Вибираємо шпалери під фарбування

14 квітня 2016

Можливо, хтось із читачів у процесі ремонту зіштовхувався з проблемою вибору - клеїти шпалери або офарблювати стіни? Шпалери під фарбування є компромісним рішенням у цьому питанні, пише 4living.ru.

Переваги шпалер під фарбування в порівнянні зі звичайними шпалерами: 

- Широка гама кольорів і відтінків.

- Можливість реставрації шпалер при потертостях, ляпках, дитячих мистецтвах.

- Для творчих людей є можливість виявити фантазію, нанести малюнки, орнаменти на шпалери власною рукою.

- Можливість змінити інтер'єр за кілька годин - достатньо перефарбувати шпалери в інші кольори.

- Ціна шпалер під фарбування нижче класичних шпалер з фабричним малюнком.

- Шпалери під фарбування, особливо склошпалери, дозволяють захистити поверхню стін від видимих тріщин.

- Шпалери з фактурою додадуть стінам особливий шарм і красу.

ВИДИ Й МАТЕРІАЛИ

1. Паперові шпалери - найперші шпалери, які з'явилися на ринку оздоблювальних матеріалів. 

Достоїнства. Переваги паперових шпалер - низька ціна, можливість використовувати звичайнісінький клей. Хоча паперові шпалери менш міцні, чим інші варіанти, вони можуть бути одно-, двох- і тришаровими. Паперові одношарові шпалери називають симплексними, багатошарові - дуплексні. Також плюсом паперових шпалер є здатність "дихати" - вони добре пропускають повітря, тому не утворюється конденсат і грибок. Паперові шпалери виготовляються з целюлози, так що є найбільше екологічним матеріалом для декорування стін. Завдяки цій властивості в дитячих кімнатах часто застосовують саме паперові шпалери. 

Недоліки. До мінусів можна віднести низьку стійкість до вологи в порівнянні з іншими шпалерами. Одношарові паперові шпалери недовговічні, менш стійкі до стирання й механічних ушкоджень. Вони можуть часом рватися навіть у процесі наклеювання. До того ж паперові шпалери мають низькі шумоізоляційні властивості.

2. Флізелінові шпалери. Існують флізелінові шпалери, що складаються повністю із флізеліну, і так звані шпалери на флізеліновій основі. Основою здебільшого є целюлоза, що просочується спеціальною зв'язувальною речовиною, яка надає шпалерам більшу міцність і щільність. Флізелінові шпалери багатошарові за своєю структурою, верхній шар, як правило, має рельєфний малюнок. Шпалери на флізеліновій основі також складаються з декількох шарів: нижній шар із флізеліну, а от верхній шар може бути паперовим, вініловим або текстильним. 

Достоїнства. Шпалери виготовлені з натуральних компонентів, вони більш зносостійкі, якщо порівнювати з паперовими. Добре пропускають повітря і, як наслідок, охороняють стіни від появи конденсату та грибків. За рахунок своєї щільності легко наклеюються, у них менше ймовірність порватися в порівнянні з паперовими. Добре приховують мінімальні нерівності й тріщини. У магазинах представлена широка гама фактур. При перефарбуванні кожний шар фарби надає шпалерам додаткову міцність і звукоізоляцію.

Недоліки. До мінусів можна віднести більш високу ціну, наприклад, якщо порівнювати з паперовими. Флізелінові шпалери більш важкі, чим паперові, тому для наклейки потрібен спеціальний, більш густий клей. Флізелінові шпалери менш міцні, чим склошпалери. На рельєфній поверхні може накопичуватися пил. 

3. Вінілові шпалери. Нижній шар шпалер може бути на паперовій або флізеліновій основі, верхній шар виготовляється з полівінілхлориду.

Достоїнства. Добре переносять вологу, легко миються, можна без остраху використовувати в приміщеннях з високою вологістю. Більш зносостійкі, чим паперові або флізелінові. Більший термін служби в порівнянні з паперовими.

Недоліки. Менш повітропроникні, гірше дихають, при наклейці шпалер використовується спеціальний клей для вінілових шпалер. 

4. Склошпалери (скловолокно) - виробляються зі скляних ниток, спаяних між собою при високій температурі. 

Достоїнства. Найбільш міцні з усіх видів шпалер, надійно захищають стіни від тріщин, є можливість перефарбовувати шпалери максимальне число раз, у порівнянні з іншими шпалерами під фарбування. Склошпалери не бояться вологи, легко миються, пожежобезпечні, мають тривалий строк експлуатації, високі екологічні стандарти.

Недоліки. Досить висока ціна, при наклейці шпалер слід дотримуватися техніки безпеки, щоб не ушкодити руки скляними мікрочастинками.

ВИДИ ФАКТУР

Гладкі (безфактурні) шпалери - шпалери без видимої фактури, являють собою пласке полотно. При використанні гладких шпалер під фарбування необхідна більш рівна поверхня стін у порівнянні з фактурними. Відмінно підходять для інтер'єрів у стилі мінімалізм, часто використовуються в невеликих за площею приміщеннях.

Фактурні шпалери - за зовнішнім виглядом і за рахунок розмаїтості фактур виглядають дуже ефектно. За рахунок своєї товщини дозволяють приховати нерівності стін. Найбільш популярні фактури - ефект м'ятого паперу, вертикальні смужки, крапки, дрібні геометричні фігури.

КРИТЕРІЇ ВИБОРУ

При виборі шпалер під фарбування варто враховувати наступні фактори:

Площа приміщення.  Для невеликих приміщень варто віддати перевагу шпалерам під фарбування без фактури або з дуже дрібною фактурою. Колір фарби краще вибрати світлих тонів, тому що темні тони візуально зменшать площу приміщення. 

Освітлення. Фарба з глянсовим ефектом більше підходить для залитих сонячним світлом приміщень, чим для напівтемних кімнат, де світла значно менше. 

Функціональність приміщення. Отут у першу чергу потрібно звернути увагу на ступінь і ймовірність механічних навантажень на шпалери. Наприклад, якщо ви вибираєте шпалери під фарбування в коридор, варто вибрати більш міцні шпалери. Якщо для дитячої кімнати, то потрібно враховувати екологічні вимоги з безпеки: краще якщо шпалери будуть "дихати". При цьому фарбу краще вибирати що миється, тому що в дитячій шпалери напевно будуть не одноразово замальовані підростаючими дітками. 

Вартість - немаловажний параметр для споживачів. Отут варто виходити зі здорового глузду, наприклад, паперові шпалери менш довговічні, зате й більш дешеві, так що прекрасно підійдуть для бюджетного ремонту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6249 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс