Як купити і зберегти купальник
Зазвичай купальник вибирають з урахуванням типу фігури. Щоб визначити тип своєї фігури, виміряйте стегна в найширшому місці, талію в найменшій крапці і груди.
ВИБІР
Якщо розмір ваших стегон більше талії і погруддя, це означає, що ваше тіло має "грушоподібну" форму. Ті, чия талія значно ширше, ніж стегна, і дорівнює або майже такої ж ширини, що й груди, мають фігуру типу "яблуко". "Піскові годинники" - це тип фігури жінок з майже ідентичного обсягу стегнами й грудьми і значно вираженою талією. "Полуниця", або перевернений трикутник має на увазі добре розвинений плечовий пояс при вузьких стегнах. Нарешті, "прямокутник" - це "хлоп'ячий" тип фігури. Власниці такої статури звичайно не мають істотного розходження між параметрами талії, стегон і погруддя.
Навіть власницям ідеального силуету "піскові годинники" можна не все. Переважнішими є моделі з ліфом на кісточках, класичні і ретро-моделі бікіні, злиті купальники з підтримкою погруддя й з декоративними елементами на талії. Ні варто сказати бандо і безформним чашкам.
"Груша", або трикутна фігура, вимагає ставити акцент на верхній половині тулуба, щоб відволікти погляд від затяжкого низу. У хід підуть бандо і бралетти, двоколірні комплекти зі строкатим яскравим ліфом і однотонними плавками, усілякими візерунками й декором на ліфі. "Ні" - зав'язкам на стегнах, горизонтальній смужці на трусиках, високим вирізам в області стегон і блискучим тканинам.
У "переверненому трикутнику" (він же "полуниця") широкі плечі на тлі вузьких стегон роблять жіночу фігуру схожою з чоловічою. Відволікти увагу від лінії плечей і згладити їх допоможуть лямки у вигляді хомута, моделі з V-подібним вирізом або асиметричні комплекти з однотонним ліфом і строкатими трусиками, що виділяються, з активним декором і високою талією. Додати обсягу стегнам також допоможуть плавки з драпіруванням або просто широкі шорти. Словом, усе, що переносить увагу з грудей на нижню частину тулуба. "Ні" доведеться сказати купальникам з бантами й хвилями на плечах, вирізу хай-нек, банд, рюшам, драпіруванням і малюнкам на ліфі.
Фігура типу "прямокутник" - це мінімально виражена талія, "намалювати" яку доведеться купальнику. Із цим завданням упорається комплект з активним декором на ліфі пуш-ап і трусиках, суцільний купальник з малюнком або декоративними деталями, що акцентує талію, асиметричними й бічними вирізами або контрастними за кольором вставками, а також монокіні зі сполучними елементами у вигляді ланцюжків, рюшів і бантів між верхньою та нижньою частиною. Відмовтеся від спортивних моделей, танкіні й бандо.
З фігурою типу "яблуко" потрібно створити ілюзію форм і обсягів в області декольте й стегон, а в області талії - вигинів. Знахідкою для такої фігури є купальник танкіні - із плавок і майки з V-подібним вирізом, що сховає живіт і підкреслить лінії декольте. При виборі роздільних купальних костюмів найкраще віддавати перевагу ліфам з широкими вертикальними бретелями й зав'язками на шиї, а також плавкам з високими вирізами на стегнах. У випадку ж вибору злитого купальника звертайте увагу на моделі з вертикальним малюнком, що імітують жіночні вигини прорізами, візерунками й декоративними елементами з боків, а також з високим вмістом лайкри, які володіють втягуючим ефектом. Купальник зі звичайними плавками високої посадки або в ретро-стилі допоможе сховати животик. У свою чергу, світлі тони, яскраві розцвічення, декоративні прикраси й горизонтальні смуги - табу для даного типу фігури.
ПОКУПКА
Щоб наприкінці сезону не доводилося викидати купальник через його зношеність, необхідно мати в пляжному гардеробі хоча б дві-три якісні моделі. За умови дбайливої експлуатації почергове використання декількох купальних костюмів зможуть радувати вас набагато довше і прослужать більш ефективно, ніж одна-єдина модель.
Якість купальника й потенційний строк його служби визначає технологія виробництва й матеріал, з якого він виготовлений. Так що вся увага - на ярличок: найкраще вибирати моделі з матеріалів, до складу яких входить поліамід, лайкра й еластан - від 15 до 30%. Підказками також послужать швейні строчки й декор - усілякі аплікації, вишивки й нанесені на тканину принти, точніше, їхня якість. Звертайте увагу на акуратність їхнього виконання й міцність.
Відразу після покупки прополощіть новий купальник у слабкому розчині оцту, щоб надовго закріпити яскравий і насичений відтінок.
В іншому термін служби купальника буде залежати тільки від вас і вашої старанності в дотриманні правил його прання, сушіння, зберігання й перевезення.
ЗБЕРІГАННЯ Й ПЕРЕВЕЗЕННЯ
Зберігайте й перевозьте купальники винятково в сухому вигляді. Використовуйте для цього спеціальний органайзер або платтяний мішечок, але в жодному разі не целофановий пакет.
Для зберігання й перевезення виробів із вшитими формованими чашками для запобігання їх від небажаної деформації використовуйте футляр, що додається до виробу при покупці, або невелику картонну коробку. При зберіганні й перевезенні таких купальників не вивертайте чашки - це може послужити причиною появи заломів. Правильно вкладати чашки одна в іншу.
З пляжу або після тренування в басейні несіть купальник розправленим - у сухому рушнику.
ПОЛОСКАННЯ Й ПРАННЯ
Після кожного використання необхідно прополоскати купальник у чистій прісній воді, щоб видалити залишки солоної морської або хлорованої води з басейну, і розвісити його для сушіння.
Якщо купальник має потребу в пранні, то воно припустиме тільки в прохолодній воді при делікатному або ручному режимі - за допомогою щадних миючих засобів для кольорової білизни.
Вижимання й скручування в процесі прання й полоскання протипоказані.
СУШІННЯ
Віддавайте перевагу природному сушінню, уникаючи батарей і сушарок.
Сушити купальник необхідно в розправленому виді на сухому махровому рушнику або в режимі провітрювання вдалині від прямих сонячних променів. З металевих елементів на виробі приберіть вологу сухою тканиною.
Купальники не прасують.
ЛАЙФХАК
При влученні на тканину купальника лосьони або креми для засмаги можуть змінити її колір або залишити на ній незмивний слід. В ідеалі наносити засоби від засмаги і для засмаги потрібно на голе тіло, купальник надягають тільки після того як косметика всотається в шкіру. Якщо крем або лосьон для засмаги потрапив на тканину, видаліть його за допомогою губки і шампуню.
Щоб повністю висохнути і прийняти форму, потрібно 24 години, тому краще мати запасний купальник.
Коли сидите на бортику басейну, підкладіть рушник, щоб не зачепити купальник. Шорсткі й нерівні поверхні легко ушкоджують гладку тканину купальника.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4913 |
|
© Газета Домовик 2012-2023