Пересадження дорослих кімнатних рослин
Напевно у кожного з нас вдома є хоч одна квітка. Це прекрасне створіння природи, яке нескінченно радує око, створює затишок і комфорт у нашому будинку, а також очищає кисень у приміщенні. Так що кімнатні рослини це не тільки красиво, але й корисно.
Обзавестися домашніми рослинами не проблема, головне правильний догляд. Шкода коли ваші квіти сохнуть, в'януть і пропадають. Як же забезпечити правильний догляд за кімнатними рослинами?
Якщо ваша рослина із сімейства пальмових, або ж представниця прекрасних троянд, їх варто вирощувати в найбільш глибоких горщиках, бажано, щоб ширина верхньої частини горщика була максимально наближена до висоти самого горщика. Для інших квітів, таких як цикламен і цибулеві, більш підходящими будуть низькі горщики або плошки, у яких ширина верхньої частини в кілька разів більше висоти.
Горщики та інші види посудин, використовувані для посадки квітів, краще вибирати глиняні. Фаянсові, металеві та пофарбовані олійною фарбою горщики зовсім не підходять для посадки кімнатних рослин, тому що вони не пропускають повітря. У всіх горщиках для рослин, у дні, повинні бути наскрізні отвори, які забезпечать стік зайвої води в піддон. Перед тим як пересадити рослину в новий горщик, посудину необхідно гарненько вимочити і просушити. Якщо в хід пішли старі горщики їх необхідно ретельно вимити в гарячій воді. Також рекомендується мити горщики гарячою водою зовні, навіть якщо квітка в ньому вже росте кілька років.
Існує маса видимих ознак того, що рослину необхідно пересадити. Так, наприклад, якщо ваша рослина перестала рости, це перша ознака того, що почало активно розвиватися коріння і йому мало місця в тісному горщику. Пересадіть її в горщик більше, але не набагато, а приблизно на два сантиметри більше завширшки та у висоту. Таким чином, ви допоможете рослині знову рости й радувати вас.
Також можливе пожовтіння листя, з’являється недорозвинене листя, передчасне опадання квіток і т.д. Не варто лякатися, усі ці проблеми легко переборні. Достатньо пересадити рослину в новий ґрунт, ретельно обробивши новий горщик. Усе пожовтіле листя необхідно зрізати, тому що воно тягне на себе всі живильні речовини, призначені для росту та цвітіння рослини.
Варто пам'ятати, що вічнозелені рослини пересаджують разом із землею, що вже закріпилася на коріннях рослини. Кращим періодом для цієї процедури буде проміжок з лютого по травень. А от листопадні рослини необхідно пересаджувати навесні або восени, у період їхнього спокою. Не завжди під час пересадження розмір горщика повинен збільшуватися, якщо коріння рослини підгниває і вимагає обрізки, відповідно розміри горщика можуть бути тими ж, та навіть менше.
Необхідну кількість води під час пересадження, варто враховувати сугубо з вимогами рослини.
Земля, призначена для пересадження, має бути ретельно перевірена на відсутність сторонніх предметів. Коли все готово, можемо приступиться й до самого пересадження.
На дно горщика помістити дренаж, потім на нього необхідно насипати невелику кількість землі, далі опустіть грудку пересаджуваної рослини. Рекомендується, щоб коренева шийка - місце, де корінь переходить у стебло, знаходилася нижче країв горщика.
Не слід трамбувати землю і щільно заповнювати горщик до верху. Для рослини буде набагато краще, якщо ґрунт буде трохи пухким, а якщо рослина квітуча його можна трохи ущільнити. Як правило, пересадження позначається на зростанні рослини, тому після того як ви пересадили рослину, її необхідно трохи полити й помістити в притемнене місце, на період спокою. Не лякайтеся, якщо ваша рослина якийсь час не буде рости, це нормальне явище після пересадження.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4084 |
|
© Газета Домовик 2012-2023