Настала осінь: 4 причини пересадити кімнатну рослину
Зазвичай осіннє пересадження рослин – небажана процедура, однак існують ситуації, коли це необхідно. Наприклад, коли квітка виснажена. Про чотири важливих причинах для пересадження кімнатної рослини в осінній період розповіли фахівці.
РОСЛИНА ПЕРЕРОСЛА ГОРЩИК
Визначити це можна навіть на вид: квітка в цьому випадку виглядає явно крупніше за ємність, у яку вона поміщена. Це може перешкодити подальшому розвитку рослини через те, що земля й кореневище стають настільки щільними й об’ємними, що вода перестає надходити на дно горщика. При пересадженні не слід сильно втрамбовувати ґрунт.
ВИСНАЖЕННЯ ҐРУНТУ
Вода не проходить углиб землі, якщо ґрунт став занадто щільним. Ситуація збільшується ще й тим, що при підвищенні щільності ґрунту втрачається й доступ повітря до корінь. Таке може відбутися, якщо довго затягувати з пересадженням. Нестача води й повітря позбавляє рослину ресурсів для життя й росту, тому, якщо ви спостерігаєте виснаження ґрунту, краще його пересадити.
ПОЯВА ЦВІЛІ
Через суху погоду влітку багато власників кімнатних рослин переборщують із поливом. Наслідки цього стають помітними, як правило, восени. Через застій води в горщику на поверхні землі з’являється цвіль. Іноді причиною її появи на верхніх шарах ґрунту може стати невідповідність глибини горщика об’єму рослини і його кореневої системи. Якщо ви помітили білий наліт на ґрунті, який з’являється знову після того, як ви його забираєте, прийшов час для пересадження.
ПІДГОТОВКА ДО ЦВІТІННЯ Й РОСТУ
Не всі рослини впадають узимку в сплячку. Азалія, цикламен і орхідея, наприклад, цвітуть і додають у рості саме взимку. Якщо пересаджувати такі рослини у вересні або жовтні, у них залишається час для адаптації перед цвітінням у зимовий період. А от займатися пересадженням таких квітів у листопаді – уже пізно.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5410 |
|
© Газета Домовик 2012-2023