Чому дерева не скидають листя: основні причини
Ночами вже холодно, а деякі дерева так і не скинули листя. А іноді навпаки, плодові дерева, наприклад, груші скинули листя, а плоди ще висять. Чому з’являються упертюхи, які зберігають листя, і чи варто про це хвилюватися?
Зверніть увагу, що на дереві, яке розташовано на сонячному місці, листя тримається трохи довше, чим на пригнобленому дереві або такому, що розташоване в тіні. Також часто довго тримають листя південні культури, наприклад, айва й черешні. Але це якщо з деревом усе добре. Якщо ж щедро поливали до упору або перестаралися з азотним добривом, то листя теж не поспішає обпадати. Це дуже погано – пагони не підготуються до зими й підмерзнуть. Або підмерзнуть квіткові бруньки, і взагалі залишимося без урожаю. Але бувають і інші причини...
Нерайоновані сорти. Звичайно рекомендують більшу частину саду закладати перевіреними в даній місцевості сортами. І потроху насаджувати цікаві, перспективні новинки.
Довідка: Якщо листопад активно йде, а сорт все ще вегетує, це може говорити про те, що даний сорт не підходить для ваших ґрунтово-кліматичних умов.
Надлишок азоту. Буває не тільки від азотних добрив, але й від внесення гною, підгодівель коров’яком, пташиним послідом і трав’яними настоями. Виходить, треба переглянути графік підгодівель, підсиливши азотні підгодівлі навесні й на початку літа й послабивши їх внесення в другу половину сезону. У цей час краще переходити на фосфорно-калійні добрива.
Багато води. Надлишок вологи для дерев дуже шкідливий. Тому поливати дерева як помідори не можна. Їх поливають раз у два тижні, але рясно. Вологозарядний полив проводять пізньої осені, коли ріст пагонів закінчився.
Надмірна обрізка влітку. Чому багато садівників переходять на літню обрізку, зрозуміло: тепло й працюється добре. Також важливий і той момент, що дерева, обрізані влітку, навесні розпускають бруньки майже на тиждень пізніше. Тобто йдуть від весняного заморозку.
Але якщо за раз випиляти або вкоротити багато великих гілок, то дерево почне нарощувати вовчки й відновні пагони. Вегетація затягнеться, і вони виявляться захопленими морозами зненацька.
Не поспішайте повністю приводити дерева в порядок. Розтягніть «задоволення» на два-три роки й таких проблем у вас не виникне.
Винувата погода – буває й таке. Якщо осінь занадто тепла, то рослини можуть і не скидати листя довше звичайного. Потім вони можуть потрапити під морози, але це не страшно. Листя загине й обсиплеться, а бруньки виживуть.
Зіштовхнувшись із поганим листопадом, придивіться: якщо це тільки у вас, виходить, шукайте причину в агротехніці. Якщо скрізь те саме, тоді можна не хвилюватися: це вже стихія, і нам тільки залишається побілити й утеплити дерева на зиму.
ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ?
Для примусового видалення листя із плодових дерев використовують синтетичні інгібітори — дефоліанти, якими обприскують дерева. Потрапляючи усередину тканин, препарати блокують ріст, прискорюють старіння клітин, що викликає штучний листопад.
Обробку рослин дефоліантами необхідно проводити на початку природного процесу листопаду. Більш раннє обприскування сприяє зниженню ефективності.
У процесі дефоліації не варто перевищувати зазначені в інструкції дозування, а також здійснювати процедуру «для профілактики», оскільки це може призвести до загибелі бруньок і зупинці розвитку культури.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3216 |
|
© Газета Домовик 2012-2023