, особливо добре сполучаються будь-які види м'яких, вершкових сирів з твердими, витриманими сирами, що володіють різким ароматом і гострим смаком. Розміщаючи сир у лазаньї, додержуйтеся рецепта.
СОУСИ БЕШАМЕЛЬ
Розмаїтість соусів для лазаньї вражає уяву. Це й томатні соуси з додаванням різних спецій, приправ, овочів, копченостей і ковбасок, і різні вершкові соуси та соуси на основі бульйонів. Але класичним та улюбленим більшістю кулінарів соусом для лазаньї, справедливо вважається соус бешамель. Цей ніжний, густий соус зовсім не складно приготувати.
Для цього розтопіть у каструльці 50 г вершкового масла, усипте 2 ст. л. борошна й обсмажте пару хвилин, ретельно перемішуючи. В іншій каструльці розігрійте 500 мл вершків, довівши їх майже до кипіння, але, не даючи закипіти, додайте сіль. Чим гарячішими будуть ваші вершки, тим менше ймовірність утворення грудочок у соусі. Вливайте вершки в обсмажене борошно невеликими порціями, щоразу ретельно перемішуючи. За консистенцією, готовий соус має нагадувати сметану. Вершки можна замінити молоком або міцним м'ясним бульйоном, також ви можете додати ваші улюблені спеції.
М'ЯСНА НАЧИНКА
Її називають рагу. Готується з будь-яких сортів м'яса в будь-якому сполученні. Найчастіше м'ясний фарш обсмажується із цибулею й овочами, а потім тушкується з дрібно порізаними томатами або томатним соусом. Дуже смачне та ніжне рагу для лазаньї виходить, якщо взяти в рівних кількостях свинячий, нежирний яловичий і курячий фарш. У глибокій сковороді або каструльці розігрійте трохи маслинової олії й обсмажте в ній дуже дрібно порізану ріпчасту цибулю. Коли цибуля підрум'яниться, додайте фарш і обсмажуйте 5-7 хвилин, постійно перемішуючи. Стежте, щоб фарш не пригорів! Потім додайте до фаршу дрібно порізані помідори без шкірочки або томатний соус, мелений чорний перець, лавровий лист і сіль. Тушкуйте 20 хвилин на середньому вогні, постійно помішуючи. Готове рагу остудіть, і змішайте із соусом бешамель.
ЛАЗАНЬЯ З ОВОЧАМИ І ГРИБАМИ
Дуже смачною виходить лазанья з овочами і грибами. Обсмажте окремо 200 г дрібно порізаних печериць. Невеликий баклажан, кабачок і пару різнобарвних болгарських перців наріжте невеликими кубиками.
У глибокій сковороді розігрійте маслинову олію, обсмажте в ній дрібно порізану цибулю, а потім додайте підготовлені овочі, обсмажуйте все разом кілька хвилин. В обсмажені овочі додайте трохи томатної пасти і тушкуйте 10 хвилин, остудіть, додайте смажені печериці й соус бешамель. У змазану олією форму викладіть листи пасти для лазаньї, потім овочеве рагу і шматочки моцарели, повторіть так на кожному шарі, шарів має вийти не менше п'яти. Зверху полийте лазанью соусом бешамель і посипте пармезаном. Випікайте в духовці 30-40 хвилин.
СОЛОДКА ЛАЗАНЬЯ
Цей вид лазаньї також має великий успіх.
Візьміть 400 г консервованої вишні без сиропу, змішайте з 1-2 ст. ложки дрібно порубаного мигдалю, 4 ст. ложки цукру й 1 ч. л. кориці. Окремо збийте міксером до утворення однорідної маси 500 г сиру, 100 мл вершків, 1 ст. л. лимонного соку, 1 пакетик ванільного цукру і 50 г цукру.
Форму для лазаньї змажте вершковим маслом, викладіть шар пасти для лазаньї (відвареної до готовності й охолодженої!), шар сиру, шар ягід, повторюйте, поки не закінчиться начинка. Для такої лазаньї достатньо 3-4 шарів.
Укладену таким чином лазанью, поставте в холодильник на годину-півтори. Подавайте, прикрасивши збитими вершками й посипавши дробленими горіхами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4367 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023