Як правильно вибрати й купити орхідею
Найчастіше в продажу зустрічаються представники Фаленопсисів — вони найбільш невибагливі й уважаються ідеальними першими рослинами для квіткарів-новачків, що цікавляться орхідеями. Але перед покупкою будь-якої подібної квітки слід вивчити, у яких умовах вона утримувалася в магазині. Чим довше рослина буде перебувати в продажі, тим більше ослабленим невідповідними умовами вона може виявитися.
Якщо орхідеї стоять у магазині близько 3-х тижнів, необхідно звернути увагу на їхній стан:
- квіти повинні перебувати в прозорих горщиках, добре, якщо в них будуть і вентиляційні отвори. Там буде краще помітне коріння рослин, а дірочки на стінках поліпшать приплив кисню й зміцнять здоров’я квітки;
- полки з орхідеями повинні бути сухими й чистими. Сухим повинен бути й піддон обраного горщика;
- не политі рослини краще перенесуть транспортування з магазину до квартири й легше адаптуються на новому місці.
Як правило квіти, що продаються, повинні мати спеціальну бирку з повною інформацією про орхідею й умовах, у яких вона повинна втримуватися. При відсутності такої бирки можна поцікавитися про це в продавця. Якщо особливості догляду за орхідеєю йому невідомі, рослина може виявитися занадто ослабленою невідповідним доглядом.
Усі орхідеї є теплолюбними рослинами, що важко переносять зниження температур, тому їх покупку краще здійснювати в теплі дні. Це застрахує нову рослину від різкого перепаду температур під час транспортування. Якщо квітучу орхідею купують узимку або рано навесні, слід заздалегідь продумати, як не дати їй змерзнути на вулиці. Приміром, можна зігрівати рослину пляшками з помірковано гарячою водою. При цьому слід пам’ятати, що краще не купувати орхідеї в період масової реалізації квітів, приміром, у березневі свята. У цей час особливо великий ризик покупки рослини, яка довго не проживе.
Стан конкретної орхідеї можна визначити по зовнішньому вигляду її коріння і надземної частини:
- довгі зелені кінчики свідчать про активний розвиток куща. Це означає, що за ним доглядають правильно й рослина здорова;
- зелені крапки на кінчику кореня говорять про період відпочинку. Якщо крапок на коріннях немає, можливо, рослина страждає від нестачі або надлишку вологи. У хворої орхідеї коріння могло придбати коричневе або чорне фарбування, а виходити таку рослину буде складно;
- листя повинне бути міцним, блискучим й не тьмяним, з однорідним офарбленням. У здорового куща повинно бути як мінімум три листки;
- якщо листи занадто яскраві, причиною міг стати надлишок підгодівель. Це погано відбивається як на загальному стані рослини, так і на його цвітінні.
Багато квіткарів прагнуть придбати орхідею вже у квітучому виді. Саме такі рослини виглядають більш привабливо усього й нерідко використовуються в якості подарунків. З одного боку, така покупка напевно застрахує від придбання невідповідного сорту. Але з іншого боку - цвітіння віднімає в орхідеї багато енергії, і такі рослини явно перебувають у магазині вже не один тиждень. Щоб не чекати квіток занадто довго, але застрахувати себе від покупки ослабленого куща, можна вибрати орхідею, що тільки набрала цвіт.
Про умови вирощування рослини, що сподобалася, слід з’ясувати усе ще до її покупки. Такий підхід дозволить заздалегідь вибрати квітку, за якою зможуть доглядати належним чином. Це захистить рослину від стресу, а квіткаря — від розчарувань і порожньої витрати грошей.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6065 |
|
© Газета Домовик 2012-2023