П'ять корисних рецептів з кульбаби
Кульбаба - це зовсім не бур'ян, а дуже цінна лікарська рослина. І квітки, і листя, і корені кульбаби багаті корисними речовинами, тому кульбабу іноді називають "жовтим женьшенем".
Кульбаба - відмінне джерело бета-каротину, наймогутнішого антиоксиданту та імуностимулятора, вітамінів А, В і D, клітковини, заліза, калію, кальцію, фосфору, магнію, тіаміну і рибофлавіну.
Пропонуємо вам кілька дуже простих рецептів з кульбаби для зцілення різних недуг.
НАСТІЙ З ЛИСТЯ КУЛЬБАБИ
Настій з листя кульбаби застосовують для поліпшення обміну речовин.
Для його готування 1 столову ложку здрібненого листя кульбаби залийте склянкою окропу і дайте настоятися протягом години. Пийте до їжі по 1/3 склянки 3 рази на день протягом 2 тижнів.
ПАСТА З КОРЕНІВ КУЛЬБАБИ
У блендері подрібніть висушені корені кульбаби до однорідної маси, змішайте з медом (за смаком) і приймайте по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Добре допомагає при лікуванні атеросклерозу.
НАСТІЙ З КВІТОК КУЛЬБАБИ
При високому тиску, здутті живота й закрепах рекомендують приймати настій з квіток кульбаби.
10 г квіток кульбаби залийте 1 скл. холодної води, прокип'ятіть на маленькому вогні (15 хвилин), дайте настоятися (30 хвилин) і пийте по 1 ст. л. 3-4 рази на день.
ЧАЙ З КОРЕНІВ КУЛЬБАБИ
Такий чай використовується, як жовчогінний засіб.
1 столову ложку здрібнених коренів кульбаби залийте склянкою окропу, дайте настоятися (15 хвилин), процідіть, остудіть і пийте за півгодини до їжі по 1/4 склянки 3 рази на день.
ВАРЕННЯ З КВІТОК КУЛЬБАБИ
Дуже важливо, щоб квітки кульбаби були максимально розкриті, тому їх краще збирати опівдні.
Ретельно вимийте квітки кульбаби, залийте холодною водою й залишіть на добу. Кілька разів поміняйте воду, щоб пішла гіркота. Наступного дня злийте воду, промийте квітки під проточною водою, залийте літром холодної води, додайте дрібно нарізаний неочищений лимон і прокип'ятіть протягом 10 хвилин. Процідіть, щоб видалити шматочки лимона і квітки, в отриманий сироп додайте 1 кг цукру і варіть на маленькому вогні близько години. За смаком варення з кульбаб нагадує мед.
Ці смачні ліки приймають при застуді, бронхіті, астмі, артриті, стресі.
Застереження: кульбаба протипоказана при виразці, гастриті й каменях у жовчному міхурі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3783 |
|
© Газета Домовик 2012-2023