Коптильня своїми руками
Копчення - це теплова обробка продуктів, процес просочування їх димом, що утворюється при неповному згорянні деревини.
Існує три способи копчення: холодне, напівгаряче й гаряче. У нашій статті мова йтиме про останній спосіб.
Гарячим вважається копчення від 43°С і вище. Сьогодні це всесвітньо популярний спосіб готування, улюблений багатьма за м'яку, ніжну кінцеву консистенцію, приємний аромат і можливість тривалого зберігання приготовленої страви.
Споруджуємо коптильню своїми руками
Для виготовлення коптильні знадобиться:
• каструля велика - 1 шт. (можна взяти стару);
• старий і благополучно заржавілий мангал;
• дві цеглини;
• стара решітка;
• металева пельменниця.
З ЧОГО ПОЧАТИ?
Ставимо мангал. У нього кладемо цеглини. На цеглини ставимо каструлю. У каструлю ставимо розламану решітку (як опору). На неї пельменницю. Коптильня готова, можна починати.
ЩО ЩЕ ЗНАДОБИТЬСЯ?
Знадобиться тріска, бажано яблунева. На одне копчення потрібна буквально жменька (тріска повинна зовсім трохи прикривати дно коптильні).
Важливо: для зменшення кількості шкідливих речовин тріску попередньо вимочують. Дим з нижнього шару, просочуючись через вологий верх, залишає на ньому шкідливі складові.
Якщо насипати більше, то перебір з димом відіб'ється на смаку страви (з'явиться неприємна гіркота).
ПРО ТРІСКУ
Осика надає копченостям досить ніжний присмак.
Дуб - приємний стійкий аромат.
Береза - на любителя - аромат приємний, але присмак трохи дьогтьовий (важливо: вона повинна бути без кори - інакше копченість буде безповоротно зіпсованою).
Ідеально для копчення підходить деревина фруктових дерев: сливи, груші, яблуні. А от смолиста деревина не підходить категорично! Сосна, ялиця, ялина надають продукту гіркий присмак.
Для більш цікавого смаку можна додати до тріски яловець, м'яту, вишневе або порічкове листя.
ПАЛИВО
Крім тріски нам знадобиться паливо: вугілля або дрова. А краще й те, і інше - для підтримки постійного жару та невеликого вогню під нашою конструкцією.
ЩО КОПТИТИ БУДЕМО?
Отже, чудо технологічної думки споруджене. Тепер настала черга найголовнішого - готування! У цьому питанні вашій фантазії буде де розгулятися - всіх варіантів і не перелічити.
Риба
Риба вважається найбільш популярним коптильним продуктом.
Чи треба її якось попередньо підготувати? Треба! Цілу рибину потрібно надрізати, натерти спеціями, у надрізи покласти часточки лимона. Для натирання ми рекомендуємо наступну суміш трав: суха петрушка, кріп, орегано, білий перець, запашний перець. Аматори гостренького можуть додати часник, перець чилі. Натирати рибу потрібно проти луски.
Для копчення підходять: форель, сьомга, короп, окунь, тріска, терпуг, минтай, камбала, мойва. Залежно від розміру риби, на її копчення потрібно від 40 хвилин до півтори години.
М'ясо, птах
Найпростіше, що можна закоптити - це сосиски, сардельки. Як швидкий перекус зійде. А якщо ви попередньо запаслися булочками, гірчицею, в’яленими помідорами та зеленню - можна зробити чудові хоти-доги - будь-який американець позаздрить! Сосиски бажано брати з сиром - вони виходять дуже ніжними і у той же час пікантними. Час копчення 15-20 хвилин. На копчення курячого філе, грудок або ніжок вам буде потрібно від 30 хвилин до години. Краще перевіряти готовність курки, щоб не перетримати, а то вона стане сухою. На грудках і ніжках краще зробити надрізи, щоб дим повноцінно проникав усередину. Готовий продукт ідеально сполучається з маринованою цибулею і зеленню.
Чудово в коптильні виходить свиняча вирізка. У вищезгаданий розсіл додаємо багато дрібно порубаного кропу. Замочуємо свинину на 3-5 годин.
Після просушуємо, робимо надрізи, у які вставляємо часник (чим більше, тим краще). Час копчення - близько 40 хвилин.
Сало
Коптити потрібно вже солоне сало. Процес засолювання донезмоги простий: сало нарізаємо невеликими брусками, натираємо сіллю (можна додати перець, кріп, часник, лавровий лист), заливаємо солоним розчином і відправляємо на добу в холодильник.
Солоне сало обтираємо-обсушуємо. Викладаємо на решітку шкірою вниз.
Час копчення близько 40 хвилин. Закопчене сало здобуває приємний золотаво-коричневий відтінок і ні з чим не порівнянний аромат.
Вживати з чорним хлібом, зеленою цибулею, кропом і часником. А можна й під запітнілу чарочку.
Смачно запікати картоплю у фользі, прокладаючи між її половинками тонкі скибочки сала.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 9551 |
|
© Газета Домовик 2012-2023