Рослини для початківців
Добре, коли будинок повний живих рослин і квітучої зелені. По-перше, це просто приємно, по-друге, корисно, адже рослини очищають повітря й, як відомо, генерують кисень. Тільки давайте дивитися на речі реально: більшість із нас далеко не експерти по кімнатному квітництву. Тому краще почати наповнювати свій кімнатний садок із найневибагливіших домашніх рослин, які практично не вимагають догляду.
1. САНСЕВ’ЄРІЯ
Також відомо як «зміїна рослина», «мова диявола» або «щучий хвіст». Такі назви сансев’єрія одержала через свій незвичайний зовнішній вигляд. У неї тонкі вертикальні листи з жовтуватою окантовкою й цікавим розфарбуванням, яке чимсь нагадує зміїну шкіру.
Поза тим що зміїна рослина виглядає круто, вона відомо своєю невимогливістю. Пояснюється це тим, що батьківщина сансев’єрії відрізнялася тривалими посухами, і в підсумку пристосувалася до таких суворих умов. Що в цьому випадку немаловажне: одним зі способів адаптації стало зростання в тіні, інакше в посушливій місцевості просто не вижити.
Сансев’єрія не потрібує якого-небудь особливого режиму поливу, до того ж вона може рости в не занадто добре освітленому приміщенні. Чим не ідеальний вибір для новачка? У якості приємного бонусу ви одержуєте фільтр повітря, який поглинає й переробляє такі шкідливі для організму людини речовини як формальдегід, бензол, трихлоретилен, ксилол, толуол і ін.
2. КАУЧУКОВИЙ ФІКУС
Фікуси в цілому рослини невибагливі. А фікус каучуковий - чемпіон з невибагливості серед своїх побратимів. Поливати його можна 1 раз у тиждень. Щоб не забути, можна заздалегідь призначити для цієї мети певний день тижня. Узимку полив можна робити й рідше – 1 раз на місяць.
Втім, каучуковий фікус нам цікавий саме тим, що дана рослина терпима до деякої зневаги. Якщо ви забудете його полити в заздалегідь призначений «зелений день», нічого критичного не трапиться. Правда, слід зауважити, що на відміну від сансев’єрії, каучукове дерево любить сонце, тому жити йому потрібно строго на підвіконні. У цьому випадку воно буде успішно розбудовуватися й заодно видаляти вуглекислий газ із приміщення.
3. ДРАЦЕНА
Стверджується, що драцена перекладається не інакше як «драконка» (тобто самка дракона) і належить до рослин, які обслуговують себе самі. Звичайно, це перебільшення – поливати цю неправильну пальму все-таки потрібно. Однак у порівнянні з іншими рослинами, вона дійсно невибаглива. Драцена відмінно пристосовується до самих різних умов. Її можна переставляти з місця на місце, виносити на вулицю, забирати в тінь, а потім знову виставляти на сонце.
Для починаючого квіткаря це один із кращих варіантів. До речі, драцена переробляє деякі шкідливі речовини, які не можуть переробити більшість інших видів рослин. Наприклад, ксилол і трихлоретилен.
4. АЛОЕ
Цей сукулент дуже розповсюджений: його можна знайти практично в кожному будинкові. При цьому славиться воно двома характерними рисами: по-перше, алое дійсно невибаглива рослина, по-друге, воно ще й цілюще. Спосіб адаптації, як і у всіх сукулентів, полягає в тому, щоб запасати вологу взапас. Тому й не дивно, що алое має настільки великі й потужні листи.
Сік алое має протизапальні й антибактеріальні властивості. Так що ви зможете використовувати цю рослину, наприклад, для лікування ран. Сукулент любить сонце й розсіяне світло, тому ставити його потрібно на підвіконня на сонячній стороні будинку. Але й у тіні з ним нічого особливого не трапиться. Поливати алое можна після того, як ґрунт повністю висохне.
5. КАКТУС
Це одна із самих невибагливих рослин, що виростають у пустелі. Шанси, що кактус якимсь дивом у вас загине, наближаються до нуля. Тут працює правило – «поставив і забув». Кактуси, як і сукуленти, набирають вологу про запас, тільки не в листи, а в усе своє колюче тіло. Причому надходять вони досить хитро – відрощують особливі вертикальні ребра, щоб тіло не лопнуло, якщо кактус убере в себе занадто багато води. Такі рослини, звичайно, іноді поливати теж треба. Але робиться це рідко. Може бути, раз на місяць. У жаркий період можна раз у тиждень, якщо це буде необхідно.
6. ЗАМІОКУЛЬКАС
Ця рослина схожа на сукулент, але має свої особливості. Замість того щоб накопичувати вологу в листах, він накопичує її в черешках – у нижній частині кореневища, які часом можуть нагадувати майже картопляні бульби.
Знищити цю незвичайну рослину дуже складна. Можливо, допоможе тільки надмірний полив. А от що стосується недополиву, то тут усе набагато простіше. Якщо забути про заміокулькас на довгий час, він втратить листи, щоб не витрачати на їхню підтримку дорогоцінну воду, і перейде в режим економії вологи. Коли ж полив відновиться, листи знову відростуть.
7. ЦИСУС
Виноградна кімнатна ліана користується великим попитом, як серед професіоналів, так і серед новачків. А цінується цисус у першу чергу за свій цікавий зовнішній вигляд, зокрема ефектне листя. До того ж, будучи ліаною, цисус дуже швидко росте, що також можна вважати перевагою.
Цисус – рослина дуже невибаглива. Якість догляду й сприятливі умови впливають в основному тільки на швидкість росту. Якщо ви прагнете виростити довгу ліану якнайшвидше, доведеться виконувати ряд умов: забезпечити достатньо світла, вологий ґрунт із гарним дренажем і високу вологість повітря. Якщо умови неідеальні, швидкість росту в цієї рослини вповільнюється, але вона однаково росте.
8. ХЛОРОФІТУМ
ХлорофІтум може рости практично в будь-яких умовах. Його можна посадити в горщик будь-якого розміру, поставити на підвіконня, на холодильник, на шафу, занести в тепле або прохолодне приміщення. Поливати цю рослину легко, оскільки існує цілком конкретний орієнтир: «коли земля стане зовсім сухою».
Звичайно, зовнішній вигляд рослини може значно змінюватися залежно від того, наскільки сприятливими будуть умови утримування. Але загинути хлорофітум у вас не повинен. Принаймні, це відбудеться не відразу. До речі, рослина переробляє вуглекислий газ, формальдегід і ксилол. А це значить, що дихати в приміщенні буде легше.
І наостанок. Якщо рослина зараховується до когорти таких, що «невбивані», це не значить, що над ним можна проводити експерименти. Так, воно буде намагатися, боротися за життя. Деякі вихованці здатні вижити без поливу навіть до двох-трьох місяців, або якщо замість землі у вазоні залишився один пил і той на дні. Але якщо ви прагнете, щоб рослина буйствувала зеленню, квітла, раділа життю й радувала вас, не забувайте про неї. Навіть самим невибагливим приємна увага.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6091 |
|
© Газета Домовик 2012-2023