Страви в піст з рослинною олією і без...

27 листопада 2015

Різдвяний піст, як і Великий, є багатоденним постом і триває протягом 40 днів. Поститися починають з 28 листопада й закінчують 6 січня. Крім того, Різдвяний тост називається також Пилиповим, тому що йде слідом за днем пам'яті апостола Пилипа.

Пилипів піст не вважається таким суворим, як Великий піст, тому іноді в раціоні можуть бути присутніми гарячі страви з олією і риба. Щоб організм не зазнавав постійного голоду і недоліку  корисних вітамінів і мікроелементів необхідно приймати їжу кожні три години.

Пропонуємо вам кілька рецептів, які можна приготувати під час Різдвяного посту.

НІЖНА ГРЕЧКА

2 скл. води, 1 скл. гречаної крупи, 1 ч. л. солі, 1 ст. л. соняшникової олії.

У каструлю налити дві склянки води, довести до кипіння й усипати склянку гречаної крупи, розмішати й варити, щільно закривши кришкою, на слабкому вогні до повного википання води. У процесі варіння посолити, а любителі можуть разом із сіллю додати спеції. Гречка смачна й сама по собі, суха й розсипчаста. А якщо після зняття з вогню каструлю із гречкою  вкутати, то через 20-30 хвилин вона стане особливо ніжною. У день не строго пісний, перед відключенням вогню можна додати рослинну олію і гарно перемішати.

КАША ПШОНЯНА З ЧОРНОСЛИВОМ

1 скл. пшона, 1/2 скл. чорносливу, 2-3 скл. води.

Зварити у воді пшоняну кашу. Чорнослив перебрати, промити, залити гарячою водою і зварити. Відвар злити й до пшона додати чорнослив.

КАША ГЕРКУЛЕСОВА

0,5 л води, 1,5 скл. вівсяних пластівців, 0,5 скл. волоських горіхів, сіль і цукор - за смаком.

У киплячу воду всипати вівсяні пластівці, цукор, сіль, очищені горіхи. Варити 15 хвилин, помішуючи.

ПІСНИЙ ГОРОХ З ОВОЧАМИ

1 скл. гороху, 2 скл. води, 1 морквина, 1 невелика цибулини, 2 ст. л. соняшникової олії.

Звичайний сушений лущений горох (половинки) замочити у воді на 4-8 годин, промити, поставити на вогонь, залити водою приблизно 1:2. Поки горох кипить на слабкому вогні під щільно закритою кришкою, натерти на тертці моркву й додати в киплячий горох. Вогонь можна збільшити до закипання, потім знову зменшити до слабкого. У середині варіння посолити. Любителі можуть додати й нарізану цибулю. Зразковий час готування - 50-60 хвилин. Перед тим, як зняти з вогню за 1-2 хвилини можна додати коріандр, кріп і рослинну олію, якщо піст не строгий. Такий горох можна зробити сухим і розсипчастим, або рідким, як кашу або суп, залежно від кількості води.

САЛАТ З МОРКВИ З КАПУСТОЮ КОЛЬРАБІ

3-4 морквини, 200 г кольрабі, 1 ст. л. меду, 1 ст. л. мелених волоських горіхів і 1 ст. л. лимонного, журавлинного, вишневого, яблучного або гранатового соку, зелень.

Моркву і кольрабі гарненько промити, натерти на дрібній тертці й перемішати. Заправити сумішшю меду й соку. Прикрасити салат крихтами горіхів і гілочкою зелені.

БІЛОКАЧАННА КАПУСТА З ГРИБАМИ

500 г капусти, 2-3 головки ріпчастої цибулі, 50 г сушених грибів, 1 ст. л.  борошна, 1 ст. л.  соняшникової олії.

Капусту нашаткувати, гриби відварити в невеликій кількості води й напівготовими їх нашаткувати. На дно каструлі з товстим дном налити трохи грибного відвару і протушкувати в ньому дрібно нашатковану цибулю з капустою. Готову капусту відставити з плити, додавши за смаком червоний перець. Із грибного бульйону, що залишився, зробити соус бешамель, додавши до відвару борошно. Капусту з грибами викласти на блюдо, полити соусом і посипати зеленню.

САЛАТ З МОРКВИ З ЯБЛУКАМИ

300 г моркви, 2 яблука, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. соку лимона, сіль - за смаком, 2 ст. л. рослинної олії, зелень петрушки.

Моркву натерти на великій тертці, яблуко нарізати кубиками і збризкати соком лимона, щоб не потемніло. Приправити сіллю, цукром, рослинною олією, перемішати, прикрасити зеленню петрушки.

САЛАТ З МОРКВИ, БУРЯКА, КАПУСТИ ТА ЦИБУЛІ

200 г моркви, 200 г капусти, 200 г буряка, пучок зеленої цибулі, мед, лимонний сік.

Усі овочі натерти окремо, не змішуючи їх за кольором. У круглій салатній вазі викласти гірку з білокачанної капусти. Навколо неї кільцем укласти терту моркву і, нарешті, зовнішнім кільцем -червоний тертий буряк. Полити все лимонним соком, змішавши його з медом. Між кільцями викласти дрібно нарізану зелену цибулю.

РИБНЕ ФІЛЕ З ОВОЧАМИ

Цю страву можна приготувати в рибні дні. 

Візьміть моркву, цибулю, помідор, солодкий перець і броколі - за бажанням. Можна покласти тільки моркву і цибулю, а замість помідорів - томатну пасту. Краще підійде філе хека або минтая. Викладайте шарами: унизу - нарізані великими шматочками овочі, потім шматочки риби, і так далі - овочі, риба, овочі. Потім у духовку на 40 хвилин (або в мультиварку на «тушкування»). 

Ця страва не вимагає багато часу на готування, нехитромудро, овочі можна використовувати будь-які, головне, - організму на користь.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5036 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс