Імбир позбавить болю
Для полегшення різних болів ми звикли пити знеболюючі препарати, не замислюючись про їхній вплив на наш організм. Однак існують натуральні природні засоби-анальгетики, прийом яких абсолютно безпечний для нашого здоров'я. Одним з таких засобів є імбир.
Корінь імбиру здавна використовувався в азіатських країнах для лікування різних болів. Він допомагає впоратися з головними, м'язовими, суглобними болями, лікує біль у горлі, знімає менструальний біль.
Тривалий прийом засобів з кореня імбиру може замінити прийом знеболюючих препаратів, до того ж до імбиру не виникає звикання. Крім цього, імбир виконує тонізуючу та імуностимулюючу дію, тому його корисно застосовувати для профілактики застуди та грипу.
ІМБИРНИЙ ЧАЙ
Для зняття головного болю готують імбирний чай. Для готування цілющого чаю 1-2 чайні ложки натертого свіжого кореня імбиру заливають 200 мл окропу і заварюють протягом 10 хвилин. П'ють імбирний чай у міру необхідності.
Чай можна заварити і з сушеного меленого імбиру. Чайну ложку сухого імбиру заливають 200 мл окропу й варять 10-15 хвилин. Смак такого чаю досить різкий, тому можна додати пару ложок меду.
При постійних мігренях можна додавати у звичайний чорний чай шматочок свіжого імбиру (1-2 см очищеного кореня дрібно нарізати й додати до заварки).
Також цей чай допоможе жінкам угамувати менструальний біль.
ПАСТА З КОРЕНЯ ІМБИРУ
Для лікування м'язового, суглобного та головного болю використовують імбирну пасту. Для готування очищений від шкірки невеликий свіжий корінь імбиру подрібнюють за допомогою блендера до стану кашки або натирають на дрібній тертці. Таку пасту можна заготовлювати взапас і зберігати в морозильній камері.
При мігренях імбирну пасту накладають на чоло та в область ніздрів на 15-20 хвилин, вдихають аромат імбиру.
При м'язовому, суглобному болі, а також при різних розтяганнях роблять компрес з імбирною пастою. Пастою змазують хворе місце, зверху накладають пов'язку. Тримають такий компрес 2-3 години.
Під час таких процедур може виникнути невелике печіння шкіри під імбирною пастою.
ІМБИРНИЙ СИРОП
Імбирний сироп можна приймати від болю в горлі та мігрені. Такий сироп охоче п'ють діти. Для готування у 250 мл киплячої води висипають 100 г цукрового піску, варять до одержання сиропу. У сироп додають 100 г свіжого кореня імбиру, натертого на дрібній тертці. За бажанням можна додати сік 1 лимона або апельсина. Суміш доводять до кипіння, знімають піну й варять на маленькому вогні 40-50 хвилин, постійно помішуючи. Потім сироп проціджують, ретельно віджимають гущу.
Приймають сироп по 2-3 чайні ложки (дітям до 12 років при болях у горлі по 1 чайній ложці 3 рази на день, при головному болі 1 чайну ложку на день).
Також імбирний сироп можна додавати по чайній ложці в чай при головних і менструальних болях.
ВАННИ З ІМБИРОМ
При м'язових болях, розтяганнях і просто утомі допоможуть ванни з імбиром.
Очищений корінь імбиру натирають на тертці та зав'язують у марлевий мішечок, що поміщають у ванну, яка набирається. Також можна заварити 10 г сухого меленого імбиру в літрі води, отриманий відвар додають у ванну. Приймають імбирну ванну 20-30 хвилин (вода має бути 37-40 градусів).
Імбир протипоказано приймати при гіпертонії, виразці шлунка; під час вагітності застосовують з обережністю, тому що імбир викликає скорочення матки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5006 |
|
© Газета Домовик 2012-2023