Застосування деревного попелу
Попіл від спалювання різних деревних порід є найкращим комплексним добривом, котрий містить фосфор, калій, кальцій і багато мікроелементів, необхідних рослинам.
Попіл можна вносити на будь-яких видах ґрунту та під всі овочеві культури. На більш важких ґрунтах його переважніше вносити під перекопування восени, а на піщаних і торф'янистих - навесні. Достатньо приблизно 10 кг попелу на сотку землі. Вносять попіл врозкид під перекопування ґрунту, але можна і в борозенки, лунки тощо. Після внесення в ґрунт дія попелу триває від 2 до 4 років.
Дуже ефективним є використання деревного попелу під картоплю: збільшується врожай бульб і значно підвищується їх крохмалистість. Калій з попелу засвоюється картоплею краще, ніж з будь-яких калійних добрив. Можна вносити і безпосередньо в лунку при посадці картоплі приблизно по 2 столові ложки на бульбу, перемішавши попіл з ґрунтом у лунці. Надалі при першому підгортанні вносять ще по 1-2 столові ложки попелу під кожний кущ. А при другому підгортанні з початком бутонізації вже вносять по півсклянки під кущ.
Капусту різних видів попіл охоронить від таких захворювань, як кила і чорна ніжка. Чутливі на його внесення й огірки, кабачки, патисони. Достатньо додати по 1-2 столові ложки попелу в лунку при висадженні розсади або 1 склянку на квадратний метр при перекопці грядки.
При висадженні розсади томатів, солодкого перцю і баклажанів додають 3 столові ложки попелу в лунку і перемішують з ґрунтом. Під перекопування вносять 3 склянки на квадратний метр.
Протягом літа можна чергувати підживлення органічними добривами із попелом. Для цього на відро води беруть до 1,5 склянки попелу, добре розмішують і швидко вливають у борозенки, поки не осів нерозчинний осад, що містить фосфор. Борозенки відразу ж зашпаровують ґрунтом.
Попіл також допомагає в боротьбі з деякими шкідниками садових культур.
Проти попелиці та гусениць на капусті допомагає такий настій: 1 склянку попелу заливають 10 літрами холодної води, перемішують і залишають до ранку. Вранці перемішують і проціджують. Обприскують рано вранці щодня.
Проти попелиці потрібно зробити відвар: 300 г попелу просіяти, потім залити водою і кип'ятити 20 хвилин. Дати відстоятися, процідити й довести обсяг до 10 літрів. Готовий розчин використовувати для обробки рослин.
Посадки картоплі опудрюють попелом, це приводь до загибелі колорадських жуків.
Якщо посипати попелом сходи капустяних культур, вони не будуть ушкоджуватися хрестоцвітними блішками.
За допомогою попелу можна перемогти борошнисту росу на аґрусі: його розводять у воді у співвідношенні 1:3, кип'ятять протягом години, потім остуджують і проціджують. Цим розчином обприскують кущі.
Якщо ґрунт навколо рослин періодично посипати попелом, це перекриє шлях слимакам. Недолік цього способу в тому, що після дощу доведеться знову виконувати цю процедуру, тому що попіл легко змивається з поверхні ґрунту.
До речі, на замітку: в 1 столовій ложці - 6 г попелу, у гранованій склянці - 100 г, у півлітровій банці - 250 г, у літровій банці - 500 г попелу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 16581 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Сад-город» |
© Газета Домовик 2012-2023