Антуріум. Правильний догляд
Ця чудова за формою квітки і забарвленням листя кімнатна рослина, давно вже завоювала наші серця та підвіконня. В основному квіткарі вирощують вдома квітучий вид антуріума, хоча його декоративно листяний вид з великим, розписаним вигадливим орнаментом листям, теж надзвичайно гарний.
ОСВІТЛЕННЯ
Антуріуми віддають перевагу розсіяному світлу, і непогано переносять півтінь. Від прямих сонячних променів потрібно притіняти. Оптимальні для них вікна східної та північно-західної орієнтації.
Узимку потрібно підсвічувати для цвітіння. При цьому рослини досить тіньовитривалі, можуть рости й на північному вікні, але квітувати не будуть.
ТЕМПЕРАТУРА
Усі представники роду Антуріум потребують рівномірно теплого мікроклімату протягом усього року, без протягів.
У літній період оптимальна температура в межах 20-28°C, не нижче 18°C.
Лише гібриди антуріума Шерцера для закладення квіткових бруньок вимагають узимку протягом 6-8 тижнів більш прохолодного режиму (12-16°C) при одночасному скороченні поливу.
Якщо ви прагнете, щоб антуріум почав квітувати раніше, то в січні температуру плавно підвищують до 20-25°C.
ПОЛИВ І ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ
Поливають антуріуми рясно, але важливо, щоб між поливом субстрат просихав на 1/3-1/2 висоти горщика, тому перш ніж поливати, потрібно перевірити вологість субстрату усередині.
Найбільш часта помилка - це перезволоження субстрату, у надмірно перезволоженому субстраті у них швидко підгниває коріння, що може призвести до загибелі рослин.
Застоювання води в піддоні є неприпустимим, її треба зливати відразу після поливу.
Антуріуми люблять високу вологість повітря. Стебла рослин рекомендується обкладати сфагновим мохами або іншим гігроскопічним матеріалом, який потрібно регулярно обприскувати. Це підвищує вологість повітря.
Для підтримки достатньої вологості повітря рослини краще ставити на піддон з вологим гравієм або керамзитом.
Під час цвітіння обприскують обережно, щоб вода не потрапила на квітки, через це у них з'являються коричневі плями і втрачається декоративність.
ПІДЖИВЛЕННЯ
Навесні для декоративно-листяних рослин 2 рази через 2 тижні, далі мінеральними добривами для квітучих рослин 1 раз на 2 тижні.
Підживлення - тільки в період інтенсивного зростання, використовуючи розчин удвічі слабкіше, чим зазначено в інструкції.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Пересаджують рослини на початку поновлення росту або в період росту з лютого по серпень. При пересадженні слід звертатися обережно з листям і корінням, яке легко ламається. Рослини висаджують трохи глибше, чим вони росли до пересадження, щоб заглибити молоде коріння.
Молоді рослини пересаджують щорічно, поступово збільшуючи розміри горщиків, на 2-3 см. Старі екземпляри пересаджують через 3-4 роки в більш живильну земельну суміш.
Після пересадження антуріум не поливають протягом декількох днів, але це за умови розміщення пересадженого антуріума під пакетом.
Антуріуми краще вирощувати не в керамічних горщиках, а в пластикових.
Рослина не переносить застою води, і тому використовують гарний дренажний шар. Горщик має бути широкий.
ҐРУНТ
Грамотно складена ґрунтова суміш - найважливіша умова успішного вирощування антуріума! Для вирощування рослин у горщиках використовують дуже пухкі, грубо-волокнисті субстрати.
1 частина кислого ґрунту рН 5-6 (на основі торфу), 1 частина соснової кори 1-2 см, трохи деревного вугілля 2-3 см, сфагнум або кокосове волокно. Припустиме додавання сухих соснових голок.
Запобіжні заходи: антуріуми отрутні, особливо молоде листя.
ОСОБЛИВОСТІ
При занадто низькій вологості повітря й розташуванні у світлому місці листя рослини можуть згорнутися в трубочки.
Згодом антуріуми старіють, втрачають декоративність, листя дрібніє, у рослини з'являється сухий стовбур із залишками черешків листя. У цьому випадку корисно "омолодити антуріум".
Квіти антуріумів прекрасно підходять для зрізання й можуть стояти у воді 3-4 тижні та більше, що робить їх у сукупності з їхніми декоративними властивостями просто незамінними при складанні композицій із квітів.
Узимку потрібно підсвічувати для цвітіння. При цьому рослини досить тіньовитривалі, можуть рости й на північному вікні, але квітувати не будуть!
Протяги та різкі коливання температури пагубні для антуріума.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3641 |
|
© Газета Домовик 2012-2023