10 способів застосування бури в побуті

3 листопада 2019

Боракс (бура) застосовується в домашньому господарстві протягом більш 100 років. Бура – це натуральна й безпечна альтернатива відбілювачу. Існують і інші цікаві способи застосування бури не тільки в будинку, але й у саду.

Бура є природним мінералом, продуктом сезонного випару солоних озер. Складається з бору, натрію, води й кисню. Бура застосовується не тільки в будинку, але й у саду.

Лужний рн бури становить 9,3, і це основна якість, завдяки якій вона використовується для очищення, дезінфекції, дезодорування й освіження. Тому що більшість води з-під крана прив’язується при рн від 6,5 до 8,5, додавання детергентів у пральну машину часто означає, що рн води не буде нейтральною.

Вода, яка є занадто лужною або кислою не очищує одяг добре, і навіть робить ще гірше: згодом може навіть ушкодити волокна тканини. Додаючи половину чашки бури на один цикл прання разом з вашим звичайним пральним порошком, ви робите воду м’якше й доводите до нейтрального рівня рн близько 8.

ВИДАЛЯЄ ПЛЯМИ З ОДЯГУ

Боракс найкраще підходить, коли потрібно вивести різного роду мастила, олії, а також білкові плями (кров, яйце, молоко і т.д.). Попередньо замочують забруднений одяг і постільну білизну, а потім перуть у пральній машині, використовуючи половину чашки бури на кожні 4 л теплої води. Також додають звичайний пральний порошок і запускають пральну машину.

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ПОРОШОК

На відміну від відомих порошкоподібних засобів, що чистять, боракс не залишає подряпин, якщо використовувати його з вологою тканиною. Можна видалити будь-які плями із плитки, раковини, змішувача, стільниць, ванн, унітазів, посуду й інших приладів.

Завжди промивайте кожну очищену поверхню водою, коли закінчуєте чищення. Можна також насипати бури в унітаз і почистити щіткою для чистоти й дезінфекції.

ДЛЯ ПОСУДОМИЙНОЇ МАШИНИ

Забудьте про ті тверді жирні плями, адже бура не тільки підсилює дію вашого мийного засобу по очищенню, вона також очищує й дезінфікує внутрішню частину самої посудомийної машини. Насипте чашку або дві бури в посудомийну машину разом з мийним засобом і закладіть посуд, як звичайно. 

Ви також можете зробити свій власний порошкоподібний мийний засіб з боракс. Змішайте 2 частини бури; 2 частини соди; 1 частина лимонної кислоти; 1 частина солі; ефірні олії для аромату (але це необов’язково). Суміш можна зберігати в пластиковому контейнері й використовувати в міру необхідності в будь-якій дозі, наприклад, 1 ложка або більш.

ВИДАЛЕННЯ ІРЖІ

Змішайте разом буру й лимонний сік, щоб сформувати пасту. Нанесіть цю суміш на іржу, залишивши на 30 хвилин, а потім прочистите щіткою. Повторюйте це, скільки необхідно, але завжди промивайте чистою водою.

ЛІКУЄ РОСЛИНИ В САДУ

Якщо ваші рослини відстають у рості, їх листя підсушене на кінчиках, або ви не можете змусити рослини цвісти (частіше фрукти), то ваш ґрунт у саду не містить достатньої кількості бору. Яблука, броколі, капуста, цибуля, груші, морква, люцерн і кукурудза особливо жадають цей живильний мікроелемент.

Для вирішення проблеми з листами 5 столових ложок бури розчиняють в 5 літрах води, додають декілька крапель рідкого мила в якості емульгатора, і рівномірно обприскують листи й стебла, особливо уражені ділянки.

УБИВАЄ БУР’ЯНИ

Змішайте 1,25 чашки бури з 10 л води й перелийте в цебро з розпилювачем. Спробуйте обприскувати тільки листи й намагайтеся не капати на сам ґрунт.

БОРОТЬБА ЗІ ШКІДНИКАМИ

Мікроелемент бор у бораксові є фатальним для деяких комах, таких як мурахи, блохи, таргани, лусочниця й жуки. Нанесіть дуже тонким шаром боракс на проблемні ділянки навколо будинку, або зробіть для комах приманки з пасти шляхом змішування бури з медом або кукурудзяним сиропом.

ПРОЧИЩАЄ ВОДОСТОКИ

Забиті раковини можна очистити природно, виливши половину чашки бури в каналізацію разом із двома склянками окропу. Дайте розчинитися засміченню протягом 15 хвилин або близько того, а потім промийте гарячою водою.

ПРОТИ ЦВІЛІ Й ГРИБКА

Ви втомилися виводити цвіль? А легке рішення все-таки є. Одна чашка боракса розчинена в 4 л води допоможе вилікувати елементи, що постраждали від цвілі й грибка.

Протріть розчином проблемні області, якщо вони занадто вузькі можете скористатися старою зубною щіткою. Коли закінчите, не потрібно прополіскувати поверхні, адже бура буде дезінфікувати й пригнічувати ріст грибка ще тривалий час після першої обробки.

БЛОШИНИЙ УБИВЦЯ

Посипте боракс на ліжко собаки, килими й в інші області, де можуть бути присутнім блохи. Зверніть увагу на те, що бор є отрутою, він може потрапити в організм свійських тварина й завдати шкоди, якщо його використовувати в дуже високих дозах.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Бура природно не зовсім безпечна для вас або для навколишнього середовища, як і інші штучні хімічні речовини. Хоча рослини й потребують бору, занадто велика доза цього мікроелемента здатна вбивати їх, таким чином, буру можна використовувати в якості гербіциду.

Боракс також можна використовувати в якості інсектициду, щоб убити різних шкідників: тарганів, мурах і бліх. Насправді, цей порошок токсичний і для людей. Ознаки хронічного токсичного впливу на організм: почервоніння й лущення шкіри, судоми, ниркова недостатність. Передбачувана смертельна доза (внутрішньо) для дорослих становить 15-20 грамів; доза менш 5 грамів може вбити дитину або свійську тварину.

Із цієї причини, боракс не слід використовувати біля їжі. Найчастіше бура впливає через шкіру, очі або органи дихання. 

Ці ризики використання порошку боракса не означають, що ви не повинні використовувати його. Проте, ви повинні бути інформовані про можливі негативні наслідки застосування цього продукту, щоб використовувати його правильно.

Не слід застосовувати боракс поруч із їжею, тримайте його в недоступному для дітей і свійських тварин місці, і переконаєтеся, що ви добре вимиваєте буру з одягу й інших поверхонь перед їх використанням.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2232 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс