Як вибрати миючий пилосос

21 квітня 2016

Найголовніше - пристрій, що допомагає з прибиранням, має повністю відповідати вашим потребам у прибиранні, підходити за габаритами, потужністю, вагою, і мати необхідний функціонал для очищення потрібної вам поверхні. Видів миючих пилососів досить багато, тому не можна вибирати, спираючись лише на ціну та привабливий дизайн.

У пилососах, здатних робити вологе і сухе прибирання, особливу увагу потрібно звернути на ємкість для збору пилу. Мішок, одноразовий паперовий або з тканини для багаторазового використання. Переваги паперового - його легко вийняти й викинути. Мінус - доведеться ці пакети періодично купувати.

Аквафільтр, що збирає пил у резервуар з водою, і одночасно зволожує повітря. Найкращий варіант для боротьби з пилом (актуально для тих, у кого алергія або маленькі діти). Однак такі пилососи габаритні, їх необхідно промивати й сушити після кожного використання.

Циклонний фільтр. Ощадливий варіант, не вимагає покупки і заміни мішків. Після кожного сухого прибирання достатньо просто витрусити від сміття пластиковий контейнер.

Для невеликої двокімнатної квартири буде цілком достатньо компактного пилососа з резервуаром для води на 3-4 літри. На трикімнатну вже знадобиться 4-5 літрів.

Якщо планується прибирання дуже великої площі, рекомендується не заощаджувати на обсязі резервуара - доведеться часто міняти воду в ньому. Однак не варто забувати: чим більший резервуар, тим важчим буде пилосос. Якщо в будинку є сходи, пилосос вагою в 10 кг стане серйозною проблемою для домогосподарки. Великі миючі пилососи вимагають наявності вільного місця до 1 м2, особливо під час їхнього розбирання й сушіння.

У деяких пилососах резервуари розміщаються один над іншим (угорі резервуар для чистої води). Недолік - для зливу води із другого резервуара, необхідно зняти перший. Інший тип це так звана конструкція "контейнер у контейнері" - резервуар з чистою водою встановлюється усередині резервуара для відпрацьованої води. Щоб заправити пилосос водою, достатньо зняти з фіксаторів верхню частину корпуса (або знімний резервуар, залежно від конструкції) і залити туди воду. Звісно ж, під час роботи брудна вода заповнює другий резервуар. Видаляти з нього воду у більшості моделей досить просто.

У деяких резервуари для чистої та брудної води виконані у вигляді єдиного контейнера - два циліндри різного діаметра, вставлені один в іншій. Можна кілька разів заповнювати резервуар для чистої води, перш ніж видаляти воду з другого резервуара. Найбільш популярним на сьогоднішній день є використання в миючих пилососах, крім резервуара для чистої води, додаткового знімного резервуара-касети, що розташовується із зовнішнього боку корпуса. Витягається він за кілька секунд, тобто можна наповнити його рідиною, не несучи пилосос до крана з водою.

Потужність вибирається залежно від типу поверхонь, що прибирають. Для рівних гладких поверхонь буде достатньо 200-250 Вт, для важкоочищуваних (наприклад, килим) знадобиться 300-400 Вт. Якщо берете пилосос із запасом потужності, переконайтеся, що є її регулятор. Необхідно звертати увагу саме на потужність усмоктування, а не на потужність двигуна, що зазначена на самому пилососі.

Фільтрація. Поцікавтеся про наявність додаткових фільтрів, якщо збираєтеся посилено боротися з дрібними частками пилу. Наявність декількох додаткових фільтрів підсилить ефект.

Сучасні моделі миючих пилососів забезпечуються телескопічними трубками, довжину яких можна змінювати залежно від вашого зросту. Для зручності комфортабельності вироблених робіт на трубці розташовується електронний блок керування (не на всіх моделях). В основному використовуються два види керування: провідне й бездротове. У провідних через використання проводу трубка важча, але ціна приладу в цілому виходить дешевше. У бездротових можуть використовуватися два типи керування: радіоуправління або інфрачервоне. Радіоуправління більш надійне, тому що при використанні інфрачервоного необхідним є пряме бачення двох взаємодіючих портів, інакше можливе його не спрацьовування, наприклад, виникне перешкода у вигляді телевізора або дивана. В основному трубки для пилососа виготовляють з пластику, або зі сталі. У плані надійності кращими є сталеві трубки, але пластикові дешевші й легші.

Завдяки розмаїтості насадок водний пилосос можна використовувати для очищення найрізноманітніших поверхонь. Залежно від моделі й вартості пилососа набір насадок може змінюватися радикально.

У стандартний комплект миючого пилососа входить, як правило, порядку 7 щіток і насадок різного призначення - для сухого прибирання (з режимом "підлога/килим"), для вологого прибирання, для м'яких меблів, для миття скла і дзеркал та ін.

Також у комплекті має бути щітка для твердих поверхонь, тобто ви можете мити підлогу як шваброю, при цьому для миття підлоги використовується тільки чиста вода. Для миття вікон і дзеркал у комплект має входити спеціальне віконне сопло або поролоновий валик.

При виборі миючого пилососа зверніть увагу на довжину шнура. Досить довгий шнур дозволяє прибирати більш значну площу квартири. Тому довжина шнура має бути не менше 7 м. Приділіть увагу й тому, як він змотується, адже автоматичне змотування шнура передбачене у всіх пилососах, але виробляється по різному. Наприклад, на "дикій" швидкості, змітаючи все навколо себе, тому більш дорогі моделі дозволити собі цю розкіш не можуть, у них шнур згортається повільно. Запитайте й про наявність функції автореверса - розмотування і змотування шнура виробляється автоматично залежно від відстані до розетки.

Приділіть увагу конструкції роликів-коліс. Колеса можуть бути встановлені з боків пилососа, одне спереду, два позаду; на дні пилососа розташовані колеса (три або чотири), які можуть обертатися в усі боки - більш зручний варіант, тому що поворотні колеса-ролики сприяють руху в усі боки без видимих проблем. Якщо колеса-ролики прогумовані, то це взагалі відмінно - ні паркетну дошку, ні ламінат ви не подряпаєте...

Обов'язково запитайте у менеджера з продажу про наявність систем безпеки - відключення пилососа при перегріві. Для збільшення тривалості терміну служби головного двигуна (заощадження від високих навантажень) - миючий пилосос повинен мати його плавний старт. І останнє, зверніть увагу на те, як він буде "паркуватися", адже поставлений вертикально пилосос із можливістю кріплення трубки в такому ж положенні забере найменший за площею простір у вашій квартирі.

Називати кращі бренди миючих пилососів буде некоректно. Ми можемо лише назвати найкращих виробників, які спеціалізуються на випуску якісних миючих пилососів. 

Karcher. Дорогі, часто громіздкі, але якісні пилососи німецького виробництва, які відмінно справляються з поставленим завданням.

Thomas. Аналогічні попередній фірмі пилососи Thomas завжди в пошані за високу якість прибирання.

Досить непоганий варіант, часто покупці вибирають Zelmer як альтернативу, якщо, наприклад, серед Thomas не знайшлося нічого підходящого.

LG. Відомий виробник, але миючі пилососи не є основним продуктом цієї компанії. Зазвичай LG вибирають ті, кому потрібна бюджетна, але функціональна модель у невелику квартиру.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4417 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс