Задерніння саду – плюси й мінуси
Усі садівники грубо діляться на дві великі категорії: одні переконані, що задерніння саду – це найсправжнісінька шкода рослинам, ну а інші завзято вважають і активно доводять, що ця процедура несе тільки користь. Кожна частина садівників буквально запінившись доводить іншій частині свою правоту, і, головне, кожна частина вагомі доводи часом приводить у свій захист.
ПЛЮСИ ЗАДЕРНІННЯ САДУ
Давайте розглянемо детальніше з погляду підмерзання коріння. Гадаємо, кожен розуміє, що проблема ця досить і досить серйозна, саме тому найчастіше там, де задерніння немає, застосовують мульчування ґрунту.
Чи спостерігали ви коли-небудь усихання гілок навесні? Якщо так, то з високою часткою ймовірності саме підмерзання коріння і є причиною того, що гілки висохли, а деревина не постраждала, і чим більше коріння підмерзне, тим більше гілок висохне.
Що використовувати в якості задерніння? Так хоч, наприклад, барвінок, він і виглядати буде прекрасно, особливо у весняну пору, коли він цвіте, і для плодових він безпечний. Крім того, якщо у вас на ділянці ростуть високі яблуні або груші, то, падаючи на м’яку травичку, вони не будуть сильно травмуватися, і їх можна буде їсти й навіть зберігати невелику кількість часу.
ЗАДЕРНІННЯ САДУ І ЙОГО МІНУСИ
При недоліку харчування й вологи будь-яка трава в пристовбурній смузі буде справжнім конкурентом.
Ще один мінус: якщо ви не будете використовувати засоби захисту, то на такій імпровізованій галявині можуть поселитися шкідники. Та й болячки самі різні теж можуть там знайти притулок.
Якщо вирішили відмовитися від задерніння, то як мінімум раз у три роки потрібно буде вносити гній, вносити солому або іншу органіку, скажемо перегній. Таке внесення саме втрати гумусу й компенсує. Однак куди краще, якщо зможете поєднати органічну й мінеральну підгодівлю й внести їх разом.
РОБИМО ВИСНОВКИ
Можна резюмувати: якщо прагнете задерняти сад, то необхідно передбачити додатковий полив, додаткові підгодівлі, а також боротьбу із хворобами й шкідниками. І приготуйтеся до того, що в такому саду врожай може бути трішки нижче й маса плодів трішки менше, але чистота й краса в саду вам будуть забезпечені, головне – траву скошувати вчасно, щоб утворювався шикарний газончик, і можна по садові хоч босоніж ходити.
Якщо ж вирішили залишити все як є й вибрали чорну пару (це коли земля перебуває в пухкому й чистому від бур’янів стані), то не забувайте про внесення органіки, вчасно збирайте врожай, інакше, упавши на землю, плоди сильно ушкодяться.
Якщо прагнете бути лідером по врожайності й по масі плодів і бруд вас не лякає, то ваш вибір – чорна пара. Якщо ж ви за гарний і естетичний сад, нехай і з трохи меншими плодами, то віддайте перевагу задернінню – точно не пошкодуєте.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3619 |
|
© Газета Домовик 2012-2023