Корисні поради для будинку й дачі, які стануть внагоді взимку і навесні

21 лютого 2021

Узимку нелегко підтримувати чистоту й порядок у будинку. Майже щодня доводиться прибирати в передпокої сніг і пісок. Теплі речі із труднощами поміщаються в шафі, а гарячі батареї нещадно сушать повітря.

Побутові труднощі часто псують настрій і додають негатива в і без того похмурі дні. Але не варто опускати руки! Прості зимові лайфхаки дозволять вам швидко привести будинок у порядок і з легкістю підтримувати його в чистоті. А ще у вас залишиться більше часу на приємні турботи – прикраса будинку до свят, упакування подарунків і заняття творчістю.

1. ЯК ПОЗБУТИСЯ КАЛЮЖ У ВІТАЛЬНІ

Від налиплого на взуття снігу потрібно позбуватися ще до входу у квартиру, інакше мокрих калюж у вітальні не уникнути. Але є один спосіб, який дозволить вам заощадити час і сили – пластиковий або гумовий піддон із гравієм.

Як тільки заходите у квартиру, знімайте взуття й відразу ставте в піддон. Коли вода стече, промийте чоботи, а в міру забруднення очистіть й саму ємність. Так ви надовго збережете передпокій сухим і охайним. Можете придбати піддон у магазині або зробити його самостійно, наприклад, зі старої кухонної таці.

Порада. Деякі господарки воліють обходитися без гравію, тому що його досить складно промивати, і використовують порожній піддон. І це навіть краще, адже знімати взуття можна стоячи прямо на ньому.

2. ЯК ЗАХИСТИТИ ПІДЛОГУ В ВІТАЛЬНІ ВІД СОЛІ

Сніг на вулиці часто обробляють сіллю й хімічними реагентами. Удома ці речовини можуть залишати плями на підлозі й навіть деформувати підлогове покриття. Особливо часто страждають від такого впливу паркет, ламінат і ковролін. Тому варто обов’язково обзавестися килимком з міцної гуми й піддоном для взуття. 

Якщо ж потрібно терміново помити підлогу від солі й снігу, скористайтеся таким рецептом: розведіть 100 мл 9%-ого столового оцту в 800 мл води й розпорошіть по поверхні підлоги. Не даючи оцту висохнути, протріть підлогу сухою ганчіркою, а потім зробіть вологе прибирання.

Порада. Кращий матеріал для підлоги в вітальні — плитка, яка легко миється й відрізняється зносостійкістю. Також підійде й більш бюджетний лінолеум.

3. ЯК ПОЗБУТИСЯ ПІСКУ В ВІТАЛЬНІ

Щодня пилососити вітальню – справа не з легких, особливо якщо вона вся заставлена взуттям. А як же ще позбутися піску? Є більш простий спосіб: постеліть килимки із твердим ворсом по обидва боки дверей. Також не зайвим буде помістити такий килимок і біля входу в будинок. Періодично очищайте килим від бруду й піску, а раз у рік по можливості здавайте його в хімчистку.

4. ЯК ПІДТРИМУВАТИ ЧИСТОТИ, ЯКЩО В БУДИНКУ Є СОБАКА

Узимку на собачих лапах у будинок заноситься чимало бруду. Щоб захистити підлогу від слідів і розводів, перед прогулянкою поставте у дверей лоток із чистою водою й покладіть рушник. Як тільки повернетеся, відразу вимийте вихованцю лапи, а потім протріть їх насухо.

5. ЯК ЛЕГКО ПРИБРАТИ СНІГ БІЛЯ БУДИНКУ

Щоб сніг не прилипав до лопати, нанесіть на її поверхню трохи рослинної олії. Сніг легко буде зісковзувати з лопати, і ви швидше очистите доріжки.

6. ЯК ПОЗБУТИСЯ ПОЛОЮ НА ВІКНІ

Така неприємність може трапитися не тільки в дачному будинку, але й у міській квартирі. Причин чимало: неякісна рама або склопакет, помилки при монтажі і т. д. Кардинально розв’язати проблему допоможе тільки зміна й правильна установка нового термостійкого склопакета. Поки ж необхідно налагодити регулярне провітрювання кімнати. Підвіконня й батареї звільніть, щоб поліпшити повітрообмін. Перед заморозком можете промити скло нашатирним спиртом (1 ст. л. на 1 л води).

7. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВДОМА ХОЛОДНО

Якщо вдома не занадто комфортна температура, скористайтеся наступними порадами:

- звільніть простір біля батарей, щоб тепле повітря вільно циркулювало по кімнаті;

- постеліть на підлозі теплий килим;

- запаліть свічки;

- після приготування їжі відкрийте духовку, щоб тепле повітря нагріло приміщення.

8. ЯК ЗВОЛОЖИТИ ПОВІТРЯ В БУДИНКУ

У приміщенні зі зниженою вологістю людина зазнає дискомфорт: сохнуть шкіра й волосся, з’являється кашель і першіння в горлі. Тому в опалювальний сезон дуже важливо воложити повітря.

Найпростіший спосіб – купити спеціальний зволожувач. Але якщо не хочеться витрачатися на прилад, просто повісьте на батарею вологу ганчірку, опустивши кінчик тканини в ємність із водою.

Також для зволоження повітря можна кип’ятити воду в каструлі. Додайте в неї скоринки апельсина, гвоздику, ефірну олію евкаліпта – і повітря наповниться приємними пахощами.

9. ЯК ПОЧИСТИТИ КИЛИМИ СНІГОМ

У містах снігу обмаль, а от за містом як і раніше достатньо. Тому дачні килими ви можете успішно очистити на пухкому снігові. Спочатку пройдіться по них вибиванкою з обох сторін, поки виріб не посвітліє, а потім вибийте на поперечині.

Такий метод чищення килимів був дуже популярний у радянський час. Зараз він практично витиснутий сучасними миючими пилососами.

10. ЯК ШВИДКО НАВЕСТИ ПОРЯДОК У ШАФІ

Вовняні светри, жилети, плаття й інші теплі речі займають багато місця в шафі. Якщо всі полки вже заповнені, і стало важко підбирати вбрання, помістіть частину светрів на вішаки. На фото внизу показано, як зробити це так, щоб не розтягти плічка. Складіть светр навпіл, просуньте рукава через отвір вішака, а частину, що залишилася, просто перекиньте на ту ж сторону.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2532 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс