Дещо про тунець
Жителі Японії за рік з'їдають більше 43 тисяч тонн тунця, а в кожному супермаркеті Країни Висхідного Сонця під нього відведений окремий прилавок.
Тунець належить до сімейства скумбрієвих. Крім великих розмірів і ваги він має унікальні корисні властивості. Учені встановили, що якщо щодня з'їдати по 30 г м'яса тунця, то вдвічі скорочується ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань. Це пов'язане з підвищеним вмістом у рибі поліненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6.
Тунець - справжнє джерело незамінних амінокислот, вітамінів, макро- і мікроелементів, так що люди, які регулярно вживають його в їжу, мають сильний імунітет і живуть довго. Недарма ж Японія - країна довгожителів. До того ж, як не дивно, справжній тунець - продукт дієтичний, незважаючи на високий вміст у ньому риб'ячого жиру.
Тунець розвиває швидкість до 80 км/год, переборює в пошуках їжі величезні відстані і практично увесь час перебуває в русі. У довжину ця риба може досягати 5 метрів, а найбільша вага виловленого тунця на даний момент складає 684 кг.
НЕБЕЗПЕЧНИЙ ТУНЕЦЬ ІЗ ОКИСОМ ВУГЛЕЦЮ
Червоний як малина - саме так виглядає тунець, оброблений моноокисом вуглецю. Італійські експерти провели дослідження тунця, що реалізується на прилавках у Європі і підбили невтішний підсумок: 4 з 13 проаналізованих зразків були оброблені цією речовиною.
Моноокис вуглецю (CO) -безбарвний отрутний газ без смаку і запаху, що також називається вигарним газом або окисом вуглецю, діє як бактеріостатичний засіб, тобто частково придушує ріст мікроорганізмів, винних у псуванні риби. Але він дає не тільки цей ефект. Використання цієї добавки поліпшує забарвлення риби, роблячи її гарного яскраво-червоного кольору.
Припустима концентрація CO при такій обробці дорівнює 200 мг/кг м'яса. Навіть якщо подібна концентрація не перевищує норму, небезпека для здоров'я людини однаково зберігається. Адже гарний зовнішній вигляд обробленого тунця зберігається на довгий час: він здається свіжим, не будучи при цьому таким.
Риба, оброблена вигарним газом, поставляється на ринки з В'єтнаму та інших місць азіатської зони. І якщо Європа може боротися з цим потоком на законодавчому рівні відповідно до директиви ЄС із застосування харчових добавок 89/107/ЄЄС і 95/2/ЄС від 2002 року, де забороняється використання СО у складі газових сумішей, застосовуваних при упаковці свіжих м'ясних і рибних продуктів, то на наші вітчизняні ринки він може безперешкодно приходити у подвоєній кількості.
В обробленій рибі, свіжій на вигляд, але котра не є такою, може бути величезна кількість небезпечних для людини мікроорганізмів, які роблять цей «ласий» шматочок шкідливим і особливо небезпечним при споживанні його в сирому вигляді. Ще однією проблемою може стати гістамін - речовина, що міститься в ній у надмірній кількості та може викликати алергійні реакції (сип, сверблячку, головний біль) аж до фатальних наслідків.
Уважно роздивіться свіжу рибу: якщо колір м'яса яскраво червоний (малиновий), значить, він був оброблений моноокисом вуглецю. Те ж стосується і риби-меч, якщо її прожилки здаються вам занадто яскравими. Якщо ви виявили такі ознаки в купленій вами рибі, краще не їжте її.
Як це ні парадоксально, але безпечніше вибрати філе тунця більш темного і стриманого кольору (як яловичина), хоч і менше приємне на вигляд.
ТУНЕЦЬ У БАНЦІ
Консервований тунець зберігає всі корисні властивості свіжого продукту. Консервований тунець у власному соку практично не містить жиру, а для поліпшення смаку додається тільки сіль.
При виборі консервованого тунця потрібно уважно розглянути маркування на банці, яке має бути видавленим на кришці або дні зсередини. У маркуванні вказується дата виготовлення, асортиментний знак, далі номер зміни та індекс рибної промисловості - літера «Р». Якщо маркування проставлене фарбою, то напис не повинен стиратися. Консервна банка нового зразка має бути лакованою з усіх боків.
У складі консервів «Тунець у власному соку» за Дст нічого крім риби та солі бути не повинно. При струшуванні банки можна визначити, чи не багато в банці рідини, надлишок якої говорить про малу кількість риби. На банці має бути зазначена і загальна вага продукту, і вага самої риби.
У цих консервах не повинно бути темного м'яса. Філе в банці має лежати одним цільним шматком, а при викладанні не розвалюватися.
Краще вибрати тунець цільним шматочком, а не здрібненим. Заливання в якісних консервах має гарний молочний відтінок.
Гарантією того, що в банці знаходиться тунець, а не яка-небудь інша риба, служить наявність на банці слова «альбакор». Найбільш витончений смак у тунця випущеного три місяці назад, тому що до цього часу риба встигає всотати всі соки. Стандартний строк реалізації консервованого тунця в маслі складає 2-3 роки.
ПОГАНА І ДУЖЕ ПОГАНА НОВИНА ДЛЯ АМАТОРІВ СУШІ
Нинішнє молоде покоління, імовірно, останнє з тих, хто має можливість їсти смачне суші: зростаюча популярність цієї страви може привести до зникнення сировини для неї.
В особливій небезпеці знаходиться тунець звичайний. В азіатських країнах попит на найякісніший тунець перевищив запаси риби, одержувані в Тихому океані. Тому Японія, Південна Корея та Мексика розширили пошуки сировини на Атлантичний океан.
До видів, що знаходяться у небезпеці, належить і атлантичний тунець.
Через величезні масштаби видобутку тунця сама риба стала маленькою, тому що її виловлюють до того, як вона встигає вирости. За даними організації NOAA Fish Watch 90% риби виловлюється в такому віці, коли вона ще не здатна до розмноження.
Міжнародні організації з захисту видів розробили вимоги для збереження виду, однак впровадити їх складно, особливо коли на чорному ринку на нелегальному продажі тунця заробляються мільярди.
При цьому тунець не єдиний вид, що опинився під загрозою в результаті дій підприємств рибної промисловості: у довгостроковій перспективі вимирання загрожує всім океанічним рибам.
Ще у 2010 році голова програми ООН з захисту навколишнього середовища Паван Сухдєв підкреслював, що, згідно із прогнозами, через 40 років риба у світі закінчиться.
При збереженні таких тенденцій може відбутися так, що на той час, коли нинішнє покоління 20-річних досягне віку 60-70 років, усі природні океанічні продукти закінчаться. І хоча рибні ферми можуть забезпечити суші-бари сировиною, її не можна порівняти зі свіжою океанічною рибою, відзначають експерти.
Обмежені запаси сировини позначаються і на вартості суші, котра стабільно зростає в усьому світі.
Чим ця проблема загрожує нам? Тим, що під виглядом філе тунця буде продаватися що завгодно.
У будь-якому разі гарненько подумайте, перш ніж їсти тунця (або будь-яку іншу рибу, видавану за нього) у сирому вигляді.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 9366 |
|
© Газета Домовик 2012-2023