Красуня гречка прямо з пічки!
З цією крупою ми знайомі з самого дитинства. Малята уплітають гречану кашу за сніданком, запиваючи молоком, для дорослих гречка є улюбленим гарніром до м'яса або риби. Гречану кашу їдять з маслом, соєвим соусом, томатною пастою, зеленим горошком... У кожного свої рецепти цієї страви. Не дарма говорять, що гречка - один із найулюбленіших наших продуктів. І любимо ми її не тільки за звичний смак, але й за корисні властивості. Чарівні властивості цієї крупи відзначають лікарі-дієтологи в усьому світі.
ХТО КАШІ МАЛО ЇВ?
Японський фахівець Азава багато років вивчав властивості різних круп. Яке було здивування його колег, коли гречка виявилася рекордсменом за своїми корисними властивостями і енергетичній цінністю. Це не дивно, адже гречка містить найважливіші живильні речовини. У крупі є білки, жири, вуглеводи, залізо, кальцій, калій, фосфор, йод, цинк, молібден, кобальт, вітаміни B1 і B2, РР (рутин). Завдяки такому багатому складу гречка допоможе впоратися з багатьма хворобами.
Рутин відмінно зміцнює стінки судин і капілярів, тому гречка незамінна при варикозі, ревматичних захворюваннях і артритах. Вітаміни групи В, яких так багато в гречаних зернах, допомагають позбутися безсоння і стресів, поліпшують стан шкіри, волосся і нігтів. Лимонна і яблучна кислоти, якими багата гречка, допомагають засвоєнню їжі. А ще гречка сприяє очищенню печінки і виводить надлишки холестерину. Вона корисна для кишечнику, сприяє мозковому кровообігу та підтримує зір. Також гречку рекомендують людям з ослабленою функцією щитовидної та підшлункової залоз, із запаленням нирок. І, звичайно, гречана каша - улюблена страва діабетиків, що з легкістю заміняє картоплю та хліб.
ГРЕЧАНА КРУПА ЗАМІСТЬ М'ЯСА
Поважають гречку й шанувальники вегетаріанської кухні. За вмістом незамінних амінокислот білок гречки наближається до продуктів тваринного походження і тому вважається рівноцінною заміною м'яса. При цьому засвоюється гречка набагато краще. Турботливі мами недарма годують дітей гречаною кашею з молоком. Разом ці продукти ще корисніші, ніж окремо. У союзі компоненти гречки й молока засвоюються краще та підсилюють дію один одного. Крім того, мами люблять гречку за те, що вона не містить глютену, що викликає алергію. А ще гречка - екологічно чистий продукт. По-перше, це майже єдина рослина, котру не вдалася генномодифікувати. По-друге, усіляких нітратів, пестицидів і гербіцидів у гречці немає. Ця рослина просто не має потреби в хімікатах. Вона прекрасно розвивається без добрив, а з бур'янами та шкідниками справляється без сторонньої допомоги. Тому, пригощаючи домочадців гречкою, ви можете бути впевнені, що годуєте родину смачною і корисною кашею. Однак пам'ятайте, щоб страва з гречки вийшла дійсно корисною, її потрібно правильно приготувати.
ЯК ВАРИТИ ГРЕЧКУ?
По-перше, ніколи не замочуйте крупу перед готуванням. Відомо, що попередньо замочена крупа звариться швидше, але більша частина живильних речовин, що містяться в ній, піде у воду. Якщо час на готування їжі обмежений, просто виберіть крупу, що швидко розварюється. Вона швидко звариться і без попереднього замочування.
По-друге, наливайте воду по висоті крупи. Гречка має бути покрита водою не більше ніж на палець. По-третє, у процесі варіння не знімайте з посуду кришку і не помішуйте кашу. Щоб гречка не підгоріла, варіть кашу на малому вогні. Їжте гречку і будьте здорові
КАША ГРЕЧАНА
1 склянка гречки; 3 склянки води; щіпка солі.
Гречку ретельно перебрати і очистити від рослинного сміття та камінців.
Висипати гречку в казанок і підігріти 1-2 хвилини на сильному вогні до появи приємного запаху, постійно перемішуючи ложкою.
Залити гречку водою, посолити і довести до кипіння. Потім зменшити вогонь і варити 15-20 хвилин, накривши кришкою.
Гречка готова!
КАША ГРЕЧАНА ПУХОВА
Гречана крупа ядриця - 2 скл., яйце - 2 шт., молоко - 4,5 скл., масло вершкове - 3 ст. л., вершки - 2 скл.
Ядрицю перебрати, відсіяти від борошняного пилу (але не мити), перетерти зі збитими яйцями, розсипати на листі й висушити в нагрітій попередньо духовці, але з виключеним вогнем. Потім залити молоком, заправити маслом і варити, як кашу гречану. Коли буде готова, посолити за смаком, дати охолонути, потім протерти через друшляк і їсти з вершками.
ГРЕЧАНА КАША "ПРОДІЛ"
Гречана крупа "Проділ" (дехто називає таку крупу "січка"), вода, сіль, рослинна олія або вершкове масло - за смаком.
"Проділ" насипати в каструльку, кілька разів промити, інтенсивно розмішуючи, злити всю воду й залити окропом з розрахунку 1:2 (на 1 частину крупи - 2 частини окропу. Кількість води можна варіювати залежно від того, яку кашу ви хочете одержати - розмазню або розсипчасту).
Каструлю з кашею накрити кришкою, коли вода закипить - зробити найменший вогонь і томити, не піднімаючи кришку, до готовності. Така гречана каша вариться дуже швидко, якщо варите розсипчасту - достатньо і 7-ми хвилин. Готову гарячу кашу посолити й заправити маслом за смаком.
Гречана каша "проділ" є ідеальною основою для будь-якого дієтичного харчування.
ГРЕЧКА З ГРИБАМИ І ЦИБУЛЕЮ
Крупа гречана - 200 г, гриби - 100 г, цибуля ріпчаста - 0,1 кг, часник - 1 шт., кріп - 1 пучок, олія маслинова - 60 мл, перець чорний мелений, сіль - за смаком.
Гречку залити 2 склянками води, довести до кипіння, посолити, закрити кришкою і варити на невеликому вогні до готовності.
Цибулину і зубок часнику почистити й дрібно нарізати. Розігріти в сковороді 1-2 ст. ложки маслинової олії й обсмажити цибулю та часник до золотавого кольору. Додати в сковороду гриби, посолити, поперчити, посипати кропом. Смажити, періодично помішуючи, до готовності грибів.
Гречку викласти в сковороду з грибами, перемішати.
Перед подачею збризкати гречану кашу з грибами маслиновою олією.
Для цієї страви підійдуть будь-які заморожені або свіжі гриби. Якщо гриби заморожені, добре для аромату додати в сковороду під час смаження 1-2 сушених білих гриби, розтерши їх пальцями. Можна додати також будь-які свіжі або сухі трави.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5145 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023