Як боротися з конденсатом на склі
Вирішити проблему запітнілих вікон можна двома способами: зменшити вологість приміщення або підняти температуру скла. Найкраще використовувати обидва.
Держстандарт рекомендує при температурі в приміщенні 18-24°С підтримувати взимку 30% відносної вологості, а навесні та восени - 45%. При таких параметрах вода зі скла не потече, а ось при припустимій за Дст вологістю 60% - конденсат на склі є практично неминучим.
Відповідний Сніпам повітрообмін допоможе підтримати на безпечному рівні абсолютну вологість у приміщенні: при працюючій припливній і витяжній вентиляції взимку вона, звісно ж, зменшується, адже зовнішнє повітря сушить внутрішнє.
Якщо через приміщення проходить повітря не менше 30 куб.м/год на кожну людину, то стійкого конденсату на склі, як правило, не буває. У випадку відсутності нормальної вентиляції при сильному запотіванні скла достатньо просто відкрити вікно: кількість вологи помітно зменшиться вже через 20 хвилин, але приміщення за цей час вихолодиться. Після закриття вікна скло знову запотіє.
Найпростіший спосіб підвищити температуру скла - направити на нього вентилятор. Більш дорогий - установити склопакети з підвищеним теплозахистом і навіть з убудованим електрообігріванням.
Але найбільш часто застосовуваний і зручний, до того ж рекомендований Дст спосіб - улаштувати повітроводи у підвіконні для направлення теплової завіси від батареї безпосередньо на скло.
ВИПАДОК З ЖИТТЯ
Якщо в будинку витяжна вентиляція не працює і постійно підвищена вологість, намерзання може з'явитися не тільки на внутрішньому боці вікон старої роздільної столярки, але навіть на нових вакуумних склопакетах. Спроба позбутися її може привести до появи на вікні конденсату.
Відбувається це не через те, що віконна рама бракована. Потрапивши в таку оману, є ризик опинитися в тій же ситуації, що й одна господарка квартири, яка у пошуках тепла кілька разів замінювала вікна на усе більше вдосконалені. Останнім її придбанням стали склопакети з 5-камерним профілем і низькоемісійним склом, але результат був усе той же: жалюгідний.
Похід у суд виявився провальним. Їй відмовили в позові про розірвання договору на заміну вікон, не визнавши провину їхнього виробника в утворенні конденсату на склопакетах. Причина була зовсім не у вікнах, а в підвищеній вологості через воду в підвалі, яка витікала з дірявих труб.
РЕЗЮМЕ
У деякому смислі конденсат на склі - це благо. Він сигналізує про те, що в кімнаті або у всьому будинку потрібно вирішувати питання з вентиляцією. Тому споруджуваний будинок краще відразу оснастити примусовою вентиляцією.
Крім відносно нешкідливої водяної пари в повітрі житлового приміщення, що не вентилюється, накопичуються вуглекислий газ, радон і пил. І усім цим коктейлем ми дихаємо.
Герметичні вікна зі склопакетами з підвищеними теплозахисними властивостями при відсутності належної вентиляції тільки маскують проблему - конденсат однаково з'явиться, тільки при більш низькій температурі за вікном.
У приміщеннях з підвищеним вологовиділенням - у кухнях, кімнатах з великими акваріумами, пральнях - потрібно особливо ретельно стежити за температурно-вологовим режимом і вентиляцією.
Приймаючи велику кількість гостей, також не забувайте провітрювати приміщення.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8070 |
|
© Газета Домовик 2012-2023