Вапнування ґрунту

21 листопада 2019

Вапнування зменшує кислотність ґрунту, робить його більш структурним, пухким, завдяки чому ґрунт краще втримує вологу. Одночасно з вапном у ґрунт надходять кальцій, іноді магній, яких зазвичай не вистачає рослинам.

Потреба у вапнуванні встановлюється тільки на підставі агрохімічних аналізів. Вапнувати доцільно відразу великою дозою перед осіннім перекопуванням. Цей прийом створює сприятливі умови для рослин на 10-12 років. Якщо ж вапнувати доводиться малими дозами, то краще це робити навесні перед першим розпушуванням.

Вапнують ґрунт зазвичай вапняним борошном. Готують його так. Негашене вапно розсипають неширокою смужкою товщиною 8-10 см на рівному щільному майданчику й воложать водою з обприскувача. Через 20-25 хвилин частина вапна загаситься й підсохне. Гашене вапно збирають у тару, а грудки знову воложать. Так роблять кілька разів, поки все вапно не перетворитися в борошно.

Якщо на кислих ґрунтах тривалий час застосовувати мінеральні добрива без вапна, це негативно позначається на родючості. Вапнування повинно випереджати застосування органічних і мінеральних добрив. Вапно як би підготовлює ґрунт до прийняття добрив і тоді вони краще розкладаються і засвоюються. Але не можна забувати, що вапнування міняє співвідношення між кальцієм і калієм. Тому слід збільшити дози калійних добрив.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2072 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс