Бамбукове волокно - що це таке
Бамбукове волокно - інноваційний матеріал, один з видів регенерованого целюлозного волокна, виготовленого з сирого матеріалу бамбукової м'якоті. За якістю та білизною нагадує класичну віскозу, а також має високу міцність. Використовується для виробництва нижньої білизни, майок, футболок, шкарпеток, постільної білизни, рушників, подушок та інших предметів гардероба й побуту.
Бамбук належить до штучних целюлозних волокон, але роблять його з натуральної сировини. Його називають найбільш натуральним штучним волокном. Технологічний процес передбачає здрібнювання стебел і листя бамбука та перетворення їх на нитки. Для цього використовують два способи: механічний (виготовлення первісного бамбукового фібра); хімічний (виготовлення клейкого бамбукового фібра). Первісний фібр виготовляють шляхом механічного впливу без використання хімічних речовин. Це трудомісткий і дорогий процес. Тканини з такого бамбука можуть маркірувати, як "bamboo linen" (бамбуковий льон), вони дійсно повністю екологічно чисті.
Бамбукова сировина для клейкого фібра крім механічного впливу піддається хімічній обробці. Технологія виготовлення має багато спільного з віскозою. Тканину з таких волокон іноді маркірують, як "bamboo vicose" (бамбукова віскоза) або "bamboo rayon" (бамбуковий штучний шовк).
Відрізнити "на око", яким способом була отримана бамбукова нитка, практично неможливо. Але навіть нитки і тканини, отримані в результаті хімічних процесів, не несуть ніякої шкоди здоров'ю. Адже хімічні реагенти використовують і у виробництві таких натуральних волокон як бавовна або вовна.
У процесі обробки стебла бамбука не втрачають своїх унікальних властивостей, навпаки, вони здобувають нові позитивні якості.
Серед усіх природних матеріалів, бамбукове волокно відрізняється найкращою властивістю поглинання вологи і пропускання повітря. При температурі 36 градусів і відносній вологості повітря 100% відсоток вентиляційності бамбукового фібра складає більш ніж 45%, що перевищує аналогічні показники бавовняного волокна більш ніж в 3,5 рази.
Бамбукове волокно має особливі природні властивості - антибактеріальні, зупиняючи ріст бактерій. Учені виявили, що бамбукові волокна мають спеціальну антибактеріальну речовину, що зветься "бамбу бан". Всесвітньою організацією SGS доведено, що 70% бактерій, поміщених на волокна з бамбука, гинуть протягом години. Навіть після п'ятдесяти прань бамбукова тканина залишається антибактеріальною і зупиняє ріст бактерій.
У зв'язку з тим, що в бамбуковому волокні міститься хлорофілін мідного купоросу, останній має дуже гарну властивість з видалення неприємного запаху, причому дана властивість відносно кислого запаху і запаху сечовини значно вища, ніж аналогічна, що має бавовна. Хлорофілін мідного купоросу цілком безпечний компонент, до того ж він перешкоджає проникненню ультрафіолетових променів і може деякою мірою зменшити шкоду, котра може бути заподіяна ультрафіолетовими променями.
Бамбукове волокно не утворює статичної електрики.
Матеріал володіє підвищеною гіпоалергенністю. Він підходить для чутливої шкіри, а також людям, що хворіють астмою.
Тканина з бамбукових волокон має чудові теплоізоляційні та гігроскопічні властивості: так, улітку вона дарує прохолодь, а взимку - затишок і тепло; після намокання швидко висихає; моментально поглинає вологу.
Зносостійкість у бамбукової тканини на висоті. Вироби з бамбука можна прати в машинах. Тканина добре драпірується, і не утворює заломи. Первісний колір практично не змінюється в процесі багаторазового прання, він не вигорає на сонці.
Усе перераховане вище зробило бамбукове полотно одним із кращих матеріалів для пошиття постільної білизни, рушників, халатів. Також потрібно знати, що з бамбукового волокна роблять подушки й ковдри - причому цілком, і "верх", і "начинку" виробів.
Гладка поверхня волокна бамбукових подушок не дає пилу найменшого шансу оселитися усередині. Пилові кліщі й бактерії усередині подушки не можуть розмножуватися, вони гинуть у цьому середовищі.
Це важливо для людей, що страждають астматичними проявами. Такі подушки не втримують запахи, вони нічим не пахнуть. Ці вироби рекомендують дітям і вагітним. Вони підходять для алергиків.
Виключення - люди, у яких спостерігається нестерпність латексу. Для міцності наповнювача з бамбукового волокна в його склад можуть уводити латексні нитки.
Ковдри з цього матеріалу забезпечують нормальну теплорегуляцію в будь-який час року. Важать вони зовсім небагато, під час сну вони майже не відчутні. Такі ковдри не створюють надмірного тиску на тіло і сприяють нормальному тепло- і повітрообміну.
Структура бамбукового волокна пориста, вона ідеальна як наповнювач. Мікропори й мікроотвори пронизують всю нитку. Таку особливість оцінили виробники подушок і ковдр. Бамбуковий наповнювач цілком може замінити тинсулейт або холофайбер.
Бамбук почали використовувати і для виготовлення щетинок зубних щіток.
ДОГЛЯД ЗА ПОСТІЛЬНИМИ ПРИНАЛЕЖНОСТЯМИ З БАМБУКА
Вироби з бамбука зносостійкі, їх можна прати вручну або в машині, тільки для "автомата" потрібно вибирати щадний режим.
Для подушок і ковдр підходить сухе чищення. При необхідності їх можна прати в машині з мийними засобами. Температуру встановлюють до 30 градусів, віджим - мінімальний (до 400 оборотів), режим прання - щадний.
Барабан машини має бути напівпорожній. Максимальне заповнювання - 60%.
Сушити вироби з наповнювачем з бамбука потрібно в горизонтальному положенні. Сонячних променів краще уникати. Для прискорення процесу можна використовувати вентилятор, гаряче повітря не підходить. Також не можна використовувати машинне сушіння.
Хімічне чищення й відбілюючі засоби для бамбука протипоказані.
Постільну білизну з бамбука не рекомендується прасувати. Гаряча праска "закриє" пори на волокнах бамбука, і тканина втратить свої властивості.
Зберігати вироби з бамбукового волокна потрібно в сухому, добре провітрюваному приміщенні. Загортання в поліетилен і спресовування вкрай не рекомендується.
Подушки й ковдри потрібно періодично збивати: вони не повинні злежуватися.
Коментарі: 1 шт. | Переглядів: 11303 |
|
© Газета Домовик 2012-2023