Лютий: ідемо в сад – білити й фарбувати

11 лютого 2022

Настав лютий. А тому, прийшов саме час зайнятися... побілкою дерев. Якщо ви білили їх восени, однаково побілку потрібно оновити. Виключення – спеціальні садові фарби. Вони тримаються довго, хоча й не самі корисні для дерева. Найголовніше в побілці – її білий колір, який відбиває сонячні промені.

Побілок зараз у продажу безліч. Є водно-емульсійні, є вінілові... Отут головне - читати склад: у фарбу не повинні входити оксид цинку, оксид свинцю, оксид титану. Такі добавки шкідливі для саду й людини.

Особливо небезпечні сонячні опіки наприкінці зими, коли сонце починає пригрівати вдень, а вночі повертаються сильні морози. Отут навіть частково змита осіння побілка не завжди врятує.

Білити ж дерева в травневі свята теж корисно, але, в основному, для краси.

Така побілка носить важливий захисний характер. Головне - білити дерева в суху погоду так, щоб розчин встигнув висохнути, а не змерзнути. Тобто відлига повинна протриматися хоча б дві-три доби. У цьому вам допоможе довгостроковий прогноз погоди.

Побілка ще й підсушує кору. Це дуже важливо для порід, що страждають підпріванням кори, особливо тих, у яких кора рихла. Якщо ж використовувати вапно, то воно ще й захистить від весняних шкідників, які взагалі недолюблюють побілені дерева.

Можна використовувати готові садові побілки. Але вони обійдуться набагато дорожче, чим традиційні – з вапна, води й мідного купоросу.

Рецептів багато. Ось один з них: 2-3 кг вапна, 200-300 г мідного купоросу, 10 л води. Цебра вистачить на багато дерев. Якщо не вистачить на весь сад, завжди можна розвести ще, для чого потрібно тримати невеликий запас.

Існує думка, що перед побілкою треба штамби підготувати, зрівнявши всі нерівності. Але не всі садівники із цим згодні, вважаючи цю операцію даремною працею. Шкурити дерева – заняття не швидке й далеко не завжди корисне. Шкідники й самі загинуть, зацементовані в складках вапном.

Побілку найкраще розводити гарячою водою, розчин мідного купоросу - теж. Вливати його в розчин вапна треба тонкою цівкою, постійно помішуючи. Тоді розчин буде як молоко.

Білити треба все дуже досконально, захоплюючи й штамб, і основи кістякових гілок. Це не так красиво, як просто побілені стовбури, проте функціонально.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 13839 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс