Як закрити тріщину в стіні
Тріщини в стіні майже неминуче з'являються під час усадки будинку. Звичайно, нічого страшного в цьому немає, однак у деяких випадках, поява досить великої тріщини може свідчити про розрив фундаменту. Тому тріщину відразу не зашпаровують, а якийсь час спостерігають. Якщо вона не припиняє ріст - потрібно звертатися до фахівців, якщо ж тріщина не росте, її можна відразу закрити.
Для закладення тріщин краще використовувати не традиційний розчин з піску та цементу, і не гіпсову суміш, а спеціальні шпаклівки для тріщин, які сьогодні можна купити в будь-якому будівельному магазині. Ці склади мають одну дуже важливу особливість - високу пластичність, що в цьому випадку є дуже важливим.
Напевно, багато уже помітив, що після закладення тріщин через якийсь час вони з'являються знову на тому ж місці. Уся справа в тому, що штукатурка, це «живий» матеріал, який чутливо реагує на зміну температурного і вологового режиму. Тобто при підвищенні температури, матеріал неминуче, внаслідок фундаментальних фізичних законів природи розширюється. Коли температура падає, навпаки - стискується. А тому що новий розчин, швидше за все, трохи відрізняється від основної штукатурки, то й ступінь його розширення-стиску відрізняється теж. Саме тому тріщина з'являється знову і знову.
Що стосується спеціальних складів для тріщин, то вони відрізняються, як уже було сказано вище, більшою пластичністю. Інакше кажучи, вони легко підбудовуються під мікроклімат і розширення-стиск тріщини. Тому такі склади й рекомендують фахівці для закладення тріщин, особливо проблемних, яких досить складно позбутися.
У закладенні тріщин існує один невеликий секрет, який дозволяє провести роботу максимально ефективно. Розчином слід не просто заповнити тріщину, його необхідно вдавити туди із силою. Це сприяє кращому зчепленню матеріалів.
Отже, тріщину заповнюють матеріалом і залишають на якийсь час до висихання. До речі, якщо тріщина досить велика, можливо, краще зашпаровувати її не за один раз, тому що важкий розчин під дією власної маси може просто вивалитися. У всякому разі, зчеплення не буде повним.
Коли поверхня тріщини зрівняється з поверхнею стелі або стіни, зверху приклеюють малярську сітку або марлю. Приклеювати її потрібно на той же матеріал, яким зашпаровується тріщина. Після підсихання поверхня ретельно шпаклюється, а потім зашліфовується.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2400 |
|
© Газета Домовик 2012-2023