Кілька причин поласувати виноградом
Виноград - одні з найсмачніших ласощів кінця літа -початку осені. У чому ж користь винограду для здоров'я людини? Скільки можна їсти винограду без шкоди для талії? Який виноград корисніший? Спробуємо розібратися.
ПОЛЮБИ ВИНОГРАД, АЛЕ ЗНАЙ МІРУ
1. Виноград є багатим джерелом вітамінів А, С, В6 і фолатів (похідних фолієвої кислоти), а також важливих мінералів - калію, кальцію, заліза, фосфору, магнію та селену. Крім того, виноград містить флавоноїди, які є потужними антиоксидантами, що сповільнюють процес старіння та зменшують негативний вплив вільних радикалів.
2. У кісточках винограду містяться вітаміни А, Е, К та природні олії, які сприяють зміцненню клітин і омолодженню організму. Тому дієтологи радять їсти ягоди з кісточками та зі шкіркою. Остання, до речі, сприяє очищенню кишечнику від шлаків.
3. Багато хто вважає, що від винограду товстіють, але це не так. Насправді, повніють не від самих ягід винограду, а внаслідок підвищеного апетиту, викликуваного виноградом.
Якщо вживати виноград у міру, без фанатизму, шкоди для фігури не буде. Якщо ж заїдати виноградом щільну трапезу, можна вирости, як на дріжджах.
4. Якщо хочете зміцнити серце та нирки, дієтологи рекомендують регулярно вживати темні ягоди. А вивести «пісок» з жовчного міхура та почистити нирки допоможе світлий виноград, що володіє сечогінною властивістю.
Зверніть увагу: калорійність і енергетична цінність і темного, і світлого винограду приблизно однакова.
5. В «домашньому» винограді, грона якого злегка «лисуваті», ягоди дрібні та кислуваті, користі більше, ніж у селекційних сортах. Безперечно, добірний виноград і за виглядом гарніший, і на смак приємніший. Зате й калорій у ньому більше, ніж в «диких» сортах, а ось вітамінів - менше.
6. У темних ягодах міститься велика кількість антиоксидантів, які зміцнюють захисні функції організму. Але виноградні ягоди - досить сильний алерген. Чим темніший виноград, тим імовірніша алергія.
7. Виноградні ягоди збільшують вміст у крові оксиду азоту, що запобігає утворення згустків крові, тим самим скорочуючи ймовірність серцевих приступів.
8. Виноград знімає утому і нервову напругу. Завдяки вмісту вітамінів і антиоксидантів, виноград швидко відновлює сили та енергію, зміцнює імунітет і захищає організм від стресу.
9. Рятує при астмі. Виноград поліпшує стан дихальних шляхів і легенів, тому цю ягоду дуже рекомендують астматикам.
ЯКИЙ ВИНОГРАД КОРИСНІШИЙ?
Ученими доведено, що вживання в їжу різних виноградних сортів впливає на різні функції та системи організму. Так зелений виноград корисний при схудненні, оскільки речовини, що містяться в ньому, стабілізують обмін речовин, тим самим приводячи вагу людини в норму.
Перевагами червоного винограду є його корисні для серцево-судинної системи властивості. Справа в тому, що червоні сорти містять велику частку ресвератролу - антиоксиданту, що у десятки разів підсилює ефективність вітаміну Е, котрий міститься у винограді. Ресвератрол знижує ризик виникнення злоякісних пухлин і утворень. Вітамін Е підвищує імунітет і, у сукупності з бактерицидними властивостями червоного винограду, підсилює захист організму від застудних та інфекційних захворювань. Крім того, замічений позитивний вплив червоного винограду на настрій, його можна використовувати як природний антидепресант.
Таким чином, і зелений і червоний виноград впливають на організм людини, і їхнє вживання як добавки до їжі допоможе зберегти здоров'я, зберегти фігуру, додасть сили, енергію та гарний настрій.
ВАРЕННЯ З ВИНОГРАДУ
Виноград - 1 кг, цукор - 1 кг, вода - 1 скл.
Для готування варення підійдуть будь-які сорти винограду без кісточок, єдине, що вам варто коректувати тут - це кількість цукру, адже якщо ягоди будуть солодкими і ви додасте багато цукру, то й варення вийде нудотним. Якщо виноград дуже солодкий, можна додати у варення сік лимона або лимонну кислоту.
Отже, для початку відокремлюємо ягоди від гілок і промиваємо виноград під холодною водою.
Потім варимо з води та цукру сироп і заливаємо ним виноград, поки він гарячий, залишаємо ягоди на півгодини настоюватися. Після закінчення часу ставимо ємкість з виноградом і сиропом на повільний вогонь і варимо варення до повної готовності, періодично помішуючи його. Воно має бути досить густим, а ягоди при цьому повинні залишатися цілими.
Знімаємо варення з вогню, розкладаємо його у стерилізовані баночки і закриваємо кришками.
СВИНИНА З ВИНОГРАДНИМ СОУСОМ
4 склянки червоного або зеленого винограду, 500 г свинячої вирізки, 1/2 ч. л. солі, 1/2 ч. л. свіжомеленого перцю, 1 ст. л. маслинової/рослинної олії,1/4 скл. здрібненої цибулі, 1/2 скл. білого вина, 1/2 скл. несолоного курячого бульйону, 1 ст. л. здрібненого свіжого чебрецю, 2 ч. л. води, 1 1/2 ч. л. кукурудзяного крохмалю.
Розігріти духовку до 210°С. Форму для запікання викласти пекарським папером, додати виноград. Запікати 25-30 хвилин.
Натерти свинину перцем і сіллю. Вилити олію на велику сковороду з антипригарним покриттям і поставити на середній вогонь. Додати свинину й обсмажувати до коричневої скоринки, по 2 хвилини з кожного боку.
Потім покласти свинину у форму для запікання й готувати м'ясо, зменшивши вогонь, приблизно ще 12-15 хвилин. Дістати з духовки, дати м'ясу злегка охолонути.
Викласти свинину на обробну дошку й порізати скибочками.
Поставити сковороду на середній вогонь, додати шалот і готувати, поки цибуля не стане м'якою, 1-2 хвилини.
Додати вино й готувати ще 2-4 хвилини. Влити курячий бульйон, додати чебрець або гірчицю, перемішати. Кукурудзяний крохмаль розмішати у воді й обережно влити в сковороду. Готувати соус близько 1 хвилини. Додати запечений виноград.
Подавати на стіл, поливши соусом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5141 |
|
© Газета Домовик 2012-2023