Яку трубу використати для зовнішнього водопроводу
У нас проведений водпровід на подвір'ї та є колонка. Років 20 назад ми його робили наспіх, труби не смолили і ось прийшов час його заміни. Чи можна прокласти пластикові (або пропіленові) труби? Чи не будуть взимку вони тріскатися? Або краще не ризикувати й зробити знову металевий?
Ще зовсім нещодавно у нас у будинках ставили тільки сталеві й пластикові труби. Однак навіть за кращих часів сталеві труби за Сніп (Санітарні Норми й Правила) треба було міняти мінімум раз на 20 років, а строк експлуатації вітчизняних пластикових труб і зовсім років 15. Отут головне було вибрати: більш міцні, але що з часом заростають зсередини іржею й вапном сталеві труби, або антикорозійні, але більш тендітні й недовговічні пластикові. У наш час для водопроводу використовують вже чотири види труб: сталеві оцинковані, мідні, пластикові й металопластикові.
Практика показала, що найбільш оптимальним на сьогоднішній момент є використання труб ПНТ (поліетилен низького тиску) PN10 для питної води. Ці труби не іржавіють, як металеві, витримують тиск до 10 атмосфер (будьте уважними, у продажі попадаються більш дешеві труби PN 6), досить міцні, легко гнуться, тому що найчастіше водопровідні траси виписують зиґзаґи, відмінно переносять цикли замерзання. Пластик еластичніший металу і поліетиленові труби від промерзання не рве, як металеві.
Фітинги для ПНТ труб копійчані, монтуються швидко, просто і без використання якого-небудь інструмента (елементарно руками). Багаторічна практика експлуатації показала, що скоріше лопне шаровий кран, чим потече Пнт-з’єднання, скручене одними руками. Пнт-труби набагато дешевше металевих.
Якщо ви хочете ще більше захистити труби від замерзання, можна утеплити водопровідну трубу шаром трубного утеплювача.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7540 |
|
© Газета Домовик 2012-2023