7 порад, які допоможуть продовжити життя керамічного посуду
Як правило, керамічний посуд може бути дуже різним: він може виготовлятися фабричним способом і вручну, він може бути як повністю виконаним з кераміки, так і мати спеціальне керамічне антипригарне покриття. Кераміка приємна для ока, вона екологічна й, при правильному використанні досить-таки довговічна.
Як же правильно доглядати за улюбленою сковородою або формою для випічки?
1. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПІДХОДЯЩІ ПРИЛАДИ
Посуд з кераміки або з покриттям із цього матеріалу стійкий до механічних ушкоджень. Але це не значить, що її неможливо подряпати. Щоб поверхня довше залишалася в первозданному виді, захистіть її від зіткнення із приладами з металу.
Не варто різати пиріг ножем прямо в керамічній формі або виделкою перевіряти готовність яєчні на сковороді з керамічним покриттям. Ушкодити керамікові може навіть металева лопатка з обтічними краями. Краще підберіть начиння з будь-якого іншого матеріалу — силікону, пластику, нейлону або дерева.
2. ВИБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНУ ТЕМПЕРАТУРУ
Кераміка витримує найсильнішу температуру плити й духової печі, але є один нюанс. Порожній посуд потрібно попередньо нагріти: її варто ставити тільки на повільний вогонь, поступово збільшуючи потужність нагрівання. Це продовжить життя посуду, знизить ризик пригоряння їжі надалі й полегшить очищення. Коли посуд наповнений — рідина теж рахується, — можна відразу виставляти середні й високі температури.
3. УНИКАЙТЕ РІЗКИХ КОНТРАСТІВ
Не варто класти городину або м’ясо відразу з морозильника на розігріту сковороду. Кераміка погано переносить такі контрасти: на поверхні можуть з’явитися тріщинки, і її антипригарні властивості погіршаться. Перед готуванням краще заздалегідь повністю розморозити продукти — бажано в іншому посуді.
4. НЕ МИЙТЕ ПОСУД ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ГОТУВАННЯ
Після кожного використання кераміку, як і інший посуд, потрібно очищати. Але перш ніж класти її в холодну раковину, почекайте хоча б п’ять хвилин, щоб посуд охолов. Це допоможе уникнути різких перепадів температури, особливо шкідливих для кераміки.
5. ВИКОРИСТОВУЙТЕ БЕРЕЖНІ ЗАСОБИ, ЩО ЧИСТЯТЬ
Сталеві й абразивні губки, а також металеві шкребки можуть подряпати керамічну поверхню. Краще використовувати м’яку губку або ганчірку з мікрофібри, а щоб очищення йшло швидше й легше, посуд можна попередньо замочити в теплій мильній воді.
6. ОЧИЩАЙТЕ ПРИГОРІЛУ ЇЖУ ПРАВИЛЬНО
Якщо їжа пригоріла намертво, спробуйте налити в посуд небагато води й нагріти на маленькому вогні. Коли забруднення відмокнуть, візьміть лопатку й акуратно видаліть їх.
Якщо на сковороді утворився жирний нагар, скористайтеся одним із цих засобів.
Активоване вугілля. Нанесіть на дно посуду шар звичайного мийного засобу, а зверху розкришите 10-20 таблеток вугілля. Залишіть на годину, потім змийте теплою водою.
Спирт. Змочіть ним ватяний диск і обережно протріть брудні ділянки. Процедуру можна повторити кілька разів.
Сода. Щедро насипте її на дно посуду, додайте дві толові ложки теплої води й залишіть на 15-30 хвилин. Потім пройдіться по проблемних ділянках губкою. Користуватися цим способом стоїть, коли інші не допомогли: сода прекрасно очищає, але при цьому погіршує антипригарні властивості посуду.
6. ВИДАЛЯЙТЕ ПОТЕМНІННЯ ПЕРЕКИСОМ ВОДНЮ
Якщо часто користуватися керамічним посудом, він може стемніти. Плями не небезпечні й не впливають на якість готування, але псують зовнішній вигляд. Усунути дефекти допоможе перекис водню. Залийте її так, щоб рідина повністю покривала темні ділянки, і залишіть на 30 хвилин. Потім злийте перекис і ретельно змийте залишки водою.
7. АКУРАТНО ЗБЕРІГАЙТЕ ПОСУД
Кераміку краще розміщати на пласкій поверхні: неважливо, у горизонтальному або вертикальному положенні, головне — вона повинна бути стійкою. Будь-яке падіння може ушкодити робочу поверхню.
Не ставте на кераміку інший посуд. А якщо на кухні мало місця й іншого виходу немає, прокладіть керамічні тарілки, миски й форми ганчірковими або силіконовими серветками.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3076 |
|
© Газета Домовик 2012-2023