Міцна розсада перцю – запорука гарного врожаю
Перець – улюблена культура багатьох городників. Щоб розсада виросла міцною, а врожай порадував, потрібно прикласти чимало зусиль. Головні умови вирощування перцю: якісне насіння, живильний ґрунт, світло, тепло й своєчасний полив.
Залежно від сорту, перець дозріває через 100-130 днів після появи сходів. Розсаду висаджують у відкритий або захищений ґрунт, коли мине загроза заморозку й ґрунт прогріється до 15-17°C. До моменту посадки рослинам повинно бути 60-80 днів. Пізні й середньостиглі сорти перцю можна висівати в другій половині лютого, а ранньостиглі – на початку березня.
ПІДГОТОВКА НАСІННЯ
Вибираючи насіння перцю, зверніть увагу на строк придатності. Якщо ви використовуєте власне насіння, то строк його зберігання становить у середньому 4 роки.
Щоб поліпшити схожість насіння, перед посівом замочіть їх на добу в розчині рідкого комплексного органо-мінерального добрива.
Для цього приготуйте розчин по інструкції, що зазначена на впакуванні. Насіння, загорнене в тканину, опустіть на 10-15 хвилин у розчин, а потім дістаньте й покладіть їх у цій же тканині для набрякання при температурі 23-25°С. Не можна надовго залишати насіння, залите великою кількістю рідини, оскільки вони будуть зазнавати нестачу кисню, і це негативно позначиться на схожості, а може привести й до загнивання.
Крім рідкого комплексного добрива, насіння перцю можна замочити в настої деревної золи (1 ч.л. на склянку води) або в розчині препарату Епін Екстра.
Щоб підвищити холодостійкість і стресостійкість майбутніх рослин, посівний матеріал рекомендується загартовувати. Для цього набрякле насіння покладіть на 10-12 годин у холодильник. А потім дістаньте й через 12 годин знову повторіть загартовування. При впливі змінних температур у насінні прискорюються біохімічні процеси, швидше руйнується оболонка, підсилюється надходження води й кисню, активуються ферменти. Тому не можна тримати насіння, що проростає, в поліетиленовому пакеті, перекриваючи доступ повітря.
Якщо насіння перцю покриті живильною оболонкою, замочувати їх не потрібно: можна відразу приступати до посіву.
ВИБІР ЄМНОСТІ ДЛЯ ПОСІВУ
Для вирощування перцю слід підібрати такі ємності, які дозволять пересадити рослини, не травмуючи кореневу систему. Адже корінці перцю ніжні й чутливі. Для цього відмінно підійдуть торфоперегнійні таблетки й торф’яні горщики. Вони мають важливу перевагу: забезпечують кореневій системі доступ кисню.
Торфоперегнійні таблетки зручні у використанні й значно спрощують посів. Вони складаються із пресованого торфу, перегною й упаковані в тонкий нетканий матеріал, який утримує субстрат, але не перешкоджає набряканню від води. До складу таблеток входять також важливі макро- і мікроелементи, стимулятори росту, антибактеріальні компоненти. Тому сіянці на початковому етапі забезпечені всіма живильними речовинами, необхідними для повноцінного розвитку.
• Посів у торфоперегнійні таблетки
Перед застосуванням покладіть торфоперегнійні таблетки в будь-яку неглибоку ємність або спеціальний парничок із гніздами. Розкладіть таблетки поглибленням нагору й залийте теплою водою, після чого вони набрякнуть, а їх висота збільшиться в 6-7 разів.
Перед тим як розкласти насіння, поглиблення в таблетці можна збільшити. Це особливо важливо для пророслого насіння
Після посіву присипте насіння перцю невеликою кількістю ґрунту, прикрийте кришкою, щоб таблетки не пересихали, і поставте контейнер у тепле місце. Оптимальна температура проростання насіння перцю становить 23-25°C. Після появи сходів кришку зніміть і перенесіть контейнер у добре освітлене місце. При цьому температуру повітря можна понизити до 20-22°C.
• Посів насіння у торф’яні горщики
При посіві перцю в торф’яні горщики слід уважно поставитися до вибору ґрунту. Він повинен бути живильним, легким, вологоємним і мати нормалізовану кислотність. Можна використовувати спеціальний ґрунт для вирощування розсади пасльонових культур, який сприяє стабільному росту міцної й здорової розсади.
Установіть торфогорщики в пластикову ємність, заповните їх землею й полийте вистояною водою кімнатної температури. Коли вода вбереться, розкладете насіння й присипте підготовленим ґрунтом (товщина шару – 1 см).
Нещільно прикрийте ємність із горщиками кришкою й поставте в тепле місце для проростання.
ПОЛИВ І ПІДЖИВЛЕННЯ ПЕРЦЮ
Якщо у вашому приміщенні сухе повітря, уважно стежте за вологістю ґрунту в контейнерах з посівами. Торфоперегнійні таблетки й торфогорщики швидко пересихають.
Перше підживлення перцю слід провести після появи справжнього листочка. Можна використовувати рідке комплексне органо-мінеральне добриво. Рідка форма запобігає випалюванню незміцнілого коріння, а органічна складова активно стимулює ріст і розвиток рослини.
Підготуйте розчин добрива, як зазначено на впакуванні. Акуратно полийте сіянці, не допускаючи надмірного зволоження ґрунту. Повторюйте підживлення кожні 7-10 днів, поєднуючи його з поливом.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ РОЗСАДИ ПЕРЦЮ
Якщо до моменту висадження в ґрунт ще далеко, а розсада вже виросла, слід пересадити її в ємності побільше. Це особливо актуально для рослин у торфоперегнійних таблетках. Перед посадкою розсаду полийте, акуратно відокремте або надірвіть сітчастий матеріал із субстрату й перенесіть рослину в підготовлений горщик, наполовину заповнений зволоженим ґрунтом. Додайте зверху землю й небагато полийте, а через 10-14 днів підживіть комплексним добривом. Таке пересадження буде сприяти розвитку кореневої системи.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2902 |
|
© Газета Домовик 2012-2023