Користь відходів з кухні
Цибульна лушпайка дуже ефективне добриво для рослин. Більше того, настій з цибульної лушпайки містить речовину, що знищує хвороботворну мікрофлору.
Настій використовують як багате мікроелементами підживлення, і рослини сприймають його як повноцінне добриво.
Розвести такий відвар можна водою в довільній пропорції і полити рослини. Лушпайку, що залишилася, долити ще водою і також використовувати її для поливу. І так доти, поки вода не стане трохи мутною. Розсада виростає міцною. Лушпайку рекомендують також підсипати в лунки при посадці картоплі.
Для підживлення можна використовувати яєчну шкаралупу, спитий чай, рибні кістки. Яєчна шкаралупа поліпшує структуру ґрунту і підвищує ефективність мінеральних добрив. Крім того, карбонат кальцію (вапно) знижує кислотність ґрунту. Вносити шкаралупу, розмелену в порошок, можна при перекопуванні ґрунту, розпушуванні міжрядь і при посіві в грядки. Добре на таке підживлення озиваються морква, огірки, ріпа, капуста, бруква.
Із садових культур такого підживлення особливо потребують обліпиха, вишня, слива і черешня. Недолік кальцію погано позначається на утворенні кісточок у кісточкових культур. Рибні кістки, стовчені в ступці, використовують як додаткове мінеральне добриво для кислих ґрунтів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6802 |
|
© Газета Домовик 2012-2023