Правила обробки винограду перед укриттям: Як підготувати рослину до зими

30 жовтня 2021

По закінченню дачного сезону потрібно подбати про правильну зимівлю всіх дерев, кущів і рослин. Особливу увагу потрібно приділити винограду, тому що це теплолюбна рослина, яка вимагає особливого догляду. Давайте розглянемо, як правильно підготувати виноград до зими.

Після того як ви зберете врожай винограду, з його лози впаде останнє листя, — можна починати робити обрізку. Сік у лозах припиняє свій рух повністю саме після обпадання всього листя в осінній період. У цей час можна починати обрізати зайві пагони, залишаючи тільки гілки, які точно принесуть плоди в наступному році. Не забудьте обрізати гілки, які ушкоджені, захворіли, зламалися, висохли або просто досить старі. Якщо ви плануєте провести осінню обробку винограду, захистивши його в такий спосіб проти хвороб і шкідників, то проводити це потрібно тільки після попередньої обрізки лози.

ОБПРИСКУВАННЯ ВІД ХВОРОБ І ШКІДНИКІВ

Обприскування винограду перед укриттям на зиму проводять для того, щоб лози позбулися шкідників, захворювань, які «чіпляються» до куща восени, коли він найбільш підданий зовнішньому впливу. Досвідчені виноградарі рекомендують проводити таке обприскування винограднику в профілактичних цілях, щоб не допустити шкідливого впливу на рослину.

Можна обробити виноградник будь-якими хімічними засобами, які не будуть йому шкодити, але обприскувати необхідно ретельно кожний кущ. Наприклад, ви можете використовувати для обробки:

- мідний або залізний купорос;

- гашене вапно;

- бордоську рідину.

ХІМІЧНІ ЗАСОБИ

Фунгіциди є хімічними засобами від грибкових захворювань рослин. Вони широко використовуються у виноградарстві як надійний, перевірений і недорогий засіб, який зможе зберегти майбутній урожай.

Досвідчені виноградарі, які вирощують цю рослину не один рік, не рекомендують проводити обробку винограду восени перед укриттям на зиму залізним купоросом. Це обумовлене тим, що, не дивлячись на свою дію проти комах, залізний купорос значно послабляє захист рослини перед холодом, ваш виноградник просто може не пережити зиму. Оскільки осіння обробка винограду залізним купоросом не повинна проводитися без крайньої необхідності, краще провести її навесні. У весняний період дозування залізного купоросу для обприскування рослини становить 500-700 г на 10 л теплої води.

Мідний купорос

Обробка винограду восени перед укриттям на зиму мідним купоросом повинна проводитися в такий спосіб. Безпосередньо перед проведення обробки розведіть пів склянки засобу (або 100 г) у цебрі води, ємністю приблизно 10 л. Добре розмішайте гранули мідного купоросу до повного розчинення у воді. Витрачайте засіб по 2 л на кущ.

Бордоська рідина

Наступний засіб — це бордоська рідина, яка представляє із себе фунгіцид, який можна купити в будь-якому магазині захисту рослин. Але все-таки краще її приготувати вдома. Досвідчені агрономи-виноградарі рекомендують обприскувати лозу саме однопроцентним розчином бордоської рідини, оскільки більша концентрація може запросто спалити лозу. Щоб приготувати необхідну суміш візьміть пів склянки мідного купоросу й трохи більше половини склянки гашеного вапна, розмішайте все в цебрі води. Після цього можна приступати до обробки.

Гашене вапно

Дуже старим і діючим способом захистити виноград від зарази є гашене вапно. Для початку приготуйте розчин з негашеного вапна, погасіть вапно у воді (у консистенції 2 л води до 1 кг вапна), потім залийте 10 л води й змішайте розчин. Малярською щіткою або віником нанесіть розчин на кожний кущ і гілку винограду. Такий простий розчин надійно захистить рослину від цвілі й грибка до самої весни, навіть у випадку підвищення температури.

!Важливо! Щоб уберегти рослини від виникнення епідемії мілдью й одіума — обприскайте виноградник такими засобами: «Фольпан», «Ридоміл», «Ефаль», «Картоцид».

НАРОДНІ ЗАСОБИ

Також дачники, що довіряють хімічним добривам, проводять обробку винограднику народними засобами.

Існують деякі народні засоби, які допоможуть уберегти виноград від шкідників і грибка восени, вони були вироблені за тисячолітню історію виноградарства.

Якщо ви прагнете вберегти рослину від борошнистої роси — візьміть свіжо скошеної трави, покладіть її в купу й чекайте поки в середині купи трави не виникне цвіль сірого кольору. Траву після того покладіть в цебро з водою, помішайте й відцідите. Потім обприскайте отриманою рідиною лозу.

Захиститися від павутинного кліща можна таким розчином: залийте 2 кг зеленого бадилля картоплі 10 л гарячої води, після чого дайте розчину настоятися. Після відстоювання засобу обробіть ним кущ.

За допомогою розчину 5% йоду в літрі води можна вберегти лозу від сірої гнилизни, але процедуру потрібно провести двічі.

Самий доступний народний засіб захисту — це розчин настояної цибульної лушпайки. Щоб приготувати цей чудодійний засіб, залийте половину цебра цибульної лушпайки водою, прокип’ятіть її 20 хвилин і дайте настоятися добу. Після чого додайте в розчин води до 10-літрового обсягу, додайте 20 г меду, процідіть розчин і обробіть ним лозу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3471 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс