Молодим садівникам

26 серпня 2015

Плоди ранньолітніх сортів ви вже зібрали, але найбільш яблучний місяць, звичайно, вересень. Пропонуємо кілька порад фахівців про строки збирання врожаю яблук та їхнє зберігання.

Рано зняті, недоспілі плоди не тільки несмачні, - вони зберігаються погано, швидко в'януть.

Яблука, зняті із запізненням, мають вигляд і смак кращий, але зберігаються теж погано, швидко перестигають, їхня м'якоть буріє, можуть з'явитися плями і гниль. До того ж запізнення зі збором урожаю виснажує дерево, воно входить у зиму ослабленим.

Яблука готові для зняття, коли вони зупиняються в рості. Плід тоді легко відокремлюється від гілочки, зелене забарвлення його світлішає, рум'янець стає типовим для сорту, а насіння - коричневим. Зменшується щільність м'якоті сорту.

У момент «знімної» зрілості не всі сорти дають яблука, готові безпосередньо до столу. Майже справжнім «свій смак» буває на цей термін тільки у літніх сортів яблук. Але й вони стають смачнішими лише після зберігання протягом тижня. Плоди сортів «папіровка», «коричневе смугасте», «мелба» потрібно вжити в їжу протягом двох-чотирьох тижнів. А лежкість зимових сортів - 3-6 місяців не більше.

З кожного дерева знімайте яблука у два прийоми, з інтервалом 7-10 днів. Тоді всі вони будуть краще забарвленими та більш смачними.

До вже відомих відомостей про зберігання яблук зимових сортів (при температурі від 0 до +3°С у ящиках, засипавши деревною тирсою, стружкою, чистим сухим піском або загорненими в папір) варто додати й те, що яблука краще зберігають свіжість і міцність, якщо протерти їх ганчірочкою, змоченою в гліцерині.

У яблуках, що дозріли на сонячному боці, більше вітамінів, чим у тих, які росли в тіні.

Якщо гілки яблуні навантажені врожаєм, під них ставлять підпірки. Не підводьте їх під основу або під кінець гілки. Розвилка має підпирати середину гілки.

Знімаючи яблуко, не тягніть його униз: можна відірвати гілку. Плід охоплюють долонею знизу, ставлять вказівний палець на плодоніжку там, де вона прикріплена до гілки, і злегка провертають яблуко, направляючи нагору або убік. Плід легко відокремиться, а плодоніжку при цьому висмикувати не треба. Збирати плоди починають із нижніх гілок і тільки після цього переходять до верхніх.

Намагайтеся зібрати врожай саду точно в строк. Відразу ж розсортуйте свій урожай, пом'яті, ушкоджені, хворі плоди ні єдиного дня не зберігають разом зі здоровими.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3189 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс