Священний плід Гімалаїв. Чим корисна обліпиха
Обліпиха - це рослина, всі частини якої багаті корисними інгредієнтами, які сприятливо впливають на здоров'я людини. Препарати з неї популярні в якості харчових добавок у багатьох країнах Азії і Східної Європи, сировина використовується в харчовій, фармацевтичній, косметичній промисловості. Властивості обліпихи були відомі ще в стародавній Греції і багато століть використовувалися в народній медицині.
Обліпиха (Hippophaе rhamnoides L.) - це листяний, дводомний чагарник, що належить до сімейства Маслинкових (Elaeagnaceae). Перша частина латинської назви обліпихи hippophaе складається з двох слів: hippos означає «кінь», phao - «блиск».
Рослина з'явилася в Європі давно, коли Олександр Македонський вів війни і завоювання. Під час експедиції на схід його солдати помітили, що коні їдять ягоди, в результаті і відчувають себе, і виглядають краще. Так були виявлені дивні властивості обліпихи.
Обліпиха - це колючі чагарники або дерева висотою від 10 см до 3-6 м. Ягоди на них дозрівають з кінця серпня по жовтень. Збирати обліпиху краще у вересні — жовтні.
Рослина морозостійка. Витримує морози, що досягають 50 градусів.
90% обліпихових рослин ростуть на території Євразії, від Атлантичного узбережжя Європи до північного сходу Китаю. Обліпиха широко використовується в народній медицині, олія обліпихи входить в традиційні засоби китайської медицини і Аюрведи, а в Гімалаях вона вважалася священним плодом.
КОРИСТЬ
Корисні властивості обліпихи обумовлені високим вмістом вітамінів, мінералів, антиоксидантів, білків і клітковини. Так, вітаміну С в ній в 9-12 разів більше, ніж в цитрусових. Ягоди обліпихи містять калій, кальцій, магній, залізо і фосфор, незамінні амінокислоти, каротиноїди, а також велику кількість фолату, біотину і вітамінів В1, В2, В6, С і Е. Обліпиха — один з найбільш поживних і багатих на вітаміни продуктів в світі, вона не поступається знаменитим суперфудам, таким як ягоди годжі або асаї.
У наших широтах обліпиху найчастіше використовують як природний засіб від застуди та грипу. Інші корисні властивості обліпихи включають, серед іншого, зниження ваги, антивіковий вплив, оздоровлення травної системи, лікування інфекцій та запалень, ефект антидепресанту, що робить її справді чарівною ягодою. Обліпиха запобігає накопиченню зайвого жиру в організмі, знижує ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань, допомагаючи підтримувати здорову вагу. Завдяки високому вмісту вітаміну С обліпиха допомагає у виробленні колагену, що допомагає зберігати шкіру здоровою і пружною і надає їй природне здорове сяйво. Обліпиха також зменшує подразнення шкіри, почервоніння і свербіж і полегшує загоєння ран. Крім того, обліпиха покращує травлення, зменшує симптоми менопаузи, сухість очей, симптоми депресії.
ОБЛІПИХОВА ОЛІЯ
Олія обліпихи використовувалося протягом тисячоліть як природний засіб від різних захворювань. Її добувають з ягід, листя і насіння рослини. Олія обліпихи містить всі корисні властивості ягід в концентрованому вигляді і застосовується як внутрішньо, так і зовнішньо. Цікаво, що олія обліпихи, ймовірно, — єдиний рослинний продукт, який містить всі чотири омега-жирні кислоти: омега-3, омега-6, омега-7 і омега-9. Її користь для здоров'я поширюється від підтримки серця до захисту від діабету, виразок шлунка і загоєння шкіри.
Обліпихова олія багата вітамінами, мінералами і особливо антиоксидантами, які допомагають захищати організм від старіння і хвороб, таких як рак і хвороби серця. Насіння і листя обліпихи особливо багаті кверцетином — флавоноїдом, пов'язаним зі зниженням кров'яного тиску і зниженим ризиком серцево-судинних захворювань. Антиоксиданти зменшують фактори ризику серцевих захворювань, в тому числі згущення крові, кров'яний тиск і рівень холестерину в крові.
Обліпихова олія також може допомогти у запобіганні діабету. Дослідження на тваринах показали, що вона може допомогти знизити рівень цукру в крові за рахунок збільшення секреції інсуліну і чутливості до інсуліну. З'єднання в олії обліпихи можуть поліпшити здоров'я шкіри при зовнішньому застосуванні, включаючи здатність стимулювати регенерацію шкіри. Олія обліпихи має сприятливий вплив на шкіру після впливу ультрафіолету.
Крім того, і ягоди, і олія обліпихи багаті корисними рослинними з'єднаннями, які зміцнюють імунітет і допомагають організму боротися з інфекціями, такими як грип. Ряд сполук в обліписі можуть допомогти і в боротьбі з раком - і це знову антиоксиданти і флавоноїди, перш за все кверцетин, який, як вважається, допомагає вбивати ракові клітини. Ще олія обліпихи містить корисні жири, вітамін Е і каротиноїди, які можуть захистити клітини печінки від ушкоджень.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2551 |
|
© Газета Домовик 2012-2023