Саморобки до Нового року
Подих Нового року відчувається задовго до його настання. Варто календарю показати перші числа грудня, як вітрини магазинів відразу спалахують вогниками, у торгових центрах з’являються різдвяні інсталяції й фотозони, а на прилавках виникають грона ялинкових прикрас і акуратні ряди фігурок із символом року. Цього разу твариною-заступником стане Білий Металевий Пацюк. Щоб уважити її, хтось купує готові фігурки й прикрашає ними будинок, а хтось - робить симпатичних мишенят своїми руками!
Взагалі рукоділля - це чудесний спосіб скрасити холодні зимові вечори, і в той же час оформити квартиру. Багато хто люблять прикрашати вікна сніжинками, вирізати вигадливі паперові витинанки, а на дзеркалах за допомогою трафаретів і зубної пасти створювати морозний візерунок. Але якщо це здасться вам недостатнім, можна виготовити пару гарних виробів і оформити ними ялинку й будинок!
ВІНОК ІЗ КУЛЬОК
Якщо в будинку скопилося багато ялинкових прикрас, які ви не використовуєте, можна підібрати кульки в одній колірній гамі й створити з них приголомшливий вінок!
Отже, вам знадобиться:
- дротова вішалка для одягу;
- по необхідності - щипці й плоскогубці (для роботи із дротом);
- різнобарвні ялинкові кулі;
- клейовий пістолет;
- декоративні елементи (ялинові гілки, шишки, ягоди гостролиста, шовкові стрічки і т.д.).
Виготовлення виробу
Розгинаємо вішалку, щоб одержати круглу форму для нанизування іграшок. Для цього розкручуємо кінці дроту за допомогою плоскогубців, а потім руками надаємо їй контур кола. Можна натягнути вішалку на металеве або пластикове цебро й акуратно розрівняти її - у цьому випадку заготовка вийде ідеальної форми.
Підбираємо ялинкові кулі. Краще використовувати іграшки із двох-трьох наборів в одній гамі (наприклад, жовті, золотаві блискучі й золотаві матові, або червоні матові, червоні глянсові й бордові). Можна додати у вінок кілька іграшок контрастного кольору - наприклад, червоний тон добре сполучається зі сріблом.
Садимо на клей металеві верхівки всіх іграшок, щоб вони не відпали при нанизуванні куль на дріт. Чекаємо, коли клей схопиться.
Починаємо нанизувати іграшки на дріт, чергуючи кулі з різних наборів. Чим більше іграшок ви використовуєте, тим більш пишний вийде вінок! Закінчивши з нанизуванням, згорніть дріт і з’єднаєте його кінці, ретельно скрутивши їх плоскогубцями й сформувавши петлю для підвішування.
Верхню частину вінка прикрасьте бантами, ялиновими гілочками, червоними ягодами, дзвіночками або шишками (виберіть 2-3 різдвяних елемента на свій смак). Ретельно фіксуйте все за допомогою клейового пістолета. От і все - виріб готовий прикрасити ваші двері!
ГЛИНЯНІ ПРИКРАСИ
Полімерна глина - ідеальний матеріал для творчості! Її легко обробляти, вона міцна, гарна, і прикраси з неї можуть зробити вашу ялинку по-справжньому чарівною. А головне - діти теж зможуть взяти участь у процесі, вирізуючи за допомогою формочок забавні сніжинки й зірочки, а потім прикрашаючи їх написами, малюнками й відбитками мережива.
Для створення глиняних виробів вам буде потрібно:
- полімерна глина білого кольору;
- інструмент для розкочування глини (качалка, валик, скляна пляшка і т.д.);
- формочки для тіста;
- обробна дошка з дерева або скла для роботи;
- небагато рослинної олії;
- трубочка для соку;
- моток тасьми або джгута;
- матеріали для створення фактури (штампи з написами й візерунками, відрізки мереживної тканини, в’язана рукавичка або шкарпетка, гілочка туї, ялинова лапа і т.д.).
Виготовлення виробу
Готовимо глину до використання: розгортаємо її в шар 5 мм товщиною. Якщо перестаратися й зробити шар занадто тонким, готові фігурки легко зламаються.
За допомогою штампа створюємо на глині рівномірний візерунок. Спробуйте використовувати мереживо, причому не обов’язково продавлювати їм усю поверхню глини - якісь частини можна залишити гладкими, створюючи цікавий контраст. Для різноманітності віддрукуйте на глині ялинові гілочки або тую - так ви одержите прикраси з рослинним візерунком. Також можна сірником продавити в глині напис, або використати складальний штамп, придбавши його в магазині для творчості.
Закінчивши з нанесенням текстури, змазуємо ріжучу крайку формочок олією, а потім вирізуємо із глини максимально можливу кількість заготовок. Залишки матеріалу можна скачати й використовувати заново.
У верхній частині кожної фігурки строго по центру робимо отвір (можна скористатися трубочкою для соку, щоб він був рівним).
Обробляємо глину згідно з інструкцією на впакуванні. Якщо ви використовували самозастигаючий матеріал, то його не потрібно обпалювати - досить залишити на 24 години у провітрюваному приміщенні. Після цього затверділі фігурки потрібно підвісити на тасьму (або шпагат), за бажанням покривши лаком, акриловою фарбою або блискітками.
ЯЛИНКА З НИТОК
Такий виріб — приклад того, як із простих ниток можна зробити щось тривимірне й неймовірно симпатичне! Готові ялинки можна розставити по полицях, або використовувати в якості світильників, помістивши під нитяне мереживо електричну (це важливо!) свічку.
Вам знадобитися: нитки муліне, товста пряжа або шнур; картонний або пінопластовий конус; прозора харчова плівка; клей ПВА; мисочка для вимочування ниток; ножиці; декоративні елементи (бусини, зірочки, сніжинки); клейовий пістолет або клей-момент.
Виготовлення виробу
Візьміть конус і покрийте його шаром харчової плівки й гарненько її закріпіть.
Замочите шнур у мисочці із клеєм ПВА. Почніть обмотувати ним конус, починаючи з вершини. Стежте за тим, щоб шнур по всій довжині був вологим від клею й лягав внапусток. Чим більше оборотів ви зробите, і чим товстіше буде шнур або пряжа, тим більш щільною виявиться поверхня ялинки. Щоб вийшло тонке мереживо, використовуйте прості нитки.
Дочекайтеся, коли клей ПВА повністю висохне. Зніміть отверділу ялинку з форми й ножицями підрівняйте її низ, щоб виріб стояв на горизонтальних поверхнях без перекосу.
Оформіть ялинку декоративними елементами: за допомогою клейового пістолета закріпіть по всій поверхні бусини контрастного кольору, маленькі ялинкові іграшки, стрази, зірочки й сніжинки. Виріб готовий!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1982 |
|
© Газета Домовик 2012-2023