Нітрофоска: особливості застосування

22 квітня 2015

Рідко який садівник обходиться без використання підживлень ґрунту хімічними елементами. Найчастіше вносять необхідні для кращого росту рослин азот, калій, фосфор, магній і сірку. Щоб полегшити застосування таких мінеральних добрив можна взяти комплексний препарат, наприклад нітрофоску. Про неї й розповімо.

Основними компонентами нітрофоски є азот, фосфор і калій. Вони представлені в ній у рівних частках (по 11-16%), усе інше становлять інші солі та домішки.

Виходить нітрофоска в результаті триступінчастого процесу. Спочатку азотною кислотою обробляється фосфат, потім додається сульфат амонію (або ж аміак із сірчаною або фосфорною кислотою), наприкінці вноситься хлористий калій. Залежно від змін у способі одержання, вона буває сірчанокислою, сульфатною і фосфоритною.

Нітрофоска являє собою легкорозчинні гранули. Тому перед внесенням їх краще розчинити у воді, тоді розподіл у ґрунті буде більш рівномірним. При влученні в ґрунт вони швидко розпадаються на іони, які засвоюються без проблем рослинами. Завдяки спеціальній обробці, нітрофоска дуже довго зберігається, не злежуючись.

Використовувати нітрофоску рекомендується на ділянках з кислими або нейтральними ґрунтами, але, якщо необхідно, то можна використовувати на будь-яких. Найбільш ефективна вона на піщаних, глиняних і торф'яно-болотних ґрунтах. Вносити її можна в період підготовки землі для посадки, під час посіву і як підживлення протягом вегетаційного періоду. На більш важких ґрунтах це робити краще восени, добре заглиблюючи її в ґрунт, на легких - навесні та ближче до поверхні.

Нітрофоску можна використовувати для всіх овочевих культур, ягід, плодових кущів і дерев.

Рослини погано реагують не тільки на недолік хімічних елементів, але й на перенасичення ними, тому дуже важливо для кожного виду рослин дотримуватися рекомендованого дозування.

При посіві насіння овочевих культур і квітів – 5-7 г на 1 м2.

Для картоплі й посадки рослин розсадним методом - 4-6 г у кожну посадкову лунку.

Для плодових кущів - 60-150 г, залежно від розлогості.

Під полуницю й суницю - 40-45 г на кущик.

Для дерев - 200-250 г молодим і 450-600 г дорослим.

Просто для поліпшення якості ґрунту, тобто підвищення його родючості, варто вносити нітрофоску з розрахунку 90 г на 1 м2. Для виконання підживлення рослин у період після закінчення цвітіння варто розвести 2 столові ложки гранул в 10 л води й отриманим розчином поливати рослини.

Часто плутають два добрива, схожі за назвою - нітрофоску й нітроамофоску. Давайте розберемося, у чому ж їхня відмінність або може вони в дійсності той самий препарат.

Ці добрива дійсно дуже схожі між собою за складом і принципом роботи, але є деякі істотні розходження. Зовні вони відрізняються за кольором: нітрофоска буває всіх відтінків білого, рідше блакитна, а нітроамофоска - рожева.

Нітроамофоска більш живильна, тому її варто вносити в 1,5 рази менше.

Нітроамофоска більше підходить для овочевих культур.

Використовуючи при вирощуванні овочевих культур нітрофоску, можна не боятися завдати шкоди здоров'ю, тому що вона не містить нітратів, тому ви отримаєте екологічно чистий урожай.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7070 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс