Звички, які скорочують життя вашого ноутбука

7 березня 2021

Покупка ноутбука — завжди велика справа. Хочеться, щоб він прослужив багато років і не ламався. Але часто користувачі не прагнуть проявити навіть мінімальної турботи про гаджет, і в підсумку він стає непридатним.

ЇСТИ Й ПИТИ ЗА НОУТБУКОМ

Здавалося б, ноутбук спеціально придумали, щоб обідати й дивитися в екран. А скільки людей сидять із ним у кав’ярнях і ресторанах! Але яка ціна однієї пролитої чашки кава? У найкращому разі доведеться відскіпатися дорогим ремонтом, у гіршому — втратою своїх даних і покупкою нового ноутбука. Якщо рідина все-таки пролилася, то ноутбук потрібно виключити й висмикнути з мережі, потім перевернути клавіатурою вниз і дати всієї рідини витекти з корпуса (продовжувати використання ноутбука після того, як залили, в жодному разі не можна!). Тепер потрібно якнайшвидше їхати в авторизований сервісний центр.

Напої — не єдина небезпека. Крапельки соусу, олії або крихти від їжі теж негативно позначаються на тривалості життя ноутбука. Дрібні забруднення можна стерти вологою ганчіркою (робити це треба після повного вимикання), але із крихтами усе складніше: позбутися їх можна при розбиранні або за допомогою портативного пилососа.

ПРАЦЮВАТИ З НОУТБУКОМ У ЛІЖКУ АБО НА КОЛІНАХ

Ще один стереотип пов’язаний з тим, що нібито нормально працювати за ноутбуком на колінах або класти його на диван або ліжко. Насправді й той, і інший сценарій негативно позначаються на терморегуляції пристрою. Коли його корпус, наприклад, провалюється в оббивку м’якого дивана, його «нутрощі» нагріваються сильніше. Якщо все-таки така необхідність є, зверніть увагу на розташування отворів для виведення гарячого повітря й постарайтеся не закривати їх під час використання.

БРАТИСЯ ЗА НОУТБУК ЯК ПОПАЛО

Багато користувачів, переносячи ноутбук з місця на місце, тримають його за дисплейну частину. Така звичка небезпечна з кількох причин: по-перше, через зсув центру ваги так легше упустити пристрій, по-друге, сильне стиснення може ушкодити дисплей — у підсумку на екрані з’явиться пляма з перекрученими кольорами або смуги. По-третє, якщо часто братися за дисплей, можна зламати петлі або його поворотний механізм. Так що переносити ноутбук краще в закритому виді або за нижню частину корпуса.

ЗАРЯДЖАТИ НОУТБУК НЕРЕГУЛЯРНО

Існує два розповсюджені сценарії неправильної зарядки. У першому випадку комп’ютер постійно перебуває підключеним до блоку живлення, а в другому власники користуються ноутбуком занадто рідко й він часто залишається повністю розрядженим. Для першого варіанта рекомендується відключати ноутбук від блоку живлення хоча б на ніч, а для другого — заряджати пристрій на 50-60% перед тим, як відкласти його на кілька тижнів. Ще бувають випадки, коли ноутбук не планується використовувати тривалий час. У цьому випадку його також варто зарядити на 50-60% і в ідеалі витягти батарею, якщо конструкція корпуса це дозволяє.

ПРАЦЮВАТИ З НЕСПРАВНОЮ БАТАРЕЄЮ

Якщо ви помічаєте, що ноутбук без зарядки працює 10-20 хвилин, а потім відключається, знайте: з батареєю щось не то. У цьому випадку потрібно відразу ж відправитися в сервісний центр для діагностики й можливої заміни. Не намагайтеся вирішити проблему самостійно або звертатися в неофіційні ремонтні центри.

КОРИСТУВАТИСЯ ЗЛАМАНИМ КАБЕЛЕМ

Як правило, зарядний кабель швидко ламається, якщо його часто вставляти під вигином або закручувати занадто туго навколо блоку живлення при перенесенні. Щораз перед використанням ноутбука варто перевірити, чи немає оголених елементів на кабелі. Якщо провід оголився, краще купити новий на заміну. У жодному разі не використовуйте для «ремонту» такого кабелю скотч. 

НОСИТИ НОУТБУК У НЕВІДПОВІДНИХ СУМКАХ

Ноутбук не варто носити в м’якій сумці або рюкзаку: у них він буде більш уразливим до ударів і падіння. Краще вибрати щось із щільним каркасом. Вибір конкретного аксесуара сильно залежить від діагоналі ноутбука: 15-дюймова модель поміститься тільки у велику сумку або рюкзак, 14-дюймовий апарат можна покласти в компактну сумку або невеликий рюкзак, а 13-дюймовий ноутбук знайде місце практично в будь-якій сумці.

НЕ ДОГЛЯДАТИ ЗА НОУТБУКОМ

Як і будь-яка річ, ноутбук вимагає догляду. Раз на два місяці можна протирати виключений пристрій м’якою сухою або злегка вологою ганчірочкою з мікрофібри. Для дисплеїв є спеціальні спиртові серветки, але якщо екран має олеофобне покриття, виробники не рекомендують їх використовувати (розчин зі змістом спирту більш 50% може його ушкодити). Для чищення клавіатури від пилу й крихт є спеціальні малопотужні портативні пилососи, а щоб почистити «нутрощі», краще піти до професіоналів із сервісного центру.

ЗАЛИШАТИ НОУТБУК З ВІДКРИТИМ ДОСТУПОМ НА ОФІСНОМУ СТОЛІ

Відкритий доступ до ноутбука може бути не тільки приводом для безневинного жарту (наприклад, хтось від вашого імені викладе пост у соцмережі), але й стати легким способом для крадіжки робочих даних або установки на них блокування або пароля.

Обов’язково поставте на ноутбуці пароль і не забувайте блокувати екран перед тим, як відходите від робочого місця (це легко зробити за допомогою комбінації Win+L). Швидко залогінитися в систему після повернення допоможе сканер відбитків пальців або камера з розпізнаванням обличчя.

ВИКОРИСТОВУВАТИ НЕЛІЦЕНЗІЙНЕ ПО

Установка піратського софту — завжди ризик. Неліцензійні версії Windows можуть містити віруси й не одержувати актуальні оновлення з виправленими уразливостями. У підсумку під загрозою особисті дані й дані ваших партнерів і роботодавців. Зрозуміло, ліцензійної операційної системи недостатньо, потрібно також користуватися офіційними версіями будь-якого софта — особливо якщо мова йде про комерційну компанію. Тим більше що багато компаній зараз пропонують недорогу модель підписки, за допомогою якої можна за невеликі гроші користуватися всіма благами MS Office або Adobe Photoshop. 

КОРИСТУВАТИСЯ «СІРИМИ» СЕРВІСАМИ 

Тільки офіційний сервіс може гарантувати, що з вашим ноутбуком будуть працювати сертифіковані професіонали - список цих майстерень звичайно можна знайти в гарантійному талоні. Робота зі сторонніми сервісами й майстрами по оголошенню чревата переплатою й неякісним ремонтом. Також у теорії нечесний співробітник сервісу може украсти особисті дані або поставити на комп’ютер шпигунські програми.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5027 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс